Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
Морав, не ми се смеј. Еве го гомцето од сликата...за помакро од ова јас немам можности, апаратот е тој :)
Прегледај го приврзокот 97332
Ја немав отворено темава... отворив галеријата и гласав.
Сликата си е регулар макро и мене најмногу ми се допадна и ја гласав.
Кога ја видов ми дојде на ум цитат од Јура Парк „Животот наоѓа начин...“ Претпоставувам тоа ти била и идејата.
ПС. Не си требала да го скинеш гомцето :)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Ех, не бев при компјутер вчера, цел ден патуев. Ако сеуште можам да дадам тема, тоаш темата нека биде „Деца“. :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ех, не бев при компјутер вчера, цел ден патуев. Ако сеуште можам да дадам тема, тоаш темата нека биде „Деца“. :)
Во последен момент се јави ко добрио младиќ на филм шо во последен момент ќе го спаси момето од смрт па таа ќе го засака и ќе имаат после секс на крајо
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Ја немав отворено темава... отворив галеријата и гласав.
Сликата си е регулар макро и мене најмногу ми се допадна и ја гласав.
Кога ја видов ми дојде на ум цитат од Јура Парк „Животот наоѓа начин...“ Претпоставувам тоа ти била и идејата.
ПС. Не си требала да го скинеш гомцето :)
Ете, барем еден ме сфатил :) гомцето беше колатерална штета :( ама во право си...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Пак не му успеа :pos:
Во последен момент се појави инаку веќе се спремав да зададам тема “социјални услови како предуслов за исчезнување на традиционалните одбележја на Македонската носија во современите облеки“
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
@Let 3 глеам веќе и темата си на напраил. Пак се извинуем шо не бев у можност тоа да напраам ја. За да ти ја олеснам работата офкорс. :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
@Let 3 глеам веќе и темата си на напраил. Пак се извинуем шо не бев у можност тоа да напраам ја. За да ти ја олеснам работата офкорс. :)
Јас дома “извини“ не пијам и не мезам “извини“
ќе напраиш едно пригодно “извини“ пакетче или “извини“ пликче и ќе го пратиш
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Едно прашање, али е ОК да се стави слика од дете, али ликот да биде замаглен. не друго, за мое се работи, али ете, не сакам да се препознава. Инаку имам топ слика која сигурно ќе ги освои вашите симпатии, па дури прогнозирам и можна победа :P
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Едно прашање, али е ОК да се стави слика од дете, али ликот да биде замаглен. не друго, за мое се работи, али ете, не сакам да се препознава. Инаку имам топ слика која сигурно ќе ги освои вашите симпатии, па дури прогнозирам и можна победа :P
не е забрането само колку тоа ќе им се бендиса на другите не знам, како заштитен сведок ....
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Едно прашање, али е ОК да се стави слика од дете, али ликот да биде замаглен. не друго, за мое се работи, али ете, не сакам да се препознава. Инаку имам топ слика која сигурно ќе ги освои вашите симпатии, па дури прогнозирам и можна победа :P
Чекам чекам чекам :) ме копка
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
А има старосна граница? :P сите се нечиви деца
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
А има старосна граница? :P сите се нечиви деца
па има некое општо прифатено мислење за тоа што се “деца“
ПС
имаш фотка од момент на правење деца??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom