Кајгана Paintball во Скопје!

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Сега само што видов :D Одлично нешто би сакал да прашам да не има некој
тука да се собереме да одиме :) денеска?

Инаку колку души треба да се има за да се оди на ова? :)
Па вие ако сакате играјте и 2 на 2, ама нема да биде интересно... Мислам дека минимум 4 на 4 си бара :)
Треба 18 години да се има ?
Мислам дека треба согласност од родител ако си под 18. Мислам, не сум сигурен.
Еве ја локацијата иначе.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Па вие ако сакате играјте и 2 на 2, ама нема да биде интересно... Мислам дека минимум 4 на 4 си бара :)

Мислам дека треба согласност од родител ако си под 18. Мислам, не сум сигурен.
Еве ја локацијата иначе.
Може ќе е глупо прашањево, а гледам назад неколку страни никој не прашал за облеката. Дали се изнајмува и колку ако е потврдно?
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Јас би играл у секоја комбинација, ајде да се организираме и да направиме списоче :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Може ќе е глупо прашањево, а гледам назад неколку страни никој не прашал за облеката. Дали се изнајмува и колку ако е потврдно?
Облека (и целата опрема) ти следува со самото играње, не се плаќа дополнително...
Добиваш горен и долен дел, „панцир“, ракавици, шлем со визир, ракавици и пушка... :)
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Знае некој каде низ Скопјево може да се игра paintball и ако може контакт од дечките. :)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Саат време, мање-више... :)
Мапата како?:D Има доволно простор да се јачаш, да трчаш, тактики ово оно? Пошо мал ми изглеа просторот од видеово ваше о.о
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Мапата како?:D Има доволно простор да се јачаш, да трчаш, тактики ово оно? Пошо мал ми изглеа просторот од видеово ваше о.о
Сега дознав дека земале нов простор (или се прошириле). Баш од работа се спремаме да им идеме, па кога ќе имам инфо ќе споделам со тебе :)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Сега дознав дека земале нов простор (или се прошириле). Баш од работа се спремаме да им идеме, па кога ќе имам инфо ќе споделам со тебе :)
Топ топ, и за цена ќе те прашав, коа ќе дознаеш цитирај :)
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.442
Еве мене што ми одговорија. Ако има заитнересирани, јас сум за.

Paintball Arena BEST
Здраво, Цената е 350 денари од човек за 100 топчиња и комплет униформа :кацига, ракавици , панцир и воена униформа ,Цената за 200 топчиња е 650 денари.Со 100 топчиња играте од прилика 40мин до саат време зависно од вашата игра значи временски не сте толку ограничени туку со топчиња .Најмалку треба да сте 6 души значи 3 на 3 а максимум 12 души , 6 на 6 .Арената е отворена од 09:00, па се додека се гледа поради тоа што нема рефлектори значи последниот термин да почне од 17:30 . Арената се наоѓа на самиот влез во населба Драчево. Резервации за термин може или тука или телефонски и барем ден однапред да се јавите за да се спреми опремата и да се провери дали има слободен тернин. Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom