Квадкоптери и правење видеа од птичја перспектива

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.660
Поени од реакции
268
Многу интересна работа.

Гледам во СК има 2-3 компании кои се занимаваат со ова и претпоставувам и останатите го користат DJI Phantom.

Ги гледав и леталата на DroidWorkx кои ми изгледаат многу попрофи, но се резбира и цената им е знатно повисока.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.660
Поени од реакции
268
Моментално во Македонија ние го имаме најсовремениот октокоптер кој носи Canon 5D Mark III.
www.flycam.mk
www.facebook.com/FlyCamMK
Баш прееска ви го гледав фесбукот, браво! Стварно стварно сјајна опрема имате, се надевам ќе си ги вратите парите што побрзо :)

Ако продавате некој модел кој не ви треба пишете ми.
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.315
Поени од реакции
1.018
Член од
31 мај 2014
Мислења
175
Поени од реакции
303
да убо, само кој ќе плати во Мк :(.... се откажав од идејата за пари (барем во Велес) ...така да сега само рекреационо си летам :) FlyCam ..како бизнисот у Ск ?
 
Член од
3 јануари 2014
Мислења
8
Поени од реакции
13
Уу машала, немам приметено снимка со Канонот што имате снимено, ако имате нешто пуштајте!
Само напред.(y)
Па сега почнува сезоната и ке имаме многу нови материали,следетене на фв и ке видете во тек.
Поздрав[DOUBLEPOST=1401828669][/DOUBLEPOST]
да убо, само кој ќе плати во Мк :(.... се откажав од идејата за пари (барем во Велес) ...така да сега само рекреационо си летам :) FlyCam ..како бизнисот у Ск ?
Супер е за почеток, иако бара многу трчање и презентирање но сепак сме задоволни од тоа што го имаме закажано со термини. Равотиме цела Македонија не е само Скопје.
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
175
Поени од реакции
303
Па сега почнува сезоната и ке имаме многу нови материали,следетене на фв и ке видете во тек.
Поздрав[DOUBLEPOST=1401828669][/DOUBLEPOST]
Супер е за почеток, иако бара многу трчање и презентирање но сепак сме задоволни од тоа што го имаме закажано со термини. Равотиме цела Македонија не е само Скопје.
браво, терајте ,ова ќе е тренд. Не ви текна на Амди бајрам за свадба да му понудите у Борис Трајковски праеше,ќе му лапневте 1-2000 еу :), dj phantom 2ka за свадби во ресторанти е закон, имате фантом ?...аа пиши кога летате рекреативно мош ќе најдам време да дојдам со ескадрилата :) летате 3D helis ?
 
Член од
3 јануари 2014
Мислења
8
Поени од реакции
13
браво, терајте ,ова ќе е тренд. Не ви текна на Амди бајрам за свадба да му понудите у Борис Трајковски праеше,ќе му лапневте 1-2000 еу :), dj phantom 2ka за свадби во ресторанти е закон, имате фантом ?...аа пиши кога летате рекреативно мош ќе најдам време да дојдам со ескадрилата :) летате 3D helis ?
Nema problem koga ideme na Stenkovec ke ti pisam pa poveli dojdi ke se duzime ...
 

Keljav

baram zena - test kujna
Член од
8 март 2009
Мислења
1.372
Поени од реакции
307
Браво за идејата. Секоја чест
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.660
Поени од реакции
268
И јас би сакал да ги видам чудава во лет, би сакал да дојдам кога ќе ги летате ако не е проблем.
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
175
Поени од реакции
303
Супер е веб'от...FlyCam... вчера снимав 2-3 видеа кратки со мојот квад...од 45$ и камера од 89$...Но gimble'ot што го направив (уживам сам да правам-не само да купечко) ..заврши одлична работа.... моментално ги средувам видеата...ќе ги постирам наскоро :)[DOUBLEPOST=1404851499][/DOUBLEPOST]flycam...gledam na nekoj snimki/foto....imas fisheye...ne go sreduvate toa ili onaka vie ostaveno slucajno na nekoj...??
 
Член од
3 јануари 2014
Мислења
8
Поени од реакции
13
Супер е веб'от...FlyCam... вчера снимав 2-3 видеа кратки со мојот квад...од 45$ и камера од 89$...Но gimble'ot што го направив (уживам сам да правам-не само да купечко) ..заврши одлична работа.... моментално ги средувам видеата...ќе ги постирам наскоро :)[DOUBLEPOST=1404851499][/DOUBLEPOST]flycam...gledam na nekoj snimki/foto....imas fisheye...ne go sreduvate toa ili onaka vie ostaveno slucajno na nekoj...??
Pa nekade klientot go ostavil taka, nie im go davame surov materialot. Nekade go imam ostaveno zasto dokolku sakas celosno da go otsranis doaga do izoblicuvawe na celata slika. Zatoa sega si teram so Canon i isreko da ti kazam resiv golem problem ... nema veke fisheye.... :) :)
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
175
Поени од реакции
303

Kajgana Shop

На врв Bottom