Кајгана миленичиња

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
8.680
Поени од реакции
10.226
IMG_20200328_161836703.jpg
IMG_20200328_161835781.jpg
Обеќав дека ќе го сликам....треба име да му дадам уште. Ми се плетка по нозе уште во 7 саат кога поаѓам за накај работа...диво е, ама додека има за мене леб ќе има и за него :love:
Сум слушнал дека е среќа мачка да ти се всели доброволно...ова беше од прва, само дојде да го галам....што е реткост колку што сум имал прилика да видам во животов.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.632
Поени од реакции
36.900
Не се мои, на роднини се ми ја испратија сликата, ама баш ми се интересни по што ретко да се погодуваат па да ја споделам.
Овие се најверни другари, мачето цица од кучето, а за спиење кучето спие надвор, а мачето во неговата куќичка. :D

IMG-9d5ab1f08e88a50761ff73986c1811b2-V.jpg
 
На врв Bottom