Кајгана собиранка: 10 години заедничко матење! :) 21.02 (сабота) - кафе „БАР ОН“, 20:00 ч.

RSVP (Répondez s'il vous plaît)


  • Вкупно гласачи
    228
Статус
Затворена за нови мислења.

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Кажаа дека сакале да останат анонимни форумџиите кои имаат и Фејсбук и Твитер и Инстаграм :D Дајте бе луѓе, ќе ве изеде некој...
Имам „малку“ искуство ова. Многу форумски ликови не сакаат да оние надвор од форумот знаат дека тие се на активни по форуми. Не знам зошто ама многу ликови се срамат од својот форумски идентитет: Секако оние другите се побројни или опуштени но еден на десет ваков дава слика дека „форумските дружења во живо = собиранки“ се собир на најтешките криминалци кои планираат атентат папата да речеме. Оди најди им НСЗ...
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.352
Јас затоа не доаѓам, да не ме сликаат. Немам ни ФБ, ни Твитер ни Инстаграм... :pistoldz:
Ама затоа јас кога ќе дојдам ќе се сликаме со напрчени усни. Сакам со тебе една фоткица за на фејсбук. <3
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
655
Поени од реакции
557
И јас закачив 15 фотографии. Некои форумџии побараа да останат анонимни, а јас решив да испаднам коректен па не ги ставам нивните фотографии. Следен пат додека они се уште на афтерче ќе закачам фотки :p
Зш бе анонимни, очекуваме ние и на кајгана да пукне „бомба“ :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Познавајќи те колку си искрен, очекувавме да дојдеш. Со пиво те чекавме...буљаш.
Како тоа збориш за искреност а ние со сурутка го чекавме?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Познавајќи те колку си искрен, очекувавме да дојдеш. Со пиво те чекавме...буљаш.
Сам да дојдев таму глупо ќе ми беше, освен Тончи и Ацид никого не познавам.
Плус сум персона нон грата така што не ми се доаѓаше,
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Како тоа збориш за искреност а ние со сурутка го чекавме?
Don't hate the player, hate the game.[DOUBLEPOST=1424868699][/DOUBLEPOST]
Сам да дојдев таму глупо ќе ми беше, освен Тончи и Ацид никого не познавам.
Плус сум персона нон грата така што не ми се доаѓаше,
Паааа и не би рекол дека само нив ги познаваш. Се имаме гледано јас и ти низ Давид и Маријан. Плус, како што знам си бил на други форумџиски собиранки (да не ги набројувам).

Нејсе и да е вистина горекажаното, јас на мојата прва собиранка дојдов со @Malcolm van den Сабаховић. Мислиш дека е малку „нон грата“ од тебе? :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.280
Поени од реакции
4.688
Сам да дојдев таму глупо ќе ми беше, освен Тончи и Ацид никого не познавам.
Плус сум персона нон грата така што не ми се доаѓаше,
На првата собиранка се знаев сам со себе бе, па не ми беше проблем да се појавам.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
И јас така, но кога дојде време за вежбање давам повеќе приоритет :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.280
Поени од реакции
4.688
И јас така, но кога дојде време за вежбање давам повеќе приоритет :)
Зашто бе ми даваш мотиви да те тролам а неам ништо против тебе и несакам да го правам ова, АМА ВЕЖБАЊЕ У САБОТА 22:00 часот???? :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
Едно е да им пишеш не ми се иде бе досадни сте не сте добро друшто, несакам да ве дружам.
Друго е да им правиш лице постојано и на крај да им бараш изговори зашто не си дошол.
Зимаш у старт им викаш што ве вртам не ви доаѓам и си кулираш после бе, бар знаеш никој нема да те тагира и да те мести вака на пенали.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Разбирам дека беше така, моја кривица.
Се надевам дека нема да се повтори.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom