Кајганџии трчаат 21.097 км. на Скопски Маратон

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
ејсид твоите слики се 7.3 пати боље од официјалните што ги стаиле на фб страната на скопски маратон....
тебе требале да те ангажираат
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Бидна и ова/ Од страв (аматеризам) да не се префорсирам си терав лагано темпо, а можев бар 5-10мин побрзо сигурен сум, околу 02:00 сум. Што си е сигурно, сигурно си е. Тоа и беше целта +-. После 15ти км, кога највеќе ми треба ми се зезна и телефонот, а без музика кризирам.

Спајдер, каде исчезна ти откако заврши ? Пеџа исто, отиде по ранецот и не се врати.
АцеКалеб, кај прометеј бевме, те спомнавме кај си што си ама наоѓање слабо.
Јас мислев само мене ме пецкаат градиве ххх. Се на се, добро поминавме. Браво дечки/
Па, мака ми е шо не се најдов со останативе на крај (и да искористам момент да се сликам со Катето :rolleyes:) , ама знаев дека двајцава (Миле и Виктор) пред мене веројатно завршиле поприлично со ист резултат дека уше на 7миот километар при претицување увидов дека си тераат константна брзина заедно, па мислев да не забегале нанегдека пост финиш.

Успат ги најдов моево друштво као ме бодреа на финиш, па продужив да се пресоблечам и да идам на асално јадење со нив :)

П.С. Кој од вас лупаше дека цели за 2 ипол часа?!!!
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
АцеКалеб, кај прометеј бевме, те спомнавме кај си што си ама наоѓање слабо.
Е тоа да видиш, јас го предложив местото и само јас не ве најдов :pos:

Но се надевам ќе правиме пиво во скоро време да ви ги видам суратите :D
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.709
Поени од реакции
2.036
Па, мака ми е шо не се најдов со останативе на крај (и да искористам момент да се сликам со Катето :rolleyes:) , ама знаев дека двајцава (Миле и Виктор) пред мене веројатно завршиле поприлично со ист резултат дека уше на 7миот километар при претицување увидов дека си тераат константна брзина заедно, па мислев да не забегале нанегдека пост финиш.

Успат ги најдов моево друштво као ме бодреа на финиш, па продужив да се пресоблечам и да идам на асално јадење со нив :)

П.С. Кој од вас лупаше дека цели за 2 ипол часа?!!!
Јас.... А завршив за 1час 40мин. и 59сек.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Требаше и јас годинава да ве дружам ама поради оперативен зафат во септември не смеев да имам огромно физичко напрегање :( Ама следната сезона дефинитивно ве дружам, ќе почнам со 21 да споредам како е со пливање маратон :Р :D
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Пред трката кофеин 200 грама,Тирозин 3 таблетки и јадење убав оброк вечерта пред трка.
Гарантирано за успех :)
Шо не кажа порано, ќе ти препорачав амфетамин, да не земаш 3-4 работи наеднаш...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Што се случи со Stef Bachatero, кога веќе го спомнавте? Да не откажа?
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Секоја ви чест, мајстори.
Никогаш не сум мислел дека трчање на официјална трка може да ми биде предизвик, ама кога ве читам, ми доаѓа од утре да почнам да се спремам за до година.
Ама, ај, здравје, има време...
--- надополнето: 12 мај 2013 во 22:28 ---
Бидна да префорсирам тренинг за нозе во петокот и откажав не можев да се движам...
Арно шо си префорсирал нозе, инаку со твоите „помагала“ ќе префорсираше црн дроб, хипофиза, надбубрежна, панкреас и други жлезди со внатрешно лачење...
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Шо не кажа порано, ќе ти препорачав амфетамин, да не земаш 3-4 работи наеднаш...
Не се дозирам со допинзи.
Кофеинот беше забранет,али не можат да го забранат зашто го има во кафе.
Тирозинот ми е за концентрација и фокус.
--- надополнето: 12 мај 2013 во 22:29 ---
Секоја ви чест, мајстори.
Никогаш не сум мислел дека трчање на официјална трка може да ми биде предизвик, ама кога ве читам, ми доаѓа од утре да почнам да се спремам за до година.
Ама, ај, здравје, има време...
--- надополнето: 12 мај 2013 во 22:28 ---


Арно шо си префорсирал нозе, инаку со твоите „помагала“ ќе префорсираше црн дроб, хипофиза, надбубрежна, панкреас и други жлезди со внатрешно лачење...
Тоа си е мој проблем не грижи се.
Јас минатата година истрчав ти грижи се за себе :)
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Така е, твоја работа си е.
Само, деца читаат по форумов, некој може да си помисли дека оној, како се викаше... Фидипид трчал под дејство на буника :)
Туку, ај, да не ја расипуваме темава, убаво е да се читаат впечатоци од учесниците, ние ќе „расправаме“ на друго место. :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Така е, твоја работа си е.
Само, деца читаат по форумов, некој може да си помисли дека оној, како се викаше... Фидипид трчал под дејство на буника :)
Туку, ај, да не ја расипуваме темава, убаво е да се читаат впечатоци од учесниците, ние ќе „расправаме“ на друго место. :)
Па мора да си на нешто за да постигнеш такви резултати.
Во овој случај маратонците земаат многу јаглехидрати и кофеин од енергетски пијалоци :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom