Кајгана психолог

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
znaci znam pred vreme sto ke bidi.ednostavno me nervira toa idiotsko odnesuvanje.se trudam da ne bidi napnato.ali kazuva i dr fakti nekoj po negovo i si gi filova ednostavno IDIOT
--- надополнето: 14 мај 2012 во 21:16 ---
i mi treba mislenje vo vrska so toa.sto ako ne ste opkruzeni so lugje sto ne vi znacat nisto tuku od sto moras-ednostavno nema so koj drug da se druzis.A nemame isti interesi ni vo muzika(metal) ni vo svakanjata na zivotot..nekako se ednonasocni,me smetaat za kao frik a vsusnost voopsto ne se razbiraat vo nisto.smesno e sto toa sto sum go kazuval-mislal po dooolgo vreme tie pocnuvaat da go svakaat i se sekako NAJDOBRI . pomos... sakam da bidam so lugje sto mozam da se razberam ...
Еееее и јас сум во слична ситуација само за фудбал се зборува а мене за фудбал ни најмалку не ме интересира и јас слушам рок и поп а тие само шабанели(добро само цеца и лепа брена онака понекогаш) со 2-3 сум си најдобар ама со другите бог да чува незнам што ни да им зборувам! Ама некој да ми наметне туѓо мислење на моето мислење веднаш почнувам да се инатеам и овде почнува вербална војна каде никој неможе да ме надмаши од нив или пак некој однадвор затоа ретко влегуваат во дебати со мене и да ми се инаетат во нешто што сум го рекол! Треба да одржиш цврстина во зборот,соодветни докази и факти секако...
пр: Еднаш еден ми се заинаети дека оризот не бил јаглехидрат! Јас реков дека е јаглехидрат и другите сите рекоа дека тој е во право зашо билдерите јадат ориз! Им изнесов многу соодветни докази,дури и професорката по биологија ја прашав пред сите кога им рече 77 грама во 100 грама се јаглехидрати ООООП сите зачутеја и псоле му одам и велам ..еееее сега на кој се ти инаетиш?? ми вели е добро д епротеините се втори на ред! Не попуштај само ЦВРСТО И ЦВРСТО!
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
13
Поени од реакции
0
Еееее и јас сум во слична ситуација само за фудбал се зборува а мене за фудбал ни најмалку не ме интересира и јас слушам рок и поп а тие само шабанели(добро само цеца и лепа брена онака понекогаш) со 2-3 сум си најдобар ама со другите бог да чува незнам што ни да им зборувам! Ама некој да ми наметне туѓо мислење на моето мислење веднаш почнувам да се инатеам и овде почнува вербална војна каде никој неможе да ме надмаши од нив или пак некој однадвор затоа ретко влегуваат во дебати со мене и да ми се инаетат во нешто што сум го рекол! Треба да одржиш цврстина во зборот,соодветни докази и факти секако...
пр: Еднаш еден ми се заинаети дека оризот не бил јаглехидрат! Јас реков дека е јаглехидрат и другите сите рекоа дека тој е во право зашо билдерите јадат ориз! Им изнесов многу соодветни докази,дури и професорката по биологија ја прашав пред сите кога им рече 77 грама во 100 грама се јаглехидрати ООООП сите зачутеја и псоле му одам и велам ..еееее сега на кој се ти инаетиш?? ми вели е добро д епротеините се втори на ред! Не попуштај само ЦВРСТО И ЦВРСТО!
imas prednost so imas najdobri drugari..imav pred nekoja godina da recam ''najdobar'' no me izneveri taka da od togas na nikoj ne veruvam i so nikoj ne mozam da stanam blizok ednostavn ood pricina deka znam sekoj e od interes
 
Член од
14 април 2012
Мислења
365
Поени од реакции
112
imas prednost so imas najdobri drugari..imav pred nekoja godina da recam ''najdobar'' no me izneveri taka da od togas na nikoj ne veruvam i so nikoj ne mozam da stanam blizok ednostavn ood pricina deka znam sekoj e od interes
И ти си од интерес, само шо нејќеш да признаеш.
Биди објективен ќе најдеш другари.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
240
Поени од реакции
337
imas prednost so imas najdobri drugari..imav pred nekoja godina da recam ''najdobar'' no me izneveri taka da od togas na nikoj ne veruvam i so nikoj ne mozam da stanam blizok ednostavn ood pricina deka znam sekoj e od interes
Tочно, секој е од интерес, веке го знаеш тоа и нема потреба да се разочаруваш повторно, неможе веке никој да те изненади. Дружи се со луге крај кои се чувствуваш пријатно, немој да се навредуваш до толку ако некој друг доминира во друштвото, ти си знаеш колку вредиш, не е битно што мислат другите, па и најдобрите другари не се до толку битни.
Секако еден ден ке ги изгубиш, дали порано или подоцна не е важно, забавувај се и не се замарај, ако не ти одговараат најди си ново друштво. Едноставно е.
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
Во последно време се чуствувам многу чудно. Осеќам како да сум ги изгубила сите чуства, можеби е само периодично, ама за мене е невообичаено затоа што во суштина јас сум многу осетлива личност и никогаш до сега не сум се однесувала вака, се да ми е рамно за ништо и за никого да не се замарам. Раскинав и со дечкото затоа што не осеќав ништо спрема него, не сакав да го мачам, дружбата со луѓето ми е ок. дома сум ок. ама едноствано многу работи што порано ме допирале сега не ме допираат. На пр. почнав да се гледам со еден дечко, а прафатив да се гледам со него (што за мене е чудно) само доколку остане на забава, не можам да си се изначудам! Порано немаше шанси да го направам тоа! Јас да бидам со некого од онака, немало шанси! Во депресија ќе паднев. А сега не ни сакам нешто повеќе од тоа, не сакам да ме замараат, да ми звонат на тел. по сто пати, да ме контролира некој кај сум, со кого сум. Ми беше смачено од тие работи, ама се мислев дека кога ќе променам некои работи во животов и тоа ќе исчезне, ама не е така. Сега се плашам да не си останам таква, безосечајна. o_O
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Во последно време се чуствувам многу чудно. Осеќам како да сум ги изгубила сите чуства, можеби е само периодично, ама за мене е невообичаено затоа што во суштина јас сум многу осетлива личност и никогаш до сега не сум се однесувала вака, се да ми е рамно за ништо и за никого да не се замарам. Раскинав и со дечкото затоа што не осеќав ништо спрема него, не сакав да го мачам, дружбата со луѓето ми е ок. дома сум ок. ама едноствано многу работи што порано ме допирале сега не ме допираат. На пр. почнав да се гледам со еден дечко, а прафатив да се гледам со него (што за мене е чудно) само доколку остане на забава, не можам да си се изначудам! Порано немаше шанси да го направам тоа! Јас да бидам со некого од онака, немало шанси! Во депресија ќе паднев. А сега не ни сакам нешто повеќе од тоа, не сакам да ме замараат, да ми звонат на тел. по сто пати, да ме контролира некој кај сум, со кого сум. Ми беше смачено од тие работи, ама се мислев дека кога ќе променам некои работи во животов и тоа ќе исчезне, ама не е така. Сега се плашам да не си останам таква, безосечајна. o_O
Го знам ја иљачот али безобразно е да кажам..:) се извињавам.
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Незнам но чудно е ова моево, цело време си го гледам телото пред огледало дали сум развиен т.е широк и некат сум задоволен ми изгледа како да сум поширок тамн, а во друго огледало па кога ке се погледнам како да сум рамен(кускуле), и многу се нервирам значи стално се гледам на огледало.Исто така и рацете многу си ги гледам дали ми се тенки или покрупни:confused: незз шо ми е
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
110
Поени од реакции
171
Во последно време се чуствувам многу чудно. Осеќам како да сум ги изгубила сите чуства, можеби е само периодично, ама за мене е невообичаено затоа што во суштина јас сум многу осетлива личност и никогаш до сега не сум се однесувала вака, се да ми е рамно за ништо и за никого да не се замарам. Раскинав и со дечкото затоа што не осеќав ништо спрема него, не сакав да го мачам, дружбата со луѓето ми е ок. дома сум ок. ама едноствано многу работи што порано ме допирале сега не ме допираат. На пр. почнав да се гледам со еден дечко, а прафатив да се гледам со него (што за мене е чудно) само доколку остане на забава, не можам да си се изначудам! Порано немаше шанси да го направам тоа! Јас да бидам со некого од онака, немало шанси! Во депресија ќе паднев. А сега не ни сакам нешто повеќе од тоа, не сакам да ме замараат, да ми звонат на тел. по сто пати, да ме контролира некој кај сум, со кого сум. Ми беше смачено од тие работи, ама се мислев дека кога ќе променам некои работи во животов и тоа ќе исчезне, ама не е така. Сега се плашам да не си останам таква, безосечајна. o_O
Мислам дека си созреала емотивно, нова свест. Не си ги изгубила твоите чувства, но на некој начин си се освестила дека не зависиш од другите и другите не зависат од тебе. Можеш да бидеш среќна сама со себе, да правиш што сакаш и да го контролираш негативното влијание од околината. Сега имаш супермоќи. Еволуираш.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Значи јас жив ќе се изедам!
Во Тотална депресија прв пат така да влезам ми иде да се фрлам преку тераса ...
Во понеделник одиме на ескурзија.Арно ама јас глуп т`п и несмасен пасошот сум погубил! Сега го нема...го барав сегде з аутре да предадам број од пасош ...
и сега шо да праам::???? Аххх зини земјо голтни ме......жив ќе се јадам! Значи каква депресија ме напналааааааааааааааааааааа :mad::mad::mad::mad::mad:
сегде го испретерав,а до понедленик нема како да ми направат пасош !!!!!ни претседателот неможе до понеделник да направи а не администрација....
АХХХХХХХХ а толку се радував....... и плус сум платил све сите 16.000 денари одеднаш сега треба д ами ги враќаат...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Значи јас жив ќе се изедам!
Во Тотална депресија прв пат така да влезам ми иде да се фрлам преку тераса ...
Во понеделник одиме на ескурзија.Арно ама јас глуп т`п и несмасен пасошот сум погубил! Сега го нема...го барав сегде з аутре да предадам број од пасош ...
и сега шо да праам::???? Аххх зини земјо голтни ме......жив ќе се јадам! Значи каква депресија ме напналааааааааааааааааааааа :mad::mad::mad::mad::mad:
сегде го испретерав,а до понедленик нема како да ми направат пасош !!!!!ни претседателот неможе до понеделник да направи а не администрација....
АХХХХХХХХ а толку се радував....... и плус сум платил све сите 16.000 денари одеднаш сега треба д ами ги враќаат...
Ова последно кога проверив се викаше нервоза, а не депресија.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Ова последно кога проверив се викаше нервоза, а не депресија.
2 во едно ми е ...сега кога отидат и 3 во едно ( + осаменоста)...
жив жив ќе се изедам! :mad::mad:
 
P

puppete dolly

Гостин
Јас живеам во Белгија. Овде се се оди во школо и се оди на работа и за работата односно кај нас во Македонија праксата се добива некои пари не многу.
Мајка ми и мажот и живеат во куќа а и јас исто со нив. Во хотелот кај што работам имам соба за мене за таму да спијам кога треба до 23 или покасно да останам на работа. Учам за кувар и во ресторант келнер. И тоа три години. А сега сум во прва година.

на Сите твои прашања ќе речам сето минато ме прогонува и треба да работам на мене. Во понеделник имам термин кај психијатар,а уште повеќе ме разочараа луѓето во Македонија кои откако го поздравив другар ми Мартин на интернет почнаа да ме критикуваат. А јас сум емотивна и ме повреди.

Откако го извадив видеото двајца го додале.

Пријателство меѓу девојче и момче постои.

Ова е само одговор зошто се разочарав во луѓето

ете ти линк па види

http://www.youtube.com/watch?v=QP4b6KfyxCM

http://www.youtube.com/watch?v=loReQNv5L5k

А утре ќе идам на масажа :))))

Поздрав и благодарам !

луѓето се многу лоши доколку си премногу искрен со нив и незнаат да ценат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom