Кајганџии трчаат 21.097 км. на Скопски Маратон

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
1:48 ~ Колку шо успеав да видам на крајот. За степен послабо од лани (1:45), поприлично иронична работа кога лани акаше сонцето со 27 степени. Се запознав со кајганџии некои, сите си беа на местата кај прометеј и до пред трката се измешавме нагоре-надолу. Добар помин и искуство, се` на се`. Од година ваљда нема малер пак да имам со ногава шо имав чудни болки, па сега не идам ко преебан, него и си клинкам успат на таа нога. Маичката има две убави црвени дамки на местото на брадавиците, спомен до наредна перална :LOL:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Еден постар човек со маичка ВМРО ДПМНЕ, абе, цел беше УТОП ВО КРВ кај брадавиците... Сташна глетка :eek:
Што ви е со брадавиците? Како ви си иритираат толку многу? :)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Еден постар човек со маичка ВМРО ДПМНЕ, абе, цел беше УТОП ВО КРВ кај брадавиците... Сташна глетка :eek:
Што ви е со брадавиците? Како ви си иритираат толку многу? :)
Значи само знам дека кога завршив имав ужасна болка и нон стоп блуската ја делев од телото дека се прилепуваше од вода (поише истурав одошо се потев, ама морав такви освежувања да прам).

И шо се деси, се пресоблакам и идеме на јадење со друштво шо ме чека, и овие онака прашуваат, абе зашо многу од вас шо трчавте имавте на блузата две црвени точки? :pos:

И ја као шо? Какви бе црвени точки? И вика ај извади ја блузата, и ко ќе видам крв. Си ја соблакам блузата, еднава се` уше малу крвава.

Ладно времево за цицкиве ни наши.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Престанаа да ме пржат :ROFLMAO:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Следен пат ставајте фластери на цицињата... :D
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Абе ја примети денес некој Катерина Ивановска? :D
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Браво друже! Што награда лапна? :D
пехар,диплома и 3000 денари ваучер од најк
прво бев незадоволен од времето 17мин 25 секунди. Ама после го прашав Кире организаторот на маратонот и ми кажа дека е 150 метри подолга трката,и ако е така супер околу 17 мин ќе му дојде. :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Congratz to all!
Дечки, и јас истрчав 5км. Ова ми беше прво маратонче и ке признаам дека не сум многу задоволен од резултатот бидејќи не се спремав воопшто за кондиција и не трчав на кеј.
Како бе друже? Па баш дека не си се спремал треба да си задоволен од резултатот.
Тоа си е таманка време дури и за оние аматери што малце се спремаат.
Со неа трчав добри 5-6км. На крај ме помина :D Минута мислам дека пред мене заврши.
lolun00b

него ли овај, шо испадна со acecaleb, чекал на друго место уствари или?
и како не сте знаеле за bloody nipples?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom