Квадкоптери и правење видеа од птичја перспектива

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.660
Поени од реакции
268
eve nekoj snimki od mene.....no da potsetam imam kvad od 80$ (so se shipping :) ) ...i kamera od 70$ :) so ogled na cenata mislam deka videata se odlicni haha, a i namalen e kvalitetot zaradi goleminata na videoto od 2gb na 400mb poradi FB limit, na FB page'ot mi e staveno videoto ... https://www.facebook.com/photo.php?v=689066871165150&set=vb.689003711171466&type=2&theater
Лепо лепо али мнооогу се клати сликата :)

Некој предлог за стабилен квадрикоптер со монитор за гледање во живо, од кинеските? Некој да не продава половен DJI кај нас?
 
Последно уредено:
Член од
3 јануари 2014
Мислења
8
Поени од реакции
13
Sakam da vi informiram deka otvorime facebook grupa za site onie koi se zanimavaat, gi interesira ili imaat potreba od snimanje i fotografiranje od vozduh, povele te i stanete clen se nadevam ke se razvie grupata i ke ima mnogu sto da vidime i i da naucime .

https://www.facebook.com/groups/268310740021268/
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
175
Поени од реакции
303
Лепо лепо али мнооогу се клати сликата :)

Некој предлог за стабилен квадрикоптер со монитор за гледање во живо, од кинеските? Некој да не продава половен DJI кај нас?
еми 48$ квад и 35$ шипинг :)... 80$ камера...+ модификации многу за да стане FPV квад...али јас сакам јас да го правам не да купам готов и само да летам:)....
Предлог....фантом 1 или 2 ако имаш повеќе пари. Стабилен=$$$$...иначе ништо
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.660
Поени од реакции
268
еми 48$ квад и 35$ шипинг :)... 80$ камера...+ модификации многу за да стане FPV квад...али јас сакам јас да го правам не да купам готов и само да летам:)....
Предлог....фантом 1 или 2 ако имаш повеќе пари. Стабилен=$$$$...иначе ништо
Веќе купив Фантом 2 :)

Поздрав, колеги!

 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.660
Поени од реакции
268
600 евра, Грција
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Имам едно прашање сега со новиов закон што го донесоа за куадкоптериве(дроновиве) дали можам да нарачам од странство дрон до 50-60 евра (Syma x5c-1) дали ќе ми прават проблеми ? Има некој порачано сега во брзо време да каже искуство ? :)
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
2
дај кажете каква камера користите за коптерите какво искуство имате околу тоа и дали е добра ilook plus ili gopro ili ove sj4000
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.660
Поени од реакции
268
Продавам водоотпорен hard case за DJI Phantom 2/V/V+. 2 шарки, место за заклучување со катанец, вентил за изедначување на воздушен притисок.

Димензии 51х41х20cm.

Внатрешноста е од pick’n’pluck пена која е исечена за Phantom 2.

Собира далечински управувач, пропелери и има место за екран и екстра батерија.

Куферот може да се види со претходна најава.

Цена 110 евра фиксно, контакт во порака.

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom