Кајганџии во Италија

  • Креатор на темата Mussolini
  • Време на започнување
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Не можам да ти помогнам на оваа тема, извини :(
Предлог некој за превоз од Бергамо аеродром или Тревизо до Асти и околина? Планирам да летам со визер до Бергамо или Тревизо ама проблем ми е после тоа до Асти,Алесандрија,Канели...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.091
Поени од реакции
13.626
Предлог некој за превоз од Бергамо аеродром или Тревизо до Асти и околина? Планирам да летам со визер до Бергамо или Тревизо ама проблем ми е после тоа до Асти,Алесандрија,Канели...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
5€ До Милано со автобус и после од железничка некој регионален воз. И да одиш до Бергамо возот за Асти пак низ Милано проаѓа
 
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
5€ До Милано со автобус и после од железничка некој регионален воз. И да одиш до Бергамо возот за Асти пак низ Милано проаѓа
Ова 5евра мислип на превоз од аеродром Бергамо до Милано железничка?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
26 август 2013
Мислења
213
Поени од реакции
245
Ова 5евра мислип на превоз од аеродром Бергамо до Милано железничка?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
точно така. Од Orio al Serio до Milano Centrale ти се €5. Евентуално, би можел да разгледаш и blablacar.it тоа ти е car sharing
 
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
точно така. Од Orio al Serio до Milano Centrale ти се €5. Евентуално, би можел да разгледаш и blablacar.it тоа ти е car sharing
Да видов ама после и возот уште 20-25 евра, а накдов комбе за 35евра од аеродром до канели

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2015
Мислења
37
Поени од реакции
17
Ciao bella gente.
Што препорачувате, која партија ни одговара нас на странциве да речам, во Италијава?
м5с, лега?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Каква Венеција бре Агда, сите сме по селата напикани ... кај се нивите, лозјата..таму сме и ние :ROFLMAO: ...
Шала на страна , у Венеција освен Македонци туристи.. друго не верувам, студентски град исто не е па да има наши студенти. Ако има еден или двајца наши да живеат/работат таму преку сила, колкави се шансите да се и кајганџии... Нешто слабо темава , слабо наши да се селат у Италија у последно време а ? Сите Немачка фативте.. срамота.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.797
Поени од реакции
24.699
Каква Венеција бре Агда, сите сме по селата напикани ... кај се нивите, лозјата..таму сме и ние :ROFLMAO: ...
Шала на страна , у Венеција освен Македонци туристи.. друго не верувам, студентски град исто не е па да има наши студенти. Ако има еден или двајца наши да живеат/работат таму преку сила, колкави се шансите да се и кајганџии... Нешто слабо темава , слабо наши да се селат у Италија у последно време а ? Сите Немачка фативте.. срамота.
Имаше еден струмичанец ваљда беше, ми се чини дека живееше таму. Исто така сретнав балканци од секаде кои работеа таму.
Сон ми е да се преселам во тоа Венецијата. :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.864
Поени од реакции
6.375
Имаше еден струмичанец ваљда беше, ми се чини дека живееше таму. Исто така сретнав балканци од секаде кои работеа таму.
Сон ми е да се преселам во тоа Венецијата. :)
Мене не ми прави толку кејф, вода и кајчиња се ок романтика, ама да живеам во страв дали нема да се пробудам утре во вода до колена, јок..... дојди си ти со мене за Фиренца :sneaky: .. знам дека си добра домаќинка умееш да готвиш, може и ќе те земам за жена ако те бива како човек... па ќе си направиме дуе, тре бамбини и чао бела :свиркам:.
Шала на страна за некој месец ќе си се вратам , може има помалку пари од други Европски држави, но има многу повеќе карактер и дух. Да не навлегувам долга е темата ,ама кратко само, од повеќе европски држави во кој живеев , во Италија се почуствував најблиску до ДОМА , место каде се чувствувам убаво , добредојдено , каде се мешав со домашното население како со свои луѓе , ме прифаќаа без око да им трепне и се однесуваа со мене еднакво како и со Италијанец. Начинот на кој живеат е близок со нашиот ,уживаат, се дружат... каква само спротивност од Англичаните / Германците...
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.797
Поени од реакции
24.699
Мене не ми прави толку кејф, вода и кајчиња се ок романтика, ама да живеам во страв дали нема да се пробудам утре во вода до колена, јок..... дојди си ти со мене за Фиренца :sneaky: .. знам дека си добра домаќинка умееш да готвиш, може и ќе те земам за жена ако те бива како човек... па ќе си направиме дуе, тре бамбини и чао бела :свиркам:.
Шала на страна за некој месец ќе си се вратам , може има помалку пари од други Европски држави, но има многу повеќе карактер и дух. Да не навлегувам долга е темата ,ама кратко само, од повеќе европски држави во кој живеев , во Италија се почуствував најблиску до ДОМА , место каде се чувствувам убаво , добредојдено , каде се мешав со домашното население како со свои луѓе , ме прифаќаа без око да им трепне и се однесуваа со мене еднакво како и со Италијанец. Начинот на кој живеат е близок со нашиот ,уживаат, се дружат... каква само спротивност од Англичаните / Германците...
Што бре шала на страна? Слика и краток опис во пп да видам!
Ти мене Италија, јас тебе Шведска, граждани на света... :icon_mrgr:

Ај сега батали што е најблиску до дома, кажи ми дали лесно се наоѓа работа, дали е доволно платена за да живееш нормално, кои професии се бараат претежно, дали лесно се наоѓа стан за изнајмување, дали има проблеми со престој итн. Како ти ја имаш доживеано Италија како „странец“ од егзистенцијална гледна точка?[DOUBLEPOST=1533271907][/DOUBLEPOST]
Во тоа смрдеата. :D


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Искрено, сите ми го зборуваа ова и кога стигнав таму очекував којзнае што, не беше страшно воопшто. Не знам, можеби затоа што никој не ја видел Венеција од моја перспектива. :) Јас се заљубив во градот, видов многу магија, уметност и историја во него...
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.091
Поени од реакции
13.626
Што бре шала на страна? Слика и краток опис во пп да видам!
Ти мене Италија, јас тебе Шведска, граждани на света... :icon_mrgr:

Ај сега батали што е најблиску до дома, кажи ми дали лесно се наоѓа работа, дали е доволно платена за да живееш нормално, кои професии се бараат претежно, дали лесно се наоѓа стан за изнајмување, дали има проблеми со престој итн. Како ти ја имаш доживеано Италија како „странец“ од егзистенцијална гледна точка?[DOUBLEPOST=1533271907][/DOUBLEPOST]

Искрено, сите ми го зборуваа ова и кога стигнав таму очекував којзнае што, не беше страшно воопшто. Не знам, можеби затоа што никој не ја видел Венеција од моја перспектива. :) Јас се заљубив во градот, видов многу магија, уметност и историја во него...
за работа мислам дека ти е полесно во Милано, па иди си на викенди во Венеција :P
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.797
Поени од реакции
24.699
за работа мислам дека ти е полесно во Милано, па иди си на викенди во Венеција :P
А детали од твоја гледна точка? Се извинувам ако веќе имаш спомнато, ќе ја читам цела тема од почеток кога ќе имам време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom