Квалитетни слушалки за телефон

Член од
11 септември 2014
Мислења
67
Поени од реакции
11
Здраво дечки, однапред се извинувам доколку темава не е на право место или е вишок и слично, не сум отварал многу теми досега.
Прашањево ми е дали некој знае каде можат да се најдат квалитетни слушалки за телефон со кои нема да ги слушам сите коли и камиони по улициве место музиката и кои нема да паѓаат од уво сто пати или пак да имаат кус кабел. Ако може нешто вака нормално за пристојна цена.
Фала ви однапред.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Здраво дечки, однапред се извинувам доколку темава не е на право место или е вишок и слично, не сум отварал многу теми досега.
Прашањево ми е дали некој знае каде можат да се најдат квалитетни слушалки за телефон со кои нема да ги слушам сите коли и камиони по улициве место музиката и кои нема да паѓаат од уво сто пати или пак да имаат кус кабел. Ако може нешто вака нормално за пристојна цена.
Фала ви однапред.
Шо знам за пристојна цена тешко.
Sennheiser MOMENTUM се онака попристоен БРЕНД за слушалки, со квалитетен звук, но дали и каде можат да се најдат во МК нз.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Sennheiser може да се најде кај нас во Амски.
https://www.facebook.com/amskimk/

Ја ги користам 2.20s за телефон, вадат добар звук и при разговор и за слушање музика, имаат и микрофон. Кабелот е и повеќе од доволно долг. Паѓање од уши нема бидејќи се on-ear слушалки.

Momentum се скапи за наш стандард, HD 2 серијата се со нешто поприфатлива цена.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
со вакви слушалки на улица
на човекот сигурно му требаа некои во уво што се ставаат и со некоја понормална цена за нашиов стандард
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
831
Поени од реакции
1.457
Кај нас не знам... за буџет слушалки можеш кои не се некаков познат бренд, а сепак се квалитетни од интернет. Разгледај ги овие:

https://audiobudget.com/leaderboard/iem

Сум имал искуство со Rock Zircon, можеш да ги најдеш на AliExpress за 12-13$ и ваѓаат екстра звук за парите.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Здраво дечки, однапред се извинувам доколку темава не е на право место или е вишок и слично, не сум отварал многу теми досега.
Прашањево ми е дали некој знае каде можат да се најдат квалитетни слушалки за телефон со кои нема да ги слушам сите коли и камиони по улициве место музиката и кои нема да паѓаат од уво сто пати или пак да имаат кус кабел. Ако може нешто вака нормално за пристојна цена.
Фала ви однапред.
Најпаметно купи си слушалки како за компјутер од пазар, околу 500 денари ги земав јас. Ем добар звук, ем другите не те слушаат толку, ем траат веќе една година:)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Ja najkvalitetni so sum koristil random bez da kupuem i sl se jlb, prilicno dlabok zvuk ali epten mi gi zatinjase usinjata.
Sea koristam od iphone i isto sum zadovolen.

Ali ja ne se zamaram mn. :D
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Не знам дали си ги пробал старите верзии што одеа заедно со Самсунг телефоните. Одлично лежат, звукот е квалитетен и ништо не се слуша од надвор.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Користам KZ ZST, кинески, звукот им е топ, изолацијата им е топ, само сакаат добар иквалајзер, многу маваат на високи звуци (имаат и добар бас, 20 херци). Имаат и жичка за подесување врз уво, и доаѓаат со 2 пара плус гумички, оние што влегуваат во увото, мали и големи (средните се ставени на слушалките), по избор за нив има и дополнителни посребрен и позлатен кабел (околу 300-400 само кабелот) Цената им е некаде под 1000д.
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.775
Здраво дечки, однапред се извинувам доколку темава не е на право место или е вишок и слично, не сум отварал многу теми досега.
Прашањево ми е дали некој знае каде можат да се најдат квалитетни слушалки за телефон со кои нема да ги слушам сите коли и камиони по улициве место музиката и кои нема да паѓаат од уво сто пати или пак да имаат кус кабел. Ако може нешто вака нормално за пристојна цена.
Фала ви однапред.
Што подразбираш под пристојна цена? Кои ти се други приоритети и преференци? За noise canceling најдобра опција ти се Bose (QC25 на пример, иако е постар модел), ама тоа под 250 евра не го наоѓаш. Како алтернатива ко што спомнаа други JBL, одличен звук за пристојна цена (овие на сликава подолу моментално се на попуст до 60 евра, нормално од 100 до 150 евра). Друга опција ти се low-end моделите од Sennheiser - HD461, HD471 итн. кои се наоѓаат до 70 евра. Послаб звук од JBL E50BT ама полесни се од пердув.





Слушалките ти се огромен пазар и поим и цена, квалитет итн. се релативни ствари. Нам можеби 100 евра за слушалки ни се чини многу, ама на пазарот тоа ти е low end.

I Beats by Dr. Dre bi trebalo da se dobri spored toa sto baras.
Немој само Beats, жива превара. Најсрање звук за солена цена. Марки што значат нешто на пазаров се Sennheiser, Beyerdynamic, Audiotechnica, Bose за noise canceling, Philips има добри модели, AKG, B&O.
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
a4tech од анхоч пластифициран кабел метален облик на надворешната страна на слушалката неколку пара гумички (тоа иде стандард скоро со секој слушалки ...) само што ќе ги ставиш не слусаш ништо без разлика дали имаш или немаш уклучено музика на нив :D околу 350 до 400 денари се убаво стојат јас работам со нив и сум немал проблеми со тоа да ми паѓаат а и изгледот не е лош.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom