Квази западна демократија

Член од
12 март 2009
Мислења
13.372
Поени од реакции
7.490

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.726
Поени од реакции
983
Нема правда во меѓународна геополитика. Се е врз база на интерес на големите држави. Тоа било од секогаш така. Така и ќе остане.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.261
Поени од реакции
2.425
Нема правда во ХАГ трибунал што јасно се гледа пресудаата во 2011 во корист на Македонија против Гејција


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.543
Поени од реакции
4.967
Нема правда во ХАГ трибунал што јасно се гледа пресудаата во 2011 во корист на Македонија против Гејција


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
Најголемата вина е кај нашите дипломати-гомна ...Да држевме време и отпор,Македонија ќе пружеше победа врз Грција. Ние за 30 години под Фиром не признаа 150 земји и полека не прифаќаа под Република Македонија.Ни стави ја неколку пати вето,па шо ....
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.261
Поени од реакции
2.425
Најголемата вина е кај нашите дипломати-гомна ...Да држевме време и отпор,Македонија ќе пружеше победа врз Грција. Ние за 30 години под Фиром не признаа 150 земји и полека не прифаќаа под Република Македонија.Ни стави ја неколку пати вето,па шо ....
Па све започна од сдс хунта па се до дпмне сите се марионети и ептен сум разочаран од наши квази-политичари


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
21 март 2011
Мислења
2.518
Поени од реакции
1.813
Па све започна од сдс хунта па се до дпмне сите се марионети и ептен сум разочаран од наши квази-политичари


Sent from my iPad using Tapatalk
грешка, све почна од кога на нашите говна им беше кажано дека правда нема и мора да капитулирате, друго чаре немате.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
953
Поени од реакции
1.559
грешка, све почна од кога на нашите говна им беше кажано дека правда нема и мора да капитулирате, друго чаре немате.
veke pred 20 godini bese jasno deka za nas imase samo dve opcii:
1. cuvanje identitet bez vlez vo EU
2. gubenje identitet za eventualen vlez vo EU

treta opcija nikogas nemase zaradi nacinot na koj se vleguva vo EU. problem bese sto nikoj od odgovornite site tie godini nemase hrabrost toa da go kaze i go driblaa narodot za na kraj so sila da teraat po edniot pat.
 
Член од
21 март 2011
Мислења
2.518
Поени од реакции
1.813
veke pred 20 godini bese jasno deka za nas imase samo dve opcii:
1. cuvanje identitet bez vlez vo EU
2. gubenje identitet za eventualen vlez vo EU

treta opcija nikogas nemase zaradi nacinot na koj se vleguva vo EU. problem bese sto nikoj od odgovornite site tie godini nemase hrabrost toa da go kaze i go driblaa narodot za na kraj so sila da teraat po edniot pat.
да де , затоа и насловот на темава е така како што е поставен, тоа што нас ни беше понудено е вистински пример за демократија која од уста не ја вадат, затоа ние денес да се расправаме кој не сакал да го реши проблемот или кој бил предавник и т.н
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
51
Поени од реакции
44
Најголемата вина е кај нашите дипломати-гомна ...Да држевме време и отпор,Македонија ќе пружеше победа врз Грција. Ние за 30 години под Фиром не признаа 150 земји и полека не прифаќаа под Република Македонија.Ни стави ја неколку пати вето,па шо ....
Ама живот дојде брат, плати повисоки, влеговме во еу, не се иселува младината.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
953
Поени од реакции
1.559
да де , затоа и насловот на темава е така како што е поставен, тоа што нас ни беше понудено е вистински пример за демократија која од уста не ја вадат, затоа ние денес да се расправаме кој не сакал да го реши проблемот или кој бил предавник и т.н
nasiot problem nema dopirna tocka so kvazi demokratija. pravilata na EU se jasni:
toj koj e vnatre odlucuva koj smee da vlezi i sekoja drzava ima pravo na veto.

grcite vlegle pred nas i so toa mozat nas i site drugi koi se uste ne se del od EU da gi dupat kako sakaat. istoto vazi i za site drugi clenki. nie nekogas ako vlezime posle bi mozele da ja ucenuvame na primer ukraina, bi mozele da pobarame da ni pratat 5 milioni zgodni ukrainki za sekoj maski zitel na makedonija da ima licen harem so po 5-6 ukrainki. ako ne prifatat ukraincite nema da vlezat vo "klubot". cao prijatno.

toa vo kratki crti e sistemot za vlez vo EU i ili ke prifatis da te dupat (ako nekoj ima zelba da te dupi) ili ke stois nadvor od klubot. realno i ne gledam ova kako se kosi so demokratija, demokratijata ne ti garantira da bides clen od nekoe zdruzenie. sekoj ima pravo da si organizira zdruzenie i da postavi uslovi za vlez vo toa zdruzenie.
 
Член од
21 март 2011
Мислења
2.518
Поени од реакции
1.813
nasiot problem nema dopirna tocka so kvazi demokratija. pravilata na EU se jasni:
toj koj e vnatre odlucuva koj smee da vlezi i sekoja drzava ima pravo na veto.

grcite vlegle pred nas i so toa mozat nas i site drugi koi se uste ne se del od EU da gi dupat kako sakaat. istoto vazi i za site drugi clenki. nie nekogas ako vlezime posle bi mozele da ja ucenuvame na primer ukraina, bi mozele da pobarame da ni pratat 5 milioni zgodni ukrainki za sekoj maski zitel na makedonija da ima licen harem so po 5-6 ukrainki. ako ne prifatat ukraincite nema da vlezat vo "klubot". cao prijatno.

toa vo kratki crti e sistemot za vlez vo EU i ili ke prifatis da te dupat (ako nekoj ima zelba da te dupi) ili ke stois nadvor od klubot. realno i ne gledam ova kako se kosi so demokratija, demokratijata ne ti garantira da bides clen od nekoe zdruzenie. sekoj ima pravo da si organizira zdruzenie i da postavi uslovi za vlez vo toa zdruzenie.
ај сега да не ти речам ко Апасиев "абе ајде бегај таму", за тебе уцени од типот прекрсти, се дел од демократијата, дај бе не заебавај, едно е да те дупи со заевбанции од типот твоите закони не се исти со нашите или не си го исполнил ова она не знам што, ама да те дупат со вакви заебанции како нас што не дупат, пиши се граѓанин , неидентификувана маса, или зборуваш јазик со наводници, демк македонски, и еден куп глупости, е тоа е сосема друго. Али ти штом така ја разбираш демократијата ете јас ќе бидам демократ и ќе те оставам така да ја разбираш, некој да те силува а ти уживај во силувањето демократски.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
953
Поени од реакции
1.559
ај сега да не ти речам ко Апасиев "абе ајде бегај таму", за тебе уцени од типот прекрсти, се дел од демократијата, дај бе не заебавај, едно е да те дупи со заевбанции од типот твоите закони не се исти со нашите или не си го исполнил ова она не знам што, ама да те дупат со вакви заебанции како нас што не дупат, пиши се граѓанин , неидентификувана маса, или зборуваш јазик со наводници, демк македонски, и еден куп глупости, е тоа е сосема друго. Али ти штом така ја разбираш демократијата ете јас ќе бидам демократ и ќе те оставам така да ја разбираш, некој да те силува а ти уживај во силувањето демократски.
nikoj ne ne siluva, nie im davame.
 
На врв Bottom