Кајгана Paintball во Скопје!

Devilking

Tasmanian Devil
Член од
16 јануари 2006
Мислења
664
Поени од реакции
1
Конечно, Скопје ќе има свој Paintball. На почетокот на Јуни во рамките на СРЦ Кале (Лизгалиште) започнува со работа единственото професионално Paintball игралиште во Македонија. Предизвик за сите вистински авантуристи кои не можат да го замислат денот без експлозија на адреналинот.
Нѐ очекува комплетно освежување во жешкото лето кое следи.
И Македонија може да се пофали дека е во во тек со урбаните трендови. Теренот располага со најсовремена опрема: стратешки поставени бариери, професионални Paintball пушки, првокласно дизајнирани заштитни одела и маски, муниција во сите бои....сѐ што е неопходно за Вашето paintball искуство да биде незаборавно. Специјално конструираните елементи го претвораат просторот во вистинско место каде играта најбезбедно се доближува до реалноста.
Секој ден во неделата во дуел или пак тимски ќе имате можност да ја задоволите Вашата дневна доза адреналин. А најдобрите ќе можат да ги измерат своите сили на градските турнири.

Вистинска локација каде на најдобар начин можете да ја почуствувате енергијата!!!!!







Конечно и Скопје во да видеме нешто ново и интересно...
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
se vo skopje se slucuva :( aj em sou sad
a inace da se sobereme ednas site ne za football tuku za paint ball
 

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
да бе и тоа е ефтино 30 минути 300 денари
 

Devilking

Tasmanian Devil
Член од
16 јануари 2006
Мислења
664
Поени од реакции
1
Е добро барем еднаш можеш да си дозволиш такво задоволство...
 

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
не еднаш 20 пати доста ќе биде
 

Devilking

Tasmanian Devil
Член од
16 јануари 2006
Мислења
664
Поени од реакции
1
Па да де...ама ти се пожали демек ти било скапо.. :)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Paintball e zakon , ama sekogas modrici mi izlegvaat ali aj koj igrata ja igra istata ke ja trpi :)
Interesno so ima i vo MK sega ...
 

Lord Vader

The dark side
Член од
10 јуни 2006
Мислења
95
Поени од реакции
0
Super bi bilo zasto dosega samo na filmovi go imam gledano i zakon e,iako ne mislam deka e bas mnogu eftino ama nema veze treba da se proba.
 

Devilking

Tasmanian Devil
Член од
16 јануари 2006
Мислења
664
Поени од реакции
1
ragazza напиша:
Paintball e zakon , ama sekogas modrici mi izlegvaat ali aj koj igrata ja igra istata ke ja trpi :)
Interesno so ima i vo MK sega ...
:) Па болката е минимална во споредба со задоволството...па додека играш не ти се важни ни модриците.. :kez:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Mora da go probam toa,da vidam kolku me biva za pukanje.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Мора да се проба тоа,ама мислам дека ако пробаш еднаш,ќе сакаш и уште еднаш,па уште еднаш......
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
jas ipak mislam deka e skapo...koj bil ili znae kako se dvizat cenite neka pisi
 

Devilking

Tasmanian Devil
Член од
16 јануари 2006
Мислења
664
Поени од реакции
1
BusHav напиша:
Мора да се проба тоа,ама мислам дека ако пробаш еднаш,ќе сакаш и уште еднаш,па уште еднаш......
Нормално е дека ке пробаш уште еднаш...а ја те прашав тебе дали со еднаш ке се задоволиш...и ти не ме разбра...


Колку само ни е двосмислен јазикот...!!!
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
He e фора paintball на лизгалиште, мал простор е ептен. Да кажеш на Водно или во Хиподром, тогаш ок, ама вака нема лезет на толку лимитиран терен и со препреки кои на памет можеш да ги научиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom