Кајгана собиранка - 07.02.2020 - Лајка (Дебар Маало) 21:00 ч.

Кајгана собиранка - 07.02.2020 - Лајка (Дебар Маало) 21:00 ч.


  • Вкупно гласачи
    87
Статус
Затворена за нови мислења.

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.284
Опасно сте заминале сите...
Малце како да ја претеравте работава. Како децана мали се расправате и муабетине од 5-то оделение, ти ова ми рече, јас ова ти реков???? Класен раководител да ви викнеме...
Од 2011 сум на форумов(2013= морав нов да направам си го заборајв пв-то), ама не ве памтам како олку избегани.
Дај затворетеја темава не се срамете со глупиве расправии.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
za drug pat shvetska masa i gratis pivo poveke ke ima
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Па реков дека секогаш mozzi da ne dojdi, uzzivaj.
така де ;)


Најголема негативна последица од претходните интересни собиранки беше што форумов почна да доминира со оној дно хуморот на Стек и на Џонтра, шо преовладуваше на секоја тема, секој подфорум, и кај и да се свртиш добиваше реплика со како некој на некој ќе му ебе нешто, сто мајки, пет тетки, или не знам што. Онака еден монотоно глуп хумор, шо им скурчи на многу луѓе и не им беше више интересно да читаат или да пишуваат ништо више на ниедна тема.
Без разлика кој член е, небитно тоа, битно кога год и да сакаш да завртиш два реда муабет нема а да не ти дојде некоја будала и да ти го кажи ова од погоре. Тоа е таа интелектуала која пцуе до трето колено и ти вика не бе баце ништо лично. Сè океј ама после некој плачи вака по темите оти не му иделе луѓе на собиранка ;)

Дека било до собиранките, малце морген тоа. Баш напротив на собиранки луѓе се запознаваа и потоа се опуштаа на форум кога ќе видеа дека никој нема да ги изеде ако пишат нешто. Конкретно јас дојдов на првата собиранка во период кога се карав со Mac)) и со Дивајн па еве никому ништо.
Не верувам дека е баш никому ништо, како и тоа дека кога си се карала сигурно не те нарекувале со зборови како што ги нарекуваат и деградираат дел од женските членови тука. Така да, од времето кога си се расправала со некој до ова сега каде што секое второ репллицирање е расправија како пред кооперација има гооооооолема разлика.

Ај машки како машки, меѓу себе во комуникација ако разменуваат полови органи па и да ги разбериш ама кога ќе дојде некој мочко да се понаша кон девојка како да е последна уличарка само затоа што бил модератор или супермодератор тогаш гледаш до каде му е писмото. Сигурно и дома така му збора на мајка му. Тоа е за оправдување? После таквиот ќе сакаш да го запознаеш на некоја си собиранка?

Па побогу имаш членови кои од вашиот модераторски тим СКРОЗ го напуштија форумот и се деактивираа (да не ги пишам со јузери тука пошто не се ни присутни за да прочитаат, глупо е)... пишеа едно време на фемина (барем така ми кажаа, пошто таму немам профил) и од ваши другари кои лично ве знаеa и ве запознаа покрај форумот и ваквите собиранки стигнаа до тоа да не сакаат да имаат ништо заради тоа што во приватноста сте едни, а тука продавате мадиња за бубрези (не се однесува на тебе лично, иако тебе те цитирам).
Друга работа што кога некој исто така си зема за право да се појави тука и да сподели нешто што е приватност. Не знам дали од фб или од инста или од секојдневието на некој член и оп ќе го постира тука за да се направи паметен или за да „победи“ во некоја дебата и комуникација со истиот член на кој до пред 5 мин му се правел пријател и другар. Ете тоа ти е слика на сегашната ситуација, за жал.
Не знам зошто некој од тебе или од Никола до сега не се пожалил како модератори... туку пола критики се овде за 2-3 други и уште ги браните и се фативте за нив како пијан за стап. Супер, другари сте и сФе тоа стои. Ама и другар да ти е кога ќе вреѓа и омаловажува некој треба да му речиш ало миле, застани малку и пази си што пишиш.


... и некои други модератори ко тој драгонлол или како да беше модератор на вести и случувања со навреди на секое второ, ...
Членовите само гледаат и следат сфаќаат дека нема правила и праат што сакаат, модераторите треба да бидат лика и прилика и да имаат некој критериум а не да се понашаат ко деца од забавиште со џонтра волта глупости да комуницираат.
Тоа ти дава само уште една слика на трула администарција во целина, рибата од главата смрди.
Од една страна некој тука очекува да ги стави другарчињата за модератори, супер модератори и по цел ден да се занимаваат со 300 пациенти - пошто има и такви, а од друга страна истиот тој не мисли да ги плати и слично за одвоеното време од приватниот им живот. Као демек сами одбираат да бидат на форум, сами се нафатиле да бркаат модераторски улоги и никој не ги приморува на ништо.
Епа затоа после ќе имаш тиња од модерирање и некои како тој лордот ќе ти ебаваат мајки само заради тоа што нешто најкултурно си прашал.

Али сФе океј дури на некој му го полниш егото и го креваш до небо пошто дел од таквите ликови немаше женски да фатат (камоли да се женат) ако не беше форумот. Али нејсе, тоа нивна мака. И на крај истите ќе ти дојдат по темите и ебаваат што ќе стигнат па се понашаат кон женски членови како кон уличарки. Убаво рече некој погоре... мислам дека Макарон беше или некој друг... дали така би се понашале и кон нивните мајки и сестри и дали би им било сеедно некој така кон нив да се понаша?
Кога читам како му се реплицира на Бјонс или на некои други женски членови туѓ срам ме јади, дну дна. Неизживеани чоечиња со мали куриња и големо его. Имале форум па куросвале што ќе стигнат на него. Big deal... Браво, аферим.

Внесете опција за деактивација на профил asap, ве молам, од „хуморов“ од страна на вас мажјациве на темава комплетно ми атрофираа јајниците и посакав веќе никогаш да не се парам или евентуално прокреирам. И јака даму ако сте модератори или админи и колку лајкови сте попиле (слободно намачкајте си ги на лепче и к'снете си ги), кога нивото на контрааргументација ви е крајно инфантилно и канцерогено.
Ти можеби ќе се деактивираш од форум, но тие нема да се деактивираат од тоа какви персони се - барем виртуелно. Ќе се појави некоја следна Nathan 4.0 или кој и да е рандом женски профил тука па ќе дојде некој супермодератор да и каже дека светот е подобро место ако таа не остави свој потомок во него. jbg култура и домашно воспитање.


Дај затворетеја темава не се срамете со глупиве расправии.
Некој веќе пишман се имаше направено што повторно ја отвори (откако еднаш беше заклучена) за да ги тегни за уши другарчињата оти не му дојдоа на собиранка, па сеа ти види. ;)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.700
Поени од реакции
9.538
така де ;)



Без разлика кој член е, небитно тоа, битно кога год и да сакаш да завртиш два реда муабет нема а да не ти дојде некоја будала и да ти го кажи ова од погоре. Тоа е таа интелектуала која пцуе до трето колено и ти вика не бе баце ништо лично. Сè океј ама после некој плачи вака по темите оти не му иделе луѓе на собиранка ;)


Не верувам дека е баш никому ништо, како и тоа дека кога си се карала сигурно не те нарекувале со зборови како што ги нарекуваат и деградираат дел од женските членови тука. Така да, од времето кога си се расправала со некој до ова сега каде што секое второ репллицирање е расправија како пред кооперација има гооооооолема разлика.

Ај машки како машки, меѓу себе во комуникација ако разменуваат полови органи па и да ги разбериш ама кога ќе дојде некој мочко да се понаша кон девојка како да е последна уличарка само затоа што бил модератор или супермодератор тогаш гледаш до каде му е писмото. Сигурно и дома така му збора на мајка му. Тоа е за оправдување? После таквиот ќе сакаш да го запознаеш на некоја си собиранка?

Па побогу имаш членови кои од вашиот модераторски тим СКРОЗ го напуштија форумот и се деактивираа (да не ги пишам со јузери тука пошто не се ни присутни за да прочитаат, глупо е)... пишеа едно време на фемина (барем така ми кажаа, пошто таму немам профил) и од ваши другари кои лично ве знаеa и ве запознаа покрај форумот и ваквите собиранки стигнаа до тоа да не сакаат да имаат ништо заради тоа што во приватноста сте едни, а тука продавате мадиња за бубрези (не се однесува на тебе лично, иако тебе те цитирам).
Друга работа што кога некој исто така си зема за право да се појави тука и да сподели нешто што е приватност. Не знам дали од фб или од инста или од секојдневието на некој член и оп ќе го постира тука за да се направи паметен или за да „победи“ во некоја дебата и комуникација со истиот член на кој до пред 5 мин му се правел пријател и другар. Ете тоа ти е слика на сегашната ситуација, за жал.
Не знам зошто некој од тебе или од Никола до сега не се пожалил како модератори... туку пола критики се овде за 2-3 други и уште ги браните и се фативте за нив како пијан за стап. Супер, другари сте и сФе тоа стои. Ама и другар да ти е кога ќе вреѓа и омаловажува некој треба да му речиш ало миле, застани малку и пази си што пишиш.



Тоа ти дава само уште една слика на трула администарција во целина, рибата од главата смрди.
Од една страна некој тука очекува да ги стави другарчињата за модератори, супер модератори и по цел ден да се занимаваат со 300 пациенти - пошто има и такви, а од друга страна истиот тој не мисли да ги плати и слично за одвоеното време од приватниот им живот. Као демек сами одбираат да бидат на форум, сами се нафатиле да бркаат модераторски улоги и никој не ги приморува на ништо.
Епа затоа после ќе имаш тиња од модерирање и некои како тој лордот ќе ти ебаваат мајки само заради тоа што нешто најкултурно си прашал.

Али сФе океј дури на некој му го полниш егото и го креваш до небо пошто дел од таквите ликови немаше женски да фатат (камоли да се женат) ако не беше форумот. Али нејсе, тоа нивна мака. И на крај истите ќе ти дојдат по темите и ебаваат што ќе стигнат па се понашаат кон женски членови како кон уличарки. Убаво рече некој погоре... мислам дека Макарон беше или некој друг... дали така би се понашале и кон нивните мајки и сестри и дали би им било сеедно некој така кон нив да се понаша?
Кога читам како му се реплицира на Бјонс или на некои други женски членови туѓ срам ме јади, дну дна. Неизживеани чоечиња со мали куриња и големо его. Имале форум па куросвале што ќе стигнат на него. Big deal... Браво, аферим.


Ти можеби ќе се деактивираш од форум, но тие нема да се деактивираат од тоа какви персони се - барем виртуелно. Ќе се појави некоја следна Nathan 4.0 или кој и да е рандом женски профил тука па ќе дојде некој супермодератор да и каже дека светот е подобро место ако таа не остави свој потомок во него. jbg култура и домашно воспитање.



Некој веќе пишман се имаше направено што повторно ја отвори (откако еднаш беше заклучена) за да ги тегни за уши другарчињата оти не му дојдоа на собиранка, па сеа ти види. ;)
:cuc::love::backa:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.427
Брат досаден си, и секој пост у контекст на мене ти е „Рики е ваков, Рики е таков“. Џабе ти се долгиве куцања и расправања и емоционалниве моменти.










Прегледај го приврзокот 233465





Прегледај го приврзокот 233466

Ова со search од 2 минути го добив, којзнае уште колку има. Значи буквално не пропушташ прилика да изедеш гомна, и рипаш на секој вагон кај што има мала можност да просереш нешто за мене.

Тоа муабетот дека целта дека не ти била да ме претставиш ваков или таков можеш у гз да си го набуташ искрено. Дали се заебаваш или не, ич кур не ме боли мене. Исто ко Ред Џон се појавуваш ко крт секад коа ќе бидам спомнат некаде, каков впечаток очекуваш да имам за тебе?
Глеј како самиот го потврдуваш она што го напишав, дури и постови си цитирал за скроз да ми ја потврдиш тезата.

Ја ти викам ептен лично си земаш се живо на форумов, а ти изгледа не ме сфаќаш. Па истово сум го праел и на Фросе, Стелт, Џонтра, Ацид, Парва итн итн..., ако не моеш заебанција да препознаеш тогаш не знам што да ти кажам. И не, не мораш да ме поштуваш, ете биди ми првиот непријател од форум.

П. С. Јас ли сум ти крив што порано се курчеше низ темиве па после бараше отров да пиеш? Нормално дека на место наречено форум ќе бидеш реметен за такво нешто.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
така де ;)



Без разлика кој член е, небитно тоа, битно кога год и да сакаш да завртиш два реда муабет нема а да не ти дојде некоја будала и да ти го кажи ова од погоре. Тоа е таа интелектуала која пцуе до трето колено и ти вика не бе баце ништо лично. Сè океј ама после некој плачи вака по темите оти не му иделе луѓе на собиранка ;)


Не верувам дека е баш никому ништо, како и тоа дека кога си се карала сигурно не те нарекувале со зборови како што ги нарекуваат и деградираат дел од женските членови тука. Така да, од времето кога си се расправала со некој до ова сега каде што секое второ репллицирање е расправија како пред кооперација има гооооооолема разлика.

Ај машки како машки, меѓу себе во комуникација ако разменуваат полови органи па и да ги разбериш ама кога ќе дојде некој мочко да се понаша кон девојка како да е последна уличарка само затоа што бил модератор или супермодератор тогаш гледаш до каде му е писмото. Сигурно и дома така му збора на мајка му. Тоа е за оправдување? После таквиот ќе сакаш да го запознаеш на некоја си собиранка?

Па побогу имаш членови кои од вашиот модераторски тим СКРОЗ го напуштија форумот и се деактивираа (да не ги пишам со јузери тука пошто не се ни присутни за да прочитаат, глупо е)... пишеа едно време на фемина (барем така ми кажаа, пошто таму немам профил) и од ваши другари кои лично ве знаеa и ве запознаа покрај форумот и ваквите собиранки стигнаа до тоа да не сакаат да имаат ништо заради тоа што во приватноста сте едни, а тука продавате мадиња за бубрези (не се однесува на тебе лично, иако тебе те цитирам).
Друга работа што кога некој исто така си зема за право да се појави тука и да сподели нешто што е приватност. Не знам дали од фб или од инста или од секојдневието на некој член и оп ќе го постира тука за да се направи паметен или за да „победи“ во некоја дебата и комуникација со истиот член на кој до пред 5 мин му се правел пријател и другар. Ете тоа ти е слика на сегашната ситуација, за жал.
Не знам зошто некој од тебе или од Никола до сега не се пожалил како модератори... туку пола критики се овде за 2-3 други и уште ги браните и се фативте за нив како пијан за стап. Супер, другари сте и сФе тоа стои. Ама и другар да ти е кога ќе вреѓа и омаловажува некој треба да му речиш ало миле, застани малку и пази си што пишиш.



Тоа ти дава само уште една слика на трула администарција во целина, рибата од главата смрди.
Од една страна некој тука очекува да ги стави другарчињата за модератори, супер модератори и по цел ден да се занимаваат со 300 пациенти - пошто има и такви, а од друга страна истиот тој не мисли да ги плати и слично за одвоеното време од приватниот им живот. Као демек сами одбираат да бидат на форум, сами се нафатиле да бркаат модераторски улоги и никој не ги приморува на ништо.
Епа затоа после ќе имаш тиња од модерирање и некои како тој лордот ќе ти ебаваат мајки само заради тоа што нешто најкултурно си прашал.

Али сФе океј дури на некој му го полниш егото и го креваш до небо пошто дел од таквите ликови немаше женски да фатат (камоли да се женат) ако не беше форумот. Али нејсе, тоа нивна мака. И на крај истите ќе ти дојдат по темите и ебаваат што ќе стигнат па се понашаат кон женски членови како кон уличарки. Убаво рече некој погоре... мислам дека Макарон беше или некој друг... дали така би се понашале и кон нивните мајки и сестри и дали би им било сеедно некој така кон нив да се понаша?
Кога читам како му се реплицира на Бјонс или на некои други женски членови туѓ срам ме јади, дну дна. Неизживеани чоечиња со мали куриња и големо его. Имале форум па куросвале што ќе стигнат на него. Big deal... Браво, аферим.


Ти можеби ќе се деактивираш од форум, но тие нема да се деактивираат од тоа какви персони се - барем виртуелно. Ќе се појави некоја следна Nathan 4.0 или кој и да е рандом женски профил тука па ќе дојде некој супермодератор да и каже дека светот е подобро место ако таа не остави свој потомок во него. jbg култура и домашно воспитање.



Некој веќе пишман се имаше направено што повторно ја отвори (откако еднаш беше заклучена) за да ги тегни за уши другарчињата оти не му дојдоа на собиранка, па сеа ти види. ;)
Еј немам време за темелна реплика ама дека не ме вреѓале... Побогу, 14 години имав и бев hehehee pozz4e спамер. Ако не веруваш прашај било кој од постарата генерација, порано сите што доаѓавме бевме неписмена МСН раја што од играчница идеше по сериозни теми и се рваше со сите.

Те молам немој со играње на картата женски и вреѓања зошто ако јас немам трпено такви доскочици порано (спортував кога тоа беше за машки и пред да има Инстаграм мода и бев од генерациите на Електро со по 4-5 женски во група) не знам кој има па кој што кажал за мене во живо не ме ни занимаше не па на форум што како. Немој да играме на таа карта наречена нежни како снегулка зошто денес да си женско е 10 пати полесно отколку пред 10-15 години во сите сфери не па за доаѓање на факинг собиранка, ко да е snake pit.

Сум те забележала доста мудруваш што како, те ценам како член, бујрум, избери каде сакаш да си модератор, помогни ни и внеси свежа крв. Најсериозна сум еве и Ацид ќе се сложи. Се друго е само коментирање од страна, да не речам македонската.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Еј немам време за темелна реплика ама дека не ме вреѓале... Побогу, 14 години имав и бев hehehee pozz4e спамер. Ако не веруваш прашај било кој од постарата генерација, порано сите што доаѓавме бевме неписмена МСН раја што од играчница идеше по сериозни теми и се рваше со сите.

Те молам немој со играње на картата женски и вреѓања зошто ако јас немам трпено такви доскочици порано (спортував кога тоа беше за машки и пред да има Инстаграм мода и бев од генерациите на Електро со по 4-5 женски во група) не знам кој има па кој што кажал за мене во живо не ме ни занимаше не па на форум што како. Немој да играме на таа карта наречена нежни како снегулка зошто денес да си женско е 10 пати полесно отколку пред 10-15 години во сите сфери не па за доаѓање на факинг собиранка, ко да е snake pit.

Сум те забележала доста мудруваш што како, те ценам како член, бујрум, избери каде сакаш да си модератор, помогни ни и внеси свежа крв. Најсериозна сум еве и Ацид ќе се сложи. Се друго е само коментирање од страна, да не речам македонската.
И јас те почитувам како модератор, на страна што од форум не те знам и не ми беше целта да те насочам да зборуваш за или против на темата - особено не да мудрувам, туку те цитирав како женско кое е модератор (и тоа правичен, според мојот впечаток) и тоа го прави ПРО БОНО. Така да, тоа беше намерата. Ако ти си „залутала“ тука како модератор и го правиш тоа бесплатно и успешно има и други кои залутале и тоа го прават исто бесплатно али катастрофално лошо. Тоа е впечаток не само мој и не ради мое мудрување туку и на други членови на форумот кои во меѓувреме се исто членови но не се впуштиле во вакви дискусии, мислење на дел од другите модератори (кои пишат само во приватни пораки, а не вака јавно), како и мислење на модератори кои веќе не се дел од тимот на кајгана - според мене од оправдани причини - им се објавувал личен првљав веш на форум од „другарчињата“ им. Така да... yeah.

Од друга страна, како што потенцирав лани или не знам кога беше порано во една друга тема (Корисничка поддршка...), сè што би било ангажман од моја страна како модератор или било што друго на форум и за што ќе треба да одвојам дополнително слободно време - треба да се плати. Јас така гледам на работите. Некој друг гледа поинаку, негово право.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Од друга страна, како што потенцирав лани или не знам кога беше порано во една друга тема (Корисничка поддршка...), сè што би било ангажман од моја страна како модератор или било што друго на форум и за што ќе треба да одвојам дополнително слободно време - треба да се плати. Јас така гледам на работите. Некој друг гледа поинаку, негово право.
И јас сум ист...демонстратор не прифатив на факс затоа што не беше платено :)
Тогаш реално е и прифаќањето на оваа ситуација, каква и да е затоа што тоа е тоа...за џаба кога е. Сигурно единствена сатисфакција на дел од нив е уживање во некојa моќ....каква и да е, тотално ги разбирам :)
Автоматски споено мислење:

Незнам по закон како е...би вовел закон да не се плаќа на модератори ако веќе нема таков :D
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
И јас сум ист...демонстратор не прифатив на факс затоа што не беше платено :)
Тогаш реално е и прифаќањето на оваа ситуација, каква и да е затоа што тоа е тоа...за џаба кога е. Сигурно единствена сатисфакција на дел од нив е уживање во некојa моќ....каква и да е, тотално ги разбирам :)
Убаво е што ти ги разбираш, а можеби и јас. Сме ги прифатиле како такви, ама не е убаво кога истите ќе плачат оти другарчињата од форум не им одат на собиранки. Кое лицемерие.
А истурањето на фрустрации врз останати членови.... well,fuck it. it comes with the territory.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Jas ne dojdov za inaet na @Peja989 oti me ima banirano za sevezden od temata korisnicka poddrska prasanja i odgovori ili kako bese i mi e skrateno pravoto da si prasam i da se zalam. Toa ako ne e krsenje na osnovnite forumski prava i slobodi neznam so e. I posle jas so takov tiranin da sedam na ista masa i da mu pravam lice jok. Taka Peja da si znajs, ti si kriv :mad:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Глеј како самиот го потврдуваш она што го напишав, дури и постови си цитирал за скроз да ми ја потврдиш тезата.

Ја ти викам ептен лично си земаш се живо на форумов, а ти изгледа не ме сфаќаш. Па истово сум го праел и на Фросе, Стелт, Џонтра, Ацид, Парва итн итн..., ако не моеш заебанција да препознаеш тогаш не знам што да ти кажам. И не, не мораш да ме поштуваш, ете биди ми првиот непријател од форум.

П. С. Јас ли сум ти крив што порано се курчеше низ темиве па после бараше отров да пиеш? Нормално дека на место наречено форум ќе бидеш реметен за такво нешто.
Ја неам непријатели нит барам. Има просто луѓе кои се апла напорни тука и мене а и на многу други ни е одмилено од комуницирање ради тоа. А ти си еден од главните. И затоа мене ми стана тапа да правам сериозна комнуникација. Тоа е све.

У контекст на фудбалските муабети, сеа коа ја ги правам истите заебанции шо ги правеа други коа Ливерпул беше дно, наеднаш ја сум досаден, замарам и форсирам, а они се жртви и светци. И луѓе ко тебе го дофорсираат тоа мислење до „хистерични“ пропорции со „Рики е ваков, Рики е таков“. За ова ти се цитатите.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Тоа е, администрацијата не делува, Пеја како што се понаша и некои други модератори ко тој драгонлол или како да беше модератор на вести и случувања со навреди на секое второ, мене ме има глуп два пати наречено зошто сум го прашал за некоја тема што не сум можел да ја најдам.
Е арно де, и глупите се луѓе.

Инаку

Capture.PNG Capture2.PNG

Тоа е тоа, mental illness.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom