Кајл Ритенхаус

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Na ovoj ne mu se zakanuvase pola antifa lani ???
Exactly. Ама некој не му доставил меморандум на Стево овде. Уште заглавил во ситничарење околу етно-линиите ко да има кредитна у рака и се готви да шмрка кокаин.
Автоматски споено мислење:

Се извињавам ама Andy не е тајландско име. Или што и да е од сектор индокина(лаос, нам, камбоџа, мијанмар, итн).
Проблемот со позери е дека се дичат со нивната култура и традиција 100 на саат за “сигнализирање на доблест„ додека има американско-европско име а критикува сешто е нивно.
И педерлукот, што гарант НЕ е по традиција/култура.
Или тоа илие е трол на не владина организација...
Брат, и Давид, Доријан, Денис не се македонски имиња, per say, ама ги имаме во изобилие. И човекот не живее во индокинески регион. Ваљда исто си чул за псевдоним?

Освен тоа што типот е геј, нешто друго знаеш за него? Тоа што опна virtue signal обвинение не ми звучи ко да си нешто многу информисан.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.207
Поени од реакции
7.098
Требаше да го здрават копукот глуп у затвор, што кур бара со полуавтоматска пушка на контрапротест? Лигле смрдливо, не знам како доби ослободителна...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.246
Поени од реакции
16.244
Требаше да го здрават копукот глуп у затвор, што кур бара со полуавтоматска пушка на контрапротест? Лигле смрдливо, не знам како доби ослободителна...
Има ли тема кај што се разбираш у нешто. Не знаеш како добил ослободителна? Земи прочитај и ќе ти стане јасно. Случајот е изгубен уште кога е однесен на суд. Си имаат закони и по тоа судат, не по вољата на Тролејбус.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.207
Поени од реакции
7.098
Има ли тема кај што се разбираш у нешто. Не знаеш како добил ослободителна? Земи прочитај и ќе ти стане јасно. Случајот е изгубен уште кога е однесен на суд. Си имаат закони и по тоа судат, не по вољата на Тролејбус.
Си има ама за жал ти не ги разбираш, политичка одлука е, републиканците преовладуваат кај што го судеа, ама ќе го јаде смрдливата пичка со насолзени очи.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.246
Поени од реакции
16.244
Си има ама за жал ти не ги разбираш, политичка одлука е, републиканците преовладуваат кај што го судеа, ама ќе го јаде смрдливата пичка со насолзени очи.
главниот обвинител не ни го земал случајот, му го дал на заменикот за да не си руши реноме. Што ти кажува тоа..
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.024
Exactly. Ама некој не му доставил меморандум на Стево овде. Уште заглавил во ситничарење околу етно-линиите ко да има кредитна у рака и се готви да шмрка кокаин.
Автоматски споено мислење:Брат, и Давид, Доријан, Денис не се македонски имиња, per say, ама ги имаме во изобилие. И човекот не живее во индокинески регион. Ваљда исто си чул за псевдоним?

Освен тоа што типот е геј, нешто друго знаеш за него? Тоа што опна virtue signal обвинение не ми звучи ко да си нешто многу информисан.
Давид е библиско. Не ми е јасно само од кај го извади дека не е...
Овие други двата...мора да си на дрога ако мислиш дека се во изобилија. Можде денис меѓу цигани :pos: ама лично не ме интересира до кој екстреми идат(а знам дека идат ептен со бизарни имиња)
Не живее во индокинески регион...не го спречува да користи индо кинеско име или псеудоним.
Второ ја не мора да знам ништо за никого. Постапките се доволни за расуда...а да твита за комунистчка револуција е прилучно ецниклопедиска дефиниција за virtue signaling. Дури било каков еднорсмент од некој како него со тоа знаме е автоматски се квалификува. Ти батали тоа што еден кажал друг кажал. Проблемот е движењето како целост, а не хаосот и несогласувањето помеѓу индивидуалните фракции.
Затоа викам- било кој рандо бот може да лупне педерско знаме-да пишува што сака на аутреј платформата и по вртењето на пеколната машина што е таа платформа крајна цел да биде coverage за тој и тој дел од таа и таа левичарска група.
У кратки црти ако не се филмува себеси како разбива черепи на антифа со цигла, тој јава тоа педерското знаме за сигнализирање.
Пошто ако сварно му беше гајле немаше да се афилира со тоа знаме и во конекција со левичарско ориентираните соросоидни здружениа кое го користат истото знаме како симбол за дрн дрн дрн а исто се блиско или лабаво афилирани со антифа.
Уште пократки црти, ми изгледа како ефтин провокатор.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.207
Поени од реакции
7.098
главниот обвинител не ни го земал случајот, му го дал на заменикот за да не си руши реноме. Што ти кажува тоа..
Укажува на недоверба во поротата составена од Мага поддржувачи. Ти да отидеш на контрапротест со полуавтоматска пушка да убиваш и да тврдиш дека е самодбрана и да не те осудат е само политичка одлука и мерење на курови која за жал само ќе им ескалира во УСА... Сеа ќе земе некој од спротивната страна ќе изрешета Мага говедари и ќе тврди самоодбрана и нема да смеат да го осудат.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.024
Укажува на недоверба во поротата составена од Мага поддржувачи. Ти да отидеш на контрапротест со полуавтоматска пушка да убиваш и да тврдиш дека е самодбрана и да не те осудат е само политичка одлука и мерење на курови која за жал само ќе им ескалира во УСА... Сеа ќе земе некој од спротивната страна ќе изрешета Мага говедари и ќе тврди самоодбрана и нема да смеат да го осудат.
Ама има да испадне лицемер друже.
Бајденовци се анти ган. Или ќе испадне лицемер, или ќе ги докаже во право.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.980
републиканците преовладуваат кај што го судеа,
Висконсин е светло сина држава, гувернерот е од Демократската партија, двете партии имаат по еден сенатор и републиканците имаат нешто повеќе конгресмени. На претседателските избори, победата, некако, ја понесе Џо.

Дали отишол на протест? Прочитај го убаво случајот. :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Mislam deka new york times ili post imaa odlicna reportaza na slucajot.
Detali i kade zatajuva policijata i kako doagja do presmetka, deka prvata zrtva e lice so psihicki poremetuvanja, vtorata zrtva proba da go razoruzi i ne beshe svesen sho tocno se slucuva.
Toj so pistolot spored mene e vinoven bidejki negovoto strelanje vo vozduh ja pocnuva celata rabota.
Toj si e kriv i kako sho pisuvaa na komentarite na youtube. Kyle ima srekja sho ne go usmrti bidejki na krajot toj mu ja nosi slobodata so negovoto svedocenje.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.207
Поени од реакции
7.098
Висконсин е светло сина држава, гувернерот е од Демократската партија, двете партии имаат по еден сенатор и републиканците имаат нешто повеќе конгресмени. На претседателските избори, победата, некако, ја понесе Џо.

Дали отишол на протест? Прочитај го убаво случајот. :)
Ај види кој ја држи судската власт.

И да отишол 'да брани бизниси' од протестирачите. Можно ли е бе се контра да сте истите ликови?

Истите сте анти-ваксери, расисти, контра научниот свет и се вие се вртите по темиве и спамате со фејк њуз, уште модератор во политика те ставиле.

Да отидам во темата за Кина гарант си про-Кина
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.205
Поени од реакции
4.024
Истите сте анти-ваксери, расисти, контра научниот свет и се вие се вртите по темиве и спамате со фејк њуз, уште модератор во политика те ставиле.
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
1. Ја сум вакциниран и препорачувам вакцина. Не сум за форсирање .
2. Сите левичарски медиуми во сад се најоглем фејк нујз-приквање на fuck jo biden со lets go brandon
3. Псеудо религијата што ја тропаат woke people за транџите не е наука . Gender theory не Gender fact.
4. Да е расата во прашање...ама е културален проблем. Гето култура да бидеме специфични.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.040
Поени од реакции
26.792
Има ли тема кај што се разбираш у нешто. Не знаеш како добил ослободителна? Земи прочитај и ќе ти стане јасно. Случајот е изгубен уште кога е однесен на суд. Си имаат закони и по тоа судат, не по вољата на Тролејбус.
Tipot e momentalen svetski rekorder vo jadenje gomna, pretpostavuvam vo toa se razbira.

Posto ne znam koj normalen drug bi zastanal na strana na osudenik za siluvanje deca.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.980
Ај види кој ја држи судската власт.

И да отишол 'да брани бизниси' од протестирачите. Можно ли е бе се контра да сте истите ликови?

Истите сте анти-ваксери, расисти, контра научниот свет и се вие се вртите по темиве и спамате со фејк њуз, уште модератор во политика те ставиле.
Поротата одлучи. :)

Врховниот суд единствено имаше врска при толкувањето на правото, кое се користеше во случајов. А за останатото, зошто Обама остави простор Трамп да именува 100тина судии, останува само мистерија!

Тројцата судии во Врховниот беа најлегитимно избрани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom