Квалитет на Vans или Converse?

Член од
7 јули 2018
Мислења
11
Поени од реакции
0
Zainteresiran sum da kupam Vans ili Converse no neznam kakov mu e kvalitetot, pa sakav da slusnam od pocesti korisnici na Vans ili Converse
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
508
Јас последни две години само ванс си користам, но имам другарче што за истиот период користеше само конверс, така што на крај исто ќе му дојдат. Кои повеќе ти се допаѓаат на изглед тие земи си ги.
 
Член од
7 јули 2018
Мислења
11
Поени од реакции
0
Јас последни две години само ванс си користам, но имам другарче што за истиот период користеше само конверс, така што на крај исто ќе му дојдат. Кои повеќе ти се допаѓаат на изглед тие земи си ги.
Kotaka vans ke si zemam tie old skul
 

NEROMARE

Niente denaro, niente Svizzero.
Член од
5 јули 2018
Мислења
83
Поени од реакции
63
Zainteresiran sum da kupam Vans ili Converse no neznam kakov mu e kvalitetot, pa sakav da slusnam od pocesti korisnici na Vans ili Converse
Не купувај Конверс. Ова е мојот совет. Имав Converse. Капсите (еyelets) паднаа за 3-4 дена. И тогаш врските се затегнаа околу ткаенината и го искинаа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.238
Поени од реакции
38.116
Еден другар зема конверс и му се одлепи одоздола тоа и вода почна да му пушта а нови патиките дали 2 недели ги носеше. Според мене Champion ти се најквалитетни патики, по 2 години сум ги носел и не ми се кинеле.
 

NEROMARE

Niente denaro, niente Svizzero.
Член од
5 јули 2018
Мислења
83
Поени од реакции
63
А можам ли да прашам зашто не Најк?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.731
Поени од реакции
7.488
Се зависи како ќе ти се погоди.За патики нема овие се најдобри, оние не се добри.
Зависи и моделот како ќе ти одговара на нога, дали ќе ти одговараат патики на повисоко со воздушно перниче, патики низок ѓон, заоблен ѓон бидејќи не кај секого нозете се исти, некој има со рамни табани некој има поширока нога и што ти ја знам друго. Дизајн,боја,врки се е желба и вкус на секој различно.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.544
Поени од реакции
2.112
Еден другар зема конверс и му се одлепи одоздола тоа и вода почна да му пушта а нови патиките дали 2 недели ги носеше. Според мене Champion ти се најквалитетни патики, по 2 години сум ги носел и не ми се кинеле.
Мене чемпиoн пaтикa oд 1200 денaри дo сегa убедливo нaјмнoгу ми издржaлa. Ги нoсев кежуaл, нa кoшaркa, зa трчaње... и визуелнo сеуште изгледaaт кaкo нoви, им требa сaмo перење. Веќе се лиже гумaтa пoд стaпaлoтo aмa имa уште нoсoње вo нив. Зaеби нaјк и aдидaс oд 4-5к кoгa ни еднa гoдинa не мoжaм дa истерaм сo нив.

Кoнверс стaрките пoчнaa дa ми се рaспaѓaaт пoсле третaтa неделa. Амa и јaс незнaм штo ги купувaм кoгa нoсaм 45кa и местo стaпaлo имaм кoпитo.

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Купив Vans пред 5 години, ги утепав од носење и уште се добри. Јас би ти препорачал Vans.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom