Кајгана собиранка - 07.02.2020 - Лајка (Дебар Маало) 21:00 ч.

Кајгана собиранка - 07.02.2020 - Лајка (Дебар Маало) 21:00 ч.


  • Вкупно гласачи
    87
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.568
Ја неам непријатели нит барам. Има просто луѓе кои се апла напорни тука и мене а и на многу други ни е одмилено од комуницирање ради тоа. А ти си еден од главните. И затоа мене ми стана тапа да правам сериозна комнуникација. Тоа е све.

У контекст на фудбалските муабети, сеа коа ја ги правам истите заебанции шо ги правеа други коа Ливерпул беше дно, наеднаш ја сум досаден, замарам и форсирам, а они се жртви и светци. И луѓе ко тебе го дофорсираат тоа мислење до „хистерични“ пропорции со „Рики е ваков, Рики е таков“. За ова ти се цитатите.
Не знам како да ти се објасни дека и Пеџа некад бил "таков", дека и самиот јас сум бил "таков" кога ме горел некој и дека не си ти стрикно пикиран за ремет божем душман си ми па со тоа ќе се замарам. Еве глеј Ширеа како те откопа за Аца Лукас ни крив ни дужен, а искрено не верувам дека те мрази или дека има нешто против тебе.

Ај нема везе заеби да не замараме раја веќе на темава, не е напраена за овие муабети.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дарлинг срцка. Да те потсетам на една ствар најбитна. Живото е прекраток. Наскоро сите ќе умреме. Голема работа ако си ја отркиеме анонимноста и се разотркиеме кои сме а по темите сме си ги отркиле наште интимни и забегани ствари. Сите сме забегани и настрани на свој начин. И јас баш мислам обратно. Коа ке запознаам некој у живо тек тогај вистински ке поќне да ми се оформува сликата на таа особа.
Дури и да сум ја хејтал. Сосема ке биди друго доживувањето на некој коа ке му го глуснеш гласот , видеш изразо на лицето. Истите мисли шо си му ги прочитала сега ке добијат поживо значење. Life is really too short.
Ех да е така лесно.
Луѓето се полни со комплекси и страв од осудување.
Можеш ли еднаш, ко за промена на твоето однесување, на прашање да одговориш а не да поставиш ти друго..или да поедноставам, да бидеш културен а не ......а си знаеш и самиот каков си, дрзок итд...
Дадов предлог а вие одлучувате.
Не може. Тоа е Берик. Она е у некоја pre-pension crisis.
зашо сум те избришал од ФБ, а причината и сам знаеш која е, дека постираше за ЛГБТ заедницата, нешто од кое ми се повраќа и не можам да го поднесам.
Wow... на колку години го направи ова, колку имаш сега, и дали пак би го направил?
Луѓето во твоето друштво не смеат да зборат за ЛГБТ заедницата иначе нема да бидат твои пријатели?
Мене ме викаат хомофоб на форумов...
@Lurtz, @jamajka, @teneke, @Ireal , @Anco, @gjoko, @fennel мора ли модератор да биде посетител на тема „фудбал“ па да биде модератор на пример на било која тема ?!
lol пошо се пензионери треба модератори да бидат? Заборави и Берик да го стаиш.
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Дајте бе некое сличе од собиранката, кај криво.. барем уште покриво да ни е на тие што не успеавме да дојдеме :pipi:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.860
Сите кои биле некад банирани или си умислиле дека на форумов им е нанесена космичка неправда, дојдоа да кажат на темава дека баш затоа дошле малку луѓе на собиранката и дека баш затоа пропаѓа форумов.
Долго време сум на форумов и бев во Лајка, ама не сум сигурен дека се точни тие две премиси (на собиранката немало никој и форумов пропаѓа).
Како и да е, ако некој смета дека е така, тоа е исклучиво ради тоа што Атеист, најлошиот модератор до сега, е модератор у религија.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
И затоа мене ми стана тапа да правам сериозна комнуникација.
Во принцип разбирам што сакаш да кажеш ама не го оправдувам однесувањето.
Е сеа, да те прашам, си престанал да бидеш сериозен поради некои работи кои што те нервирале на форумов и сеа ти почнуваш да ги правиш истите?
Зошто?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.568
Wow... на колку години го направи ова, колку имаш сега, и дали пак би го направил?
Луѓето во твоето друштво не смеат да зборат за ЛГБТ заедницата иначе нема да бидат твои пријатели?
Мене ме викаат хомофоб на форумов...
Не знам лани или полани мислам, така нешо беше. Не бранам никому да мисли било што, него едноставно избегавам такви теми зашо нема разбирачка. И да, за среќа во моја близина немам луѓе што поддржуваат педери. И мене ме викаат хомофоб и уопште не ми е гајле за тоа да ти кажам, што секако не ми дава за право тебе да ти солам памет да мислиш исто како мене.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Во принцип разбирам што сакаш да кажеш ама не го оправдувам однесувањето.
Е сеа, да те прашам, си престанал да бидеш сериозен поради некои работи кои што те нервирале на форумов и сеа ти почнуваш да ги правиш истите?
Зошто?
Не е очигледно? Од инат. Пошто коа Ливерпул беше мизерија, беше мизерно да се расправаш со други фанови, секоја расправија беше нервозна и завршуваше со дебилни досетки кои догаш беа смешни пошто „им се можеше“. Лузерпул, нема титула 30 години, 8мо место, хехе. И после секоја утакмица коа пробуваш да водиш разумна аргументација, сите се понашаа ко кловнови и не исмеваа.

Сеа коа Ливерпул гази, они се осеќаат исто, мизерија им е да доаѓаат на темата и се напнати што има некој што им се понаша ко кловн. И немаат шо да вратат освен на лична основа да вреѓаат и да си лајкаат меѓу себе, пошто само тоа им дава можност да се извадат од напатеноста за тоа колку им се бедни клубовите. Шо е главна карактеристика на беспомошност, примети како баш ја коментирам за фудбалер, екипа, или утакмица, а другиве немаат шо да вратат па викаат „Рики ти си таков, ваков, или онаков“. И искрено уживам у тоа, напатен јебига :)

Али ако и ти си заборавил што ни правеа тогаш нас, и не можеш да го сфатиш моево однесување, а камоли да го поддржиш, онда ми е мнг жал. Отвори некоја од старите теми и врти, да се потсетиш дека 99% од другиве беа бетер од моето сегашно однесување, и го заслужуваат секое бушење што го добиваат од наша страна сеа. Не зборам за Чомбе момбе, зборам и за најреспектабилните членови од фан клубовите. Кога и да се најдеа у тесно, ја вадеа „Лузерпул“ картата.

Ама сеа се правиме дека у меѓувреме демек еволуиравме у културно доба и сеа не е океј така да се збори ко на времето. Булшит :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не е очигледно? Од инат. Пошто коа Ливерпул беше мизерија, беше мизерно да се расправаш со други фанови, секоја расправија беше нервозна и завршуваше со дебилни досетки кои догаш беа смешни пошто „им се можеше“. Лузерпул, нема титула 30 години, 8мо место, хехе. И после секоја утакмица коа пробуваш да водиш разумна аргументација, сите се понашаа ко кловнови и не исмеваа.

Сеа коа Ливерпул гази, они се осеќаат исто, мизерија им е да доаѓаат на темата и се напнати што има некој што им се понаша ко кловн. И немаат шо да вратат освен на лична основа да вреѓаат и да си лајкаат меѓу себе, пошто само тоа им дава можност да се извадат од напатеноста за тоа колку им се бедни клубовите. Шо е главна карактеристика на беспомошност, примети како баш ја коментирам за фудбалер, екипа, или утакмица, а другиве немаат шо да вратат па викаат „Рики ти си таков, ваков, или онаков“. И искрено уживам у тоа, напатен јебига :)

Али ако и ти си заборавил што ни правеа тогаш нас, и не можеш да го сфатиш моево однесување, а камоли да го поддржиш, онда ми е мнг жал. Отвори некоја од старите теми и врти, да се потсетиш дека 99% од другиве беа бетер од моето сегашно однесување, и го заслужуваат секое бушење што го добиваат од наша страна сеа. Не зборам за Чомбе момбе, зборам и за најреспектабилните членови од фан клубовите. Кога и да се најдеа у тесно, ја вадеа „Лузерпул“ картата.

Ама сеа се правиме дека у меѓувреме демек еволуиравме у културно доба и сеа не е океј така да се збори ко на времето. Булшит :)
Со вакви ставови и размислувања си на ниво на партијаш у државава. Денес „мојата“ партија е на власт и нема да палам контејнери ама утре кога другите ќе владеат, ќе палам за да напраам хаос, од инат. Турбо размислување за дечко кој се декларира како разумен прогресивец :)

Зошто јас го неам тој проблем? Зошто Шоути или Маринети го немаат тој проблем? Зошто Горан, Бодо или не знам кои не ми текнува кои веќе не се активни го немаа тој проблем? Томи?

Односно, да го свртам прашањето, зошто се ставаш на ранг на канцерон Рон Бургунди?

а камоли да го поддржиш
Апсолутно нема да поддржам мислење со кое што не се слагам, само затоа што навиваме двајцата за Ливерпул.
Дека те сакам и си ми драг, знаеш и сам, дека сум ти помагал кога ти било тешко (со совети и муабети ,во живо а не на форумов), знаеш и тоа.
Е сеа да дојде време, да ти биде жал, затоа што не сум те поддржувал за нешто што и сам знаеш дека не е во ред? Сериозен си?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Со вакви ставови и размислувања си на ниво на партијаш у државава. Денес „мојата“ партија е на власт и нема да палам контејнери ама утре кога другите ќе владеат, ќе палам за да напраам хаос, од инат. Турбо размислување за дечко кој се декларира како разумен прогресивец :)

Зошто јас го неам тој проблем? Зошто Шоути или Маринети го немаат тој проблем? Зошто Горан, Бодо или не знам кои не ми текнува кои веќе не се активни го немаа тој проблем? Томи?

Односно, да го свртам прашањето, зошто се ставаш на ранг на канцерон Рон Бургунди?



Апсолутно нема да поддржам мислење со кое што не се слагам, само затоа што навиваме двајцата за Ливерпул.
Дека те сакам и си ми драг, знаеш и сам, дека сум ти помагал кога ти било тешко (со совети и муабети ,во живо а не на форумов), знаеш и тоа.
Е сеа да дојде време, да ти биде жал, затоа што не сум те поддржувал за нешто што и сам знаеш дека не е во ред? Сериозен си?
Ти ме праша мене зашто мислам вака, не зашто Томи, Боди или другите активни мислат поинаку или не знам кој како. Не барам да ме поддржиш, смешто ми е што само не ти е јасно што правам и како се осеќам. Според мене, моето изживљавање е комплетно оправдано. Мене од друга страна ми е чудно као вие не сте на моето мислење, али не планирам некој да предомислувам или да се објаснувам. Било кој да ме прашаше ова, немаше да му вратам нит да му се објаснувам.

Не ми продавај мене прогресивен/регресивен муабет жити све, ова е кајгана форум кај шо 1/4 од луѓето се дојдени да најдат нешто за ебење, 1/4 пошто им е премизерен животот и немаат со кој да си направат муабет, а останатата половина е комбинација од двете. Ништо не треба да се сфати сериозно или да се спореди со некаква практика у државава.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ти ме праша мене зашто мислам вака, не зашто Томи, Боди или другите активни мислат поинаку или не знам кој како. Не барам да ме поддржиш, смешто ми е што само не ти е јасно што правам и како се осеќам. Според мене, моето изживљавање е комплетно оправдано. Мене од друга страна ми е чудно као вие не сте на моето мислење, али не планирам некој да предомислувам или да се објаснувам. Било кој да ме прашаше ова, немаше да му вратам нит да му се објаснувам.

Не ми продавај мене прогресивен/регресивен муабет жити све, ова е кајгана форум кај шо 1/4 од луѓето се дојдени да најдат нешто за ебење, 1/4 пошто им е премизерен животот и немаат со кој да си направат муабет, а останатата половина е комбинација од двете. Ништо не треба да се сфати сериозно или да се спореди со некаква практика у државва.
Ти зошто си дојден?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пошто коа се зачленив немав другари и со кој да си праам муабет :)
И можеше да правиш муабет, нормален муабет. Беше зелено дете кое беше лесно запалливо, нешто што многу го приметија и често знаеја да те закачаат.
Е сеа, кога веќе не ти треба форумот, можеш како етаблиран мангуп (да не кажам прогресивец) да се вратиш и да дрвиш кур, зошто некој некад тебе ти го дрвел.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom