Кајгана собиранка - 07.02.2020 - Лајка (Дебар Маало) 21:00 ч.

Кајгана собиранка - 07.02.2020 - Лајка (Дебар Маало) 21:00 ч.


  • Вкупно гласачи
    87
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
И ја се согласувам со темната дама од погоре.
Прецизирајте барем ориентационо на кој датум би била собиранката, или еве нека се каже неделата кога би се одржала.
Вака искрено многу членови не би знаеле бидејќи најголем дел од нив веќе имаат обврски/прослави/одмори и сл. наредниот месец.
сигурно имате тефтер со распоред па месец унапред закажувате зошто животот ви е превише заузет у брзање навака натака. Ко еден другар, све нема време за ништо и му викам што правиш? паа, спијам :icon_lol:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Идам дефинитивнo, и тајмингот е топ. Ова ми е единствената можност за да остварам некаков социјален живот, па би било супер ако конечно си направам муабет со некој што не е мачката дома шо ја чувам.

Со жени не зборам пошто сум премногу срамежлив, само поставувајте ми „да/не“ прашања и нема да е awkward.

И со @Stefan-kobe не праам муабет али тоа е пошто е сељак.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.829
Ricky ja ako dojdam na sobiranka ne bi te ni primetil iskreno, poso te racunam neso slicno ko i prasinata na komoda sto ja imam. Moze samo zdravo da ti napraam cisto deka gi postuvam Pul i sakam da osvojat ovaa godina. Dobro de i zdravo ke ti kazam teee pa i ti aj vise.
 
Ф

Флеш

Гостин
Ако е после јануари нешо,можам да дојдам,ако е до 25 нешо декември за датум,нишо нема да можам ....
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
Ако е после јануари нешо,можам да дојдам,ако е до 25 нешо декември за датум,нишо нема да можам ....
Don't Vori be happy brat ke bide na datym na koj so ke im odgovara na site
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
@Acid Побрини се овај пат да и биде стегната и горе и доле шипката.
Единствено што треба да се побрини Ејсид е да ја зачисти темава од вашите спамерски глупости и евентуално да забрани пристап (сигурно нема да се деси, инклузивни сме и прогресивни live and let live, love etc :D) на собиранката за пензионерско/чудната багра што го кака форумов троа подолго време (а сигурно 90% нема ни да дојдете): ти, @shutrak @bijons @Bodhidharma @ZoranC @DenaM @pozdrav eden topol
Нека ми извини некој ако го пропуштив.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Нема тема без глупи препукувања како овие, а тоа е најдобар индикатор дека е време за собиранка :) Тие што не биле, најверојатно не им е јасно, ама функционира :)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Ја еднаш бев на собиранка и добро беше. :)
 

ZoranC

Majmun so frizura
Член од
10 септември 2019
Мислења
631
Поени од реакции
682
Bash mi e zal shto nema da bidam vo moznost da dojdam...

Kje bidam iskren, sakav Anon da go zapoznaam, nekako osekjam deka bash ni odi muabetot... no gledam deka i toj kje bide sprecen....

Kako i da e, vi posakuvam prekrasna druzba... i ve molam ... snimajte!
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Bash mi e zal shto nema da bidam vo moznost da dojdam...

Kje bidam iskren, sakav Anon da go zapoznaam, nekako osekjam deka bash ni odi muabetot... no gledam deka i toj kje bide sprecen....

Kako i da e, vi posakuvam prekrasna druzba... i ve molam ... snimajte!
Тоа што нема да дојдеш па и да го запознаеш токму него некако и ти оди во прилог.
Сфати го ова како предност.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom