Квалификации за ЕУРО 2020

Член од
10 септември 2016
Мислења
3.225
Поени од реакции
4.600
Не ви е мизерно да се ситите на репрезентација како Косово кој игра десет пати помашки фудбал од нашите трупчиња ?
Вакви такви имаат огромен напредок за кратко време и имаат резултати.
Срамота е ние да се ситиме на некого без разлика дали станува збор за Косово или за Фарски острови.
Не се ситам на никој баш напротив и јас сметам дека дечките гинат на теренот и се борат како никој.Ама не може бе да пишуваат глупости овие нашите како им дале 3 гола на Англија кога пред тоа примија 5.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
2.888
Поени од реакции
1.591
Па не е за сеир ситуацијата нивна затоа што и покрај тие 5 гола од Англија пак имаат изгледни шанси за пласман.
Автоматски споено мислење:

Не се ситам на никој баш напротив и јас сметам дека дечките гинат на теренот и се борат како никој.Ама не може бе да пишуваат глупости овие нашите како им дале 3 гола на Англија кога пред тоа примија 5.
Кој наши ? :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.225
Поени од реакции
4.600
Па не е за сеир ситуацијата нивна затоа што и покрај тие 5 гола од Англија пак имаат изгледни шанси за пласман.
Автоматски споено мислење:


Кој наши ? :)
Нашите мили и вечни комшии :icon_mrgr:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
3.225
Поени од реакции
4.600
Остај ги нив тие не знаат за кој се, им се измешаа сега брзините, за Албанија или за Косово :)
Тоа е кога си имаш две држави и немаш гајле.Ние и ваа една треба да ја делиме со нив па затоа половина Македонци навиваат против нашата репрезентација(не ги оправдувам ама имаат целосно право)

Инаку најголемиот дел навиваат за Косово зошто многумина влечат корени од таму.
 
На врв Bottom