Кајгана турнир во табланет

Член од
9 мај 2009
Мислења
603
Поени од реакции
400
Ова е турнир во табланет.
Се игра од оваа страна:http://games.constellasys.com/tablanet/.
Табланет најверојатно знаете да играте да не објаснувам многу. За да земеш карти треба да ги селектираш и да кликнеш два пати на картата со која сакаш да земеш,а фрлаш со двојно кликнување на картата.

Турнирот можеме да го играме поделени во две групи со по четири пара т.е осум играчи. Првите два пара од двете групи ќе играат меѓу себе, а победниците во финале. Ако сакате може и на друг начин доколку имате да предложите.

Можете да се пријавувате најдоцна до сабота,а потоа ќе направиме парови и од понеделник ќе почнеме.

Ако имате некои прашања кажете.

Се пријавувам јас прва...(додавајте се сами на листата)
1.Кети
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.838
Поени од реакции
12.540
2. Ивица

А главна награда што е?
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
3.977
Поени од реакции
5.915
3. смоуки
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.823
Поени од реакции
21.933
^Toчак
4.Акси
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
5.Mikiyo San
а како по 2ца во тим така....?
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
ждрепка ке прави тој што нема да учествува за да нема ЛУТЕЊЕ кај учесниците
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.036
Поени од реакции
1.566
gooner4life.... ваљда правилно се убацив :pos2:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
9.838
Поени од реакции
12.540
Епа ете сме, 8 требаше така?
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
8 2ки...16 ке треба да сме

во 1виот пост на Кети има грешка..така да ке има 16 играчи а 8 двојки..
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.300
Поени од реакции
4.299
Се пријавувам

9.Gjore_Milan
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.823
Поени од реакции
21.933
А што е финта сга неможу да играм сам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom