Кајгана миленичиња

K

Kacar

Гостин
Океј друштво и јас да влезам у шема не можам да чекам веќе....
Пред два дена се вратив од Америка ( Бостон). Неколку од вас шо ме читале знаат дека барав мислења за какво куче да земам. Решен бев да земам од Америка, некоја матична раса.... и многу се двоумев помеѓу Бостон Терриер и стафордшир териер. Истражував таму цело време бев посветен и ова беше џек пот во последен момент.
Расата на кучето е Лабрадудл, сеуште раса која е во процес да биде признаена, се чекало трета генерација на педигреа ли шо знам бла бла ми збореа нешто. Битно сакав да земам нешто што го нема во Македонија. Во Америка моментално овие кучиња доживуваат сурова експанзија но.1 популарност. И искрено се заљубив во расата, ситеживееше примероци кои ги имав сретнато имаа исти карактеристики: памет, милост, љубов и приврзаност и многу многу послушност.
На сликата малово е мое, а големото е мајката која е од Австралија а таткото матичен Американец. Следна недела треба да стигне, бирократијата кон Европа е страшна, имало некој закон дека без сите примени вакцини и испод 7 месечна возраст не смеат да патуваат т.е да се пренесуваат. Ама се нашле дупки, примени се вакцините а кутрето полни три месеци за недела дена. Многу сум нестрплив и ќе испоцркам.
Дебело го платив, ама дебело и заработив хихи.
@SaltNPepa мораше да ме трпи во моите двоумења и многу сум ти благодарен.
Е сега, имам едно прашање, кученцево и мајката имаат јадено таму некоја си Merrick grain free храна. Некој да ми каже супститут доволно близок до таа храна за да земам ? Бидејќи кученцето ќе стигне со храничка од околу 3 килограми таман доволно за транзиција.

FB_IMG_1509490458751.jpg FB_IMG_1509490453675.jpg FB_IMG_1509490484241.jpg
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
3 години чував ми умре од рак... Поненормално суштество не постој, кога ќе се привирзи со газда легенда е. Мојата беше бела мака мачев со мирисот на почеток :)
Душиче, само 3?!?!?! Кај нас мема ветеринари што знаат како со вакво животинче, гарант не оперираат од рак живони...штета. Ама ако го кастрираш не мириса повеќе :)
CE048707-E7AA-48D0-A5D6-FEBCD27614E3.jpeg Ова е саор, 1,5 год....
EEE6EDB0-1F1F-4CA0-BA9F-473EBD750455.jpeg
А ова мохито, го имавме 8 години
 
K

Kacar

Гостин
Душиче, само 3?!?!?! Кај нас мема ветеринари што знаат како со вакво животинче, гарант не оперираат од рак живони...штета. Ама ако го кастрираш не мириса повеќе :)
Прегледај го приврзокот 180442 Ова е саор, 1,5 год....
Прегледај го приврзокот 180443
А ова мохито, го имавме 8 години
Јасминка Флиер е експерт за егзотични миленици :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom