Кајганџии трчаат 21.097 км. на Скопски Маратон

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.816
Поени од реакции
10.957
Бидна да префорсирам тренинг за нозе во петокот и откажав не можев да се движам...
Па пред недела дена истава работа ти се случи, треба да учиш од грешките иначе неможеш добар тренер да бидеш :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
П.С. Кој од вас лупаше дека цели за 2 ипол часа?!!!
Јас за 3 зборев :D

Која фотка да ја пријавам за конкурсот за фотографија? Освен Peja989 како ја гушка @KatarinaIvanovska нормално :pos:

Хахахахахаха

Дали уште ми се мути или не знам од што ама јас таква слика не гледам :D
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Бидна да префорсирам тренинг за нозе во петокот и откажав не можев да се движам...
dobaar si....ti sto na site davas soveti i TOLKU MNOGU ZNAES ZA SE....da napravis pocetnicka greska...brat zaso ne kazes deka ti bese strav da ne nego zavrsis da ne ti se smeat poso neli fitnes instruktor i taka natamu......
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И сакав да прашам, сликите од целта, нестрплив сум :ROFLMAO:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Моите се лоши, сега ги корпирам. Мисир еден пред мене се клањаше, ширеше раце, бараше поддршка и на сите „мои“ го има и него :D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.816
Поени од реакции
10.957
Ме кинеш точно за минута, сега уште покриво ми е што те нема во списоков па мене ме ставиле 3то :mad:

Еве сум Број 841

https://www.dropbox.com/sh/l0moc8bhot7s0de/iGY_TA-WeR#f:3DSC_0833_resize.JPG
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Ме кинеш точно за минута, сега уште покриво ми е што те нема во списоков па мене ме ставиле 3то :mad:

Еве сум Број 841

https://www.dropbox.com/sh/l0moc8bhot7s0de/iGY_TA-WeR#f:3DSC_0833_resize.JPG
Не се замарај, кајгана тимот му требаат кратење уше некои 20 минути за да се помести на 7мо место :P

Им пишав порака по facebook, ваљда ќе бидам додаден у список, само шо нема да ми бидат нешо превише прецизни секундите на check-инзите....
--- надополнето: 13 мај 2013 во 00:17 ---
Моите се лоши, сега ги корпирам. Мисир еден пред мене се клањаше, ширеше раце, бараше поддршка и на сите „мои“ го има и него :D
Ја не дека лани имав лоши слики на финишот, ама се напиздев ко барав слики шо сликуваа при самото трчање, и да се деси таква ствар да не се најдов НИГДЕ, на ниедна слика асално да ме има, негде капче ми се гледаше, негде нога, ама фаца да ми видиш дека сум ја, слабо.

Се надевам, (а башка и мислам) дека годинава ќе биде друкчи дека на ужасно многу наврати гледав луѓе со камери како сликаа, и ко за среќа се гаѓаше почесто да сум сам на стаза со по 10тина метри разлика минимум (зад мене/пред мене) луѓе. :LOL:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Се надевам, (а башка и мислам) дека годинава ќе биде друкчи дека на ужасно многу наврати гледав луѓе со камери како сликаа, и ко за среќа се гаѓаше почесто да сум сам на стаза со по 10тина метри разлика минимум (зад мене/пред мене) луѓе. :LOL:
Исто и мене ми се случување. Ми даваат аплауз и им „читам“ си викаат, „дај да го окуражиме гревчево, сам трча, нема никој околу него“ :pos:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Па пред недела дена истава работа ти се случи, треба да учиш од грешките иначе неможеш добар тренер да бидеш :)
Добро де па ти мала работа е, лесно е да се заборави дека во недела имаш скопски маратон што се оддржува еднаш годишно, мал пропуст е 2 дена пред тоа да префорсираш тренинг :D
Озбилно стеф, не те сфаќам ни ја...

И стеф не глуми лудило дека не ти е битен маратонот, фокусиран си на друго не знам што... кога у 2 по полноќ ми пишуваш постови.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.816
Поени од реакции
10.957
Добро де па ти мала работа е, лесно е да се заборави дека во недела имаш скопски маратон што се оддржува еднаш годишно, мал пропуст е 2 дена пред тоа да префорсираш тренинг :D
Озбилно стеф, не те сфаќам ни ја...

И стеф не глуми лудило дека не ти е битен маратонот, фокусиран си на друго не знам што... кога у 2 по полноќ ми пишуваш постови.
Фактот е дека Стефчо не ни се пријавил за полумаратонов :) Не дека е наша работа и е мн битно, чисто интересно е да прогнозираме :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Ја може немам кондиција да истрчам 21 км, ама барем не лажам 21 страна
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
абе стеф кајгана полис те фати :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Дај олабавете со тоа дали Стеф трчал или не. Штом не настапил, сигурно имало причина за тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom