Кајгана собиранка

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

кратко јасно, кога?


  • Вкупно гласачи
    26
Член од
10 октомври 2011
Мислења
5.526
Поени од реакции
8.804
English Pub во Кратово 120 денари точено гинис. Just sayin... :rolleyes:
Не кажувај, ќе го направат туристички центар па ќе колнат охриѓани после. :D
Автоматски споено мислење:

Еве јас викендов ќе го испитам во име на Кајгана заедницата :rolleyes:
А не викаш или со Ска ќе одите? :icon_lol:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
13.452
Поени од реакции
7.225
Позната работа кога се договара собиранка, овој не бил тука, ај не таму туку ваму, еден имал итна работа, друг незнам што ....и...ништо...нема договор, нема собиранка.

@DenaM ке биде тажна :cenzura:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.246
Поени од реакции
13.765
Позната работа кога се договара собиранка, овој не бил тука, ај не таму туку ваму, еден имал итна работа, друг незнам што ....и...ништо...нема договор, нема собиранка.

@DenaM ке биде тажна :cenzura:
Ти на колку собиранки рече си била?
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
3.437
Поени од реакции
13.602
Не кажувај, ќе го направат туристички центар па ќе колнат охриѓани после. :D
Автоматски споено мислење:


А не викаш или со Ска ќе одите? :icon_lol:
За истражувачки цели одам, и само жени ќе бидеме на чело со @Agda Beata :love:

Ќе правиме инишиејшн ритуал за нови членки во нашето Кајгана сестринство.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.418
Поени од реакции
13.719
Ja mozhe da dojdam samo ako nekoja so shtikline bide visoka 1, 60 m i se druzhi so mene. Prvo ne sakam da izgledam kako konopoj, a drugo koga se napadjam zenski hehe
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.866
Поени од реакции
5.860
И да врне и да вее и бура да коси, Тончи од Миладиновци, позитивни вибрации носи.
Кој ќе дојде, ТоБ.
Кој нема да дојде, жалам.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.826
Поени од реакции
57.643
Тапа е ирскиот, подобро доете во Велес, скопско точено стотче, гинис точено двеста.
Скопско си е скопско :D
Веќе ја направивме собиранката вчера. Да го испоштуваме велешанецот што не пропушти утакмица на Вардар полусезонава и да прославиме титула.
20220516_151930.jpg

Не ставаме слики од скарата, да не паднете во депресија. Велес и Прилеп нумеро уно за скара.
 
Член од
4 август 2012
Мислења
41
Поени од реакции
35
Ја би дошол ако има некоја добра свирка, еднаш сум бил, 2013 или 14та,у мистик мислам беше па кај пеџа у стан му ја срушив закачалката(или обратен беше распоредот не се сеќавам) со 200 палтиња на неа.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.921
Поени од реакции
10.062
@dobramuzika

Pokraj toj pub so џонтра da se opravas e grev. A ushe pogolem grev e oficirski so ja zema terasata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom