Кајгана типс

Член од
24 декември 2007
Мислења
11.795
Поени од реакции
3.979
Дибиров над 3.5 и Сагосен над 5.5 во унибет добар дабл за вечер..од нашиве сите испаднаа..Дејан, Кузмановски и Киро.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
472
Поени од реакции
174
Дибиров над 3.5 и Сагосен над 5.5 во унибет добар дабл за вечер..од нашиве сите испаднаа..Дејан, Кузмановски и Киро.
Кој ги шутира пеналите за Русија?
Ги имаш ли гледано, како игра Дибиров?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
12.768
Поени од реакции
13.460
Svan plus, a za Genshajmer se mislam minus ne veruam da prefrli 7 gola

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Tomasino

Semper etiam ubique superiores
Член од
19 март 2009
Мислења
9.120
Поени од реакции
18.024
@Tomasino маестро те нема нешо со ракометов :)
Чувајте си ги парињата.
Освен на играчи ( со ситна уплата ) не вреди да се фрлаат пари.
Унгарија, со онаа машинерија од Веспрем и Сегед нерешено со Аргентина, абе ајде, Аргентина со 2 играчи.
Австрија, со Билик, Херман, Божовиќ, Сантос губи 8 ( осум ) разлика од Чиле. (полуаматерска репка, составена од келнери, шанкери, механичари).
Катар губи од Ангола.
Плус, најважното.
Коефициентите се тешка мизерија и не вреди ниту да се погледнат, камоли пари да се уплатат.
Резил, 6 утакмици ти требаат за 2 коефициент да склопиш, а ќе се убиеш од нерви додека ги погодиш.
Побрзо некој рандом тип со 2 коеф. во 9та Англиска лига ќе го погодиме отколку 1.10 на ова СП.
Само лабаво, без замарање, типување на некои играчи кои играат со огромни минутажи, што земаат повеќе шутеви, што немаат некои замени , играчи како: Манасков, Киро, Сагосен, Јондал, Бјорнсен, Циндриќ, Степанчиќ, Дибиров, Пслмарсон, Гунарсон, Вајнхолд, Гигу, Нгесан, Де Толедо, пикерите од Германија ( многу топки има за нив), исто и за нашите пикери, (и на нив вреди да се игра ).
Уствари, среќа треба пред се, а среќа ни недостига, барем во мојот случај со кладилницата.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
5.697
Поени од реакции
7.822
Чувајте си ги парињата.
Освен на играчи ( со ситна уплата ) не вреди да се фрлаат пари.
Унгарија, со онаа машинерија од Веспрем и Сегед нерешено со Аргентина, абе ајде, Аргентина со 2 играчи.
Австрија, со Билик, Херман, Божовиќ, Сантос губи 8 ( осум ) разлика од Чиле. (полуаматерска репка, составена од келнери, шанкери, механичари).
Катар губи од Ангола.
Плус, најважното.
Коефициентите се тешка мизерија и не вреди ниту да се погледнат, камоли пари да се уплатат.
Резил, 6 утакмици ти требаат за 2 коефициент да склопиш, а ќе се убиеш од нерви додека ги погодиш.
Побрзо некој рандом тип со 2 коеф. во 9та Англиска лига ќе го погодиме отколку 1.10 на ова СП.
Само лабаво, без замарање, типување на некои играчи кои играат со огромни минутажи, што земаат повеќе шутеви, што немаат некои замени , играчи како: Манасков, Киро, Сагосен, Јондал, Бјорнсен, Циндриќ, Степанчиќ, Дибиров, Пслмарсон, Гунарсон, Вајнхолд, Гигу, Нгесан, Де Толедо, пикерите од Германија ( многу топки има за нив), исто и за нашите пикери, (и на нив вреди да се игра ).
Уствари, среќа треба пред се, а среќа ни недостига, барем во мојот случај со кладилницата.
Спортска немав играно од лани кога извадов убави пари со ракометот, после толку време вчера на заебанција изиграв едно на Македонија-Јапонија на 5 евра со плусови Манасков, Киро и Јапонија и еве денес пак си ја предизвикав среќата на 100че со 6 играчи од кои пола не влегоа :D
Ваљда ќе ја чекам само мкд да ги играм нашиве играчи на голови и може од останатите ако ми фати апла око, тешки се годинава некако затоа и те чепнав.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
2.891
Поени од реакции
2.460
Stepancic i Strlek,ako gi napunat japoncive kako nie lesno ke vlezat plus,Strlek duri najsiguren mi e denes,so Island samo 4-5 minuti igrase,denes ocekuvam da ima pogolema minutaza.Baska i Horvat ako utne nekoj penal,lokum :D
 

Xfire

forza juve!
Член од
9 август 2008
Мислења
6.860
Поени од реакции
1.203
Stepancic i Strlek,ako gi napunat japoncive kako nie lesno ke vlezat plus,Strlek duri najsiguren mi e denes,so Island samo 4-5 minuti igrase,denes ocekuvam da ima pogolema minutaza.Baska i Horvat ako utne nekoj penal,lokum :D
Која му е замената на Штрлек ?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.141
Поени од реакции
32.909
Манасков, Стоилов, Циндриќ, Хорват, Степанчиќ, Палмарсон, Гунарсон ми се плус, така да очекувајте да бидат минус.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
На врв Bottom