Кајгана радио во 2011?

Дали го сакате кајгана радиото во 2011 назад?

  • Да , потребно ни е.

    Гласови: 59 83,1%
  • Не , што ке ни е.

    Гласови: 12 16,9%

  • Вкупно гласачи
    71
Статус
Затворена за нови мислења.

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.142
Поени од реакции
34.125
Супер што сите ја поддржувате идејата. Сега останува реализацијата.
[затишје од година дена...]
 
H

HITCH

Гостин
Ја поддржувам идејата. Но, освен поддржувачи, ме интересира дали навистина има кандидати и ентузијасти кои со конкретна акција можат да го оживеат радиото?
Има доста кандидати. :)
 
H

HITCH

Гостин
Супер, кога почнува со работа радиото?
Хах јас да кажам? Утре 19 часот, комкуренција на А1 вести! :vozbud:
Се шалам, ако може да пуштам да направам една плеј листа со некои 50 песни па да почнам! А после и музички желби ќе може. :)
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Хах јас да кажам? Утре 19 часот, комкуренција на А1 вести! :vozbud:
Се шалам, ако може да пуштам да направам една плеј листа со некои 50 песни па да почнам! А после и музички желби ќе може. :)
Хичке Господ здравје да ти даде за идејава ама молим те во таа листа да нема турбофолк :pos:
 
H

HITCH

Гостин
Хичке Господ здравје да ти даде за идејава ама молим те во таа листа да нема турбофолк :pos:
Ако ми речат јас да пуштам музика, одма прибирајте домашна ракиичка или винце и почнуваме со турбо за загревање! :pos: Се разбира од по домче ќе си машиме со ручицама у вАздухУ! :pos:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Ако ми речат јас да пуштам музика, одма прибирајте домашна ракиичка или винце и почнуваме со турбо за загревање! :pos: Се разбира од по домче ќе си машиме со ручицама у вАздухУ! :pos:
A ја лудујем
мое медено
Лудо лудо лудујем
Срце ледено

:pipi:


Шала на страна сега,што поскоро нека започне,Хич за диџеј :pipi:
 
Член од
4 април 2009
Мислења
311
Поени од реакции
14
Ете ацид,мислам дека доволно ме поддржаа? Од тебе останува да кажиш кога ќе оди радиото лајв он д нет :))

Бтв и јас сакам да се пријавам за ДиЏеј оваа година,3та со ред ми е,мислам дека ќе имам 3та шанса :(((
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
јас имам шоуткаст сервер ...а музика си пуштам преку виртуал дџ....добар квалитет е :)
 

vlaono

счо имат
Член од
27 јуни 2009
Мислења
159
Поени од реакции
7
Супер, кога почнува со работа радиото?
 
Член од
4 април 2009
Мислења
311
Поени од реакции
14
јас имам шоуткаст сервер ...а музика си пуштам преку виртуал дџ....добар квалитет е :)
Како направи шоуткаст сервер? И јас имам виртуал ДЏ ,знам како да пуштам али ме еби серверот.. ако може хелп или да не ти треба колега ? :P
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
јас веке имам мое радио и сам го одржувам...ако сакате можам и на вас да ви помогнам ?
Слабо е со слушатели бе. Освен 3-4 другари никој друг нема. Имам пробано.
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Слабо е со слушатели бе. Освен 3-4 другари никој друг нема. Имам пробано.
бидејки бев модератор на еден сајт го ставив и радиото мое таму...иначе може да бидеме колеги..кој сака преку пп нека ме контактира ке ви дадам за серверо информации...ке ви кажам како да го поднесете и натака програма само :)
 
Член од
4 април 2009
Мислења
311
Поени од реакции
14
Ти пуштиф пп и мислам дека можеме таму да се договараме,доста е ОФ-ТОПИК, да се вратиме на поддршката на кајгана радио во 2011 :)))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom