Квалификации за ЕУРО 2020

Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
20 гола слободно можеше да им дадат. Исто ко Ливерпул да го гледав, брзи напаѓачи, агресивена средина. Напраивја Србија да изгледа како тим од камена доба.
Србија изгледа како тим од камено доба ради некои други нефудбалски ствари во ФСС каде што организацијата ја водат нестручни и криминални луѓе, а резултатот со Украина е само очеекиван резултат од такво менаџирање.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.524
Поени од реакции
21.373
Србија изгледа како тим од камено доба ради некои други нефудбалски ствари во ФСС каде што организацијата ја водат нестручни и криминални луѓе, а резултатот со Украина е само очеекиван резултат од такво менаџирање.
Ќути ми олесна сеа за поразите од Чешка (6-1) и Словачка (0-5)
Јас се си мислев слаби сме тогаш, ама уствари било до нестручните луѓе тогаш, односно Ламбе и Хари.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Ќути ми олесна сеа за поразите од Чешка (6-1) и Словачка (0-5)
Јас се си мислев слаби сме тогаш, ама уствари било до нестручните луѓе тогаш, односно Ламбе и Хари.
Очигледно не си информиран, на чело на ФСС е Кокеза кој бил лимар пред да се впушти во фудбалски води, се прават менаџерски комбинации да се играат играчи кои што мора да се продадат, човек кој ги однесе на СП во Русија, Славољуб Муслин го избркаа затоа што не планирал на Милинковиќ-Савиќ, а на негово место дојде Крстајиќ, кој никогаш немал тренерско искуство пред тоа, малку му беше бламаажата на СП во Русија, па продолжи во овие квалификации кога Љајиќ го игра како задњи везни, Коларов на 33 години како централен дефанзивец, Гачиновиќ без дефанзивни обавези и резултатот е тоа каков што е по мене очеекиван.
Неможеш да мешаш Македонска репрезентација и Српска, не би да омааловажувам никој, но неможе никој да ме убеди со имиња како Коларов, Миленковиќ, Тадиќ, Костиќ, Гачиновиќ, Јовиќ дека се нема квалитеет да се победи Украина.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Види го Гигс со маркер на утакмица, како да е на тренинг :tapp:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.557
Поени од реакции
13.887
Франција како на излет да дошле, прво полувреме ни една шанса не направија. Варан продолжува да е катастрофален како во Реал, а Погба комедија беше за вториот гол, ноншалатно ја изгуби топката, иста грешка како во Јунајтед што ги прави.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
E ova e taa Francija bez Kante.

A za Pogba ne mi se komentira...demek samo koga nosel francuski dres dobro igral...prevara od igrac....
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.557
Поени од реакции
13.887
Полоша утакмица немаат изиграно Французиве, сите играчи се катастрофални. Еден Мбапе да не успее да направи добар потег цел меч, го изгуби секој можен дуел, ретко се гледа ова.
 
B

Beginner

Гостин
Коман бара вар :D
"Nema var decko"
И да не се чудите зошто вака идиотски играат французите јас ја имам 2 инаку немат 1 ебан шут на голот. Погба ја еба утакмицата со 2риот гол.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Pogba sto se obruka, obruka se, ama ovie drugite nisto podobri ne bea varan, umtiti, sisoko katastrofa.
Mnogu im falese Kante, strasen igrac.[DOUBLEPOST=1560064175][/DOUBLEPOST]
Види го Гигс со маркер на утакмица, како да е на тренинг :tapp:
Mnogu si glup, go gledase natprevarot, ili ti izleze samo slikata od gigs na nekoja socijalna mreza.

Neli gledas deka bojata na maicata na gigs se vklopuva so bojata na dresot na hrvatska, ili mozebi trebase hrvatite da nosat markeri:pos:

Toa se slucuva koga komentiras nesto sto ne si go gledal.

Sega pusti nekoja fora za daniel dzejms:vozbud:
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.204
Поени од реакции
78.732
Шкотска 2:1 Кипар .
Иако (личи дека) извадија газ (им изедначија у 86-та, а потоа овие пак поведоа), утакмицата беше еднодимензионална. Шкотска цело време имаше иницијатива, посед, лесно ја донесуваа топката до противнички шеснаесетник, правеа акции, ама завршница некоја немаа. Фрејзер - Робертсон, по лева страна - тоа им е играта. Прилично надмоќни беа и покрај тоа што резултатот не покажува такво нешто.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Бреееј русиве :eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Ја сфаќам дека Сан Марино се очај...ама 45 шута???? :eek::eek:

Еден шут на секоја втора минута wtf?? :eek:

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.524
Поени од реакции
21.373
Бреееј русиве :eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Ја сфаќам дека Сан Марино се очај...ама 45 шута???? :eek::eek:

Еден шут на секоја втора минута wtf?? :eek:

Не сум скроз сигурен, ама Сан Марино имаа само 93-94 пасови за 90 минути.
Викторија кога игравме како мали тој што беше на гол имаше повеќе допири за пол час.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Северна Ирска и Исланд, уште не можам да им се изначудам. Лекции на сите како треба да изгледа една федерација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom