Кајгана радио, сезона 2008 [старо]

Кој е подобар?


  • Вкупно гласачи
    202
Статус
Затворена за нови мислења.

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
57
Земјо моја, златна боја, твое име на небо испишувам. ти си моја земјо моја, само една и единствена, земјо најмила.

Браво Ламбе, браво Боби!!
 

Serpico

Сковинистратор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.156
Поени од реакции
665
EU-форија :vozbud:

Еци, струмичко моме убаво, браво и за тебе :)
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
222
Таму кај што си...
Како песна ангелска, душа штоооооо ти милувааааааа
какооооооо играааааа ѓаволска што те станувааааааааааа
па те ранувааа....


На старооооооо вино оваааааааааа есен мирисаааааааа
се е по старо ти си уште далечнаааааааааа
но срцево е мое бесмртноооооооооооо
се дур те има тебе во негооооооооо
кај и да бидам, ќе те чувааааааааааат мојте бакнежи
таму кај штоооооо сииииииии
ќе те милувааааааааат каде и да си..

Aбе шогиебам Нато бе :)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
57
Кога сме тргнале патриотски, мора пред да заспијам да ми ја пуштиш Калиопи со Едно име имаме.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
306
Идол ми е ало!(од Ратко префатив)
Марјан:back:
п.с. Ако ја пуштиш Ненаситен, сечам вените.
 

Attachments

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
еј друже закаснив ?
ако ја имаш МАКЕДОНИЈА ИМЕТО НЕ ГО МЕНУВА-ПЕТРАНКА КОСТАДИНОВА И ЃОКО ДОНЧЕВ.
за песнава немам зборови поздрав Македонци
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.894
Поени од реакции
263
калиопи и гарабет - едно име имаме...
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
упс sorry помислив дека се пушта секаква музика али јебига пуштија да можам да се смирам:smir:
 

Serpico

Сковинистратор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.156
Поени од реакции
665
Јоване, не слушаш Ебанка? :)
Бусар...
Ја немам песната.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
306
Одам јас да гледам Ѕвездени Патеки.
Добра ноќ посадо вселенска/небесна/македонска; Пико само така... продолжи на истиот курс со ворп 8.

Преку и надвор и внатре и чао.
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Знајш каков мерак ќе ми напрајш ако ја пуштиш
Народе Македонски - Дексо :)
 

Serpico

Сковинистратор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.156
Поени од реакции
665
Јок, и таја ја неам.... :(
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.894
Поени од реакции
263
Јоване, не слушаш Ебанка? :)
Бусар...
Ја немам песната.
вртам по радијава шо ги имам од на интернет...
а иначе ебанка имат... а уствари немат...:kesa:
а одеше калиопи или...?:kesa:
 

Serpico

Сковинистратор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.156
Поени од реакции
665
Ноуп... а мојот извор за нова музика секна вечерва... То е, шо можам :)

Ај уш малку, па одам во иЛЕГАЛА.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.894
Поени од реакции
263
Ноуп... а мојот извор за нова музика секна вечерва... То е, шо можам :)

Ај уш малку, па одам во иЛЕГАЛА.
ок...немат проблем...бтв...одам јас да јадам супа па ќе си легвам...:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom