Кајганџии во Италија

  • Креатор на темата Mussolini
  • Време на започнување

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.959
Поени од реакции
13.434
А детали од твоја гледна точка? Се извинувам ако веќе имаш спомнато, ќе ја читам цела тема од почеток кога ќе имам време.
Немам спомнато :) за која работа се интересираш?
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.529
Поени од реакции
911
Имам ја другар од Радовиш што живее во Piacenza.
Пуно со Радовишани и Струмиџани.
Другарчето за жал не користи форум, ама можда некој ден ќе го поканам ако му присака душа, ама не е голем патриот, иако доаѓа само за летен распуст.
 
Член од
15 март 2019
Мислења
4
Поени од реакции
2
Zdravo na site. Sakam da prasam dali e lesno ili e nevozmozno da se dobie rabotna viza za struka profesor po matematika vo internacionalno shkolo vo Italija, potocno Trevizo. Fala odnapred
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
Zdravo decki ,vejke nekoe vreme se ocekuva da izleze sanatoria ili kako I da se vika toj dokument , e sega me interesira da ne ima nekoj od vas novi informacii do kade e so toa . Imam dogovor za rabota I stan za prestoj samo cekam moment za da apliciram za rabotna viza . I ako seuste ne se otvoreni vratite za migracija vo italija za koga se ocekuva toa da se sluce. Tatko mi momentlno e vo italija pa dobroke mi dojde da mi kazete kade da se obrati tamu za da dobije tocni I sigurni informacii. I dali bi imalo problem ako imam aplicirano na dve mesta ,potocno imam aplicirano za termin vo germanska ambasada.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.825
Поени од реакции
6.265
Zdravo decki ,vejke nekoe vreme se ocekuva da izleze sanatoria ili kako I da se vika toj dokument , e sega me interesira da ne ima nekoj od vas novi informacii do kade e so toa . Imam dogovor za rabota I stan za prestoj samo cekam moment za da apliciram za rabotna viza . I ako seuste ne se otvoreni vratite za migracija vo italija za koga se ocekuva toa da se sluce. Tatko mi momentlno e vo italija pa dobroke mi dojde da mi kazete kade da se obrati tamu za da dobije tocni I sigurni informacii. I dali bi imalo problem ako imam aplicirano na dve mesta ,potocno imam aplicirano za termin vo germanska ambasada.
Амам бе брату.. татко ти е тука, а не знае каде да се обрати? Па ваљда во CISL . Има канцеларии за странци за имигранти... нека праша. Инаку од кога дојдоа Салвини и Ди MAjo , потешко оди со имиграција за нон ЕУ државјани.. закочена е работата... нека праша таму во ЧИЗЛ . белки ќе има скоро санаторија.. со среќа.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.639
Поени од реакции
9.694
Дајте некоја страница за вработување,понуда на работа и слично.Какви се шансите да успееш на почеток без познавање на италијански (со англиски) ама со желба да учиш и да се трудиш.?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
6.959
Поени од реакции
13.434
Дајте некоја страница за вработување,понуда на работа и слично.Какви се шансите да успееш на почеток без познавање на италијански (со англиски) ама со желба да учиш и да се трудиш.?
Лош период си одбрал. Сега треба да заврши забраната за отпуштање и колку што знам јас сите ќе почнат да се ослободуваат од вработени, а не да вработуваат :(
Што струка?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.560
Јас не се осеќам никаде дискриминирана оп стоп! :D
Ниту јас :)


Дајте некоја страница за вработување,понуда на работа и слично.Какви се шансите да успееш на почеток без познавање на италијански (со англиски) ама со желба да учиш и да се трудиш.?
Кај си бе цитро зш ќе бегаш?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.560
Аи па жива си :)
Не бегам,ќе си идам полека..нема демократија :D
Ти кај си..Италија?
Германија од 2013. Добра сум. И жива :)
Мило ми е дека те начекав да те поздравам.

Се смени Вемеро и нема живот нели:icon_lol:
Арно ти текнало да бегаш. Само напред.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.639
Поени од реакции
9.694
Германија од 2013. Добра сум. И жива :)
Мило ми е дека те начекав да те поздравам.

Се смени Вемеро и нема живот нели:icon_lol:
Арно ти текнало да бегаш. Само напред.
Ма какво вемеро,не ме занима политика.
Поздрав и до тебе.
 

Vladimkd

Né giusto né sbagliato, conta solo il risultato!
Член од
16 февруари 2021
Мислења
43
Поени од реакции
100
Дајте некоја страница за вработување,понуда на работа и слично.Какви се шансите да успееш на почеток без познавање на италијански (со англиски) ама со желба да учиш и да се трудиш.?

1. Моментално е таква ситуацијата да практично нема работа. Има отпуштања.
2. Без познавање на јазик нема да се вклопиш.
3. Избери подобро време за миграција во Италија.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom