Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.801
Поени од реакции
4.998
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Ќе има некад враќање на терените или само бладање по форум :D ?
 

Cthulhu^

даркер и пол
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.062
Поени од реакции
404
Поздрав, лепо друштво :) Имам голема желба да играм на помошното на Работнички, а другарчињата ми се многу тапа, не можам да соберам ни 8 луѓе, а камоли 16. Па да пишам тука дали има заинтересирани за да напраиме барем една утакмица на тој терен. Фала за внимание, убав викенд :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.673
Поени од реакции
7.157
Ја сум за!!! :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.572
Поени од реакции
5.589
+1[DOUBLEPOST=1553257360][/DOUBLEPOST]
Поздрав, лепо друштво :) Имам голема желба да играм на помошното на Работнички, а другарчињата ми се многу тапа, не можам да соберам ни 8 луѓе, а камоли 16. Па да пишам тука дали има заинтересирани за да напраиме барем една утакмица на тој терен. Фала за внимание, убав викенд :)
7+1 се игра на тоа теренче? И дали можеш да ги собереш другарчињата (8 души да сте) и ние тука 8 од кајгана да се собереме и да играме на тоа?
 

Cthulhu^

даркер и пол
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.062
Поени од реакции
404
Да, 7+1 се игра. Така е најпаметно да напраиме, ама страв ми е дека ќе ме извисите :D Мислам дека ќе можам да соберам екипа.
 

Cthulhu^

даркер и пол
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.062
Поени од реакции
404
Шо бидна? Ах бе нови генерации, ц ц ц ц ц ц ц ц.
 

Cthulhu^

даркер и пол
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.062
Поени од реакции
404
Ајде важи, ќе пробам да најдам бројче за да прашам за термини. Споделете тука ако имате.
 
На врв Bottom