Кајгана миленичиња

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Кастриран е? Растен дома?
Не е кастриран. Ми го донесоа во картонска кутија, беше минијатурно и многу уплашено маче. Ништо не јадеше скоро една недела, мислев дека нема да преживее. Сега јади повеќе од жена ми. :D Воопшто не е излезен надвор од спратот на кој што живеам.

Би требало да има некаде околу 7 месеци.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Не е кастриран. Ми го донесоа во картонска кутија, беше минијатурно и страшно уплашено маче. Ништо не јадеше скоро една недела, мислев дека нема да преживее. Сега јади повеќе од жена ми. :D Воопшто не е излезен надвор од спратот на кој што живеам.

Би требало да има некаде околу 7 месеци.
Однеси го на кастрирање.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.647
Isto i za mojava mi e zal. Duri mebelot i vratite se dupki od so ne sakam noktite da i secam.
Prvo pari go ednas, posle ima apcinja za smiruvanje hormoni da ne ti izmoca sve niz stan.
Ista e inace i mojava, paranoicna do kraj, na sekoj shum, a na otvorena vrata ne iskaca nadvor.
Samo na vtori sprat na terasa znae da sedi i da nabljuva ptici.
Cuvaj go samo vnatre, raat ke si vidis. Voopsto ne go pustaj da seta. Ke se vrakja od ebenje samo nekad da jade, oci nema da mu vidis.
Plus bolvi od nadvor...
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Се знам, и пак ми е жал.
Само да знаеш дека ако решиш понатака во животот да го кастрираш може да си задржи некои навики. Мојот беше кастриран на 3 години и до ден денес продолжи да си обележува со мочање, му остана тоа. А и продолжи да се тепа до старост (сега има 12).

IMG_20170509_004112-EFFECTS.jpg
(стар мачор па демек старинска слика :D)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ајде да не биде дека само со Коко се фалам, еве ја и Фани. Фани ја најде детето на брат ми, беше во очајна состојба кога ја донесе. Кривеше на задната нога, беше валкана и слаба. Ја однесов на ветеринар и ми рече дека ќе и биде добро шепето. Сега е супер, чиста спротивност е на Коко во карактерот. Многу е дружељубива и галејнчар. Живее повеќе надвор, во дворот, само навечер ја прибираме внатре. Мислам дека е расна мачка, ама воопшто не се разбирам. Очите и се различна боја. Fani.jpg [DOUBLEPOST=1514222234][/DOUBLEPOST]Бонус слика, Коко се глупира пред спиење.

Koko 3.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom