(Кајгана избира) Најдобри ситкоми на сите времиња

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Beginner

Гостин
Вчера почнав со Офах позитивно ме изненади дури и подобра ми е од Офис Американската а ја почнав пред 2-3 дена и има некои сцени со ептен исфорсиран "хумор" за разлика во Офах до сега супер тера цела 1 сезона ја изгледав.
Сеуште Френдс ми е најдобра и ќе си остане ама за тие што ја немат гледано Офах би им ја препорачал да ја почнат.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.321
Поени од реакции
57.791
Вчера почнав со Офах позитивно ме изненади дури и подобра ми е од Офис Американската а ја почнав пред 2-3 дена и има некои сцени со ептен исфорсиран "хумор" за разлика во Офах до сега супер тера цела 1 сезона ја изгледав.
Сеуште Френдс ми е најдобра и ќе си остане ама за тие што ја немат гледано Офах би им ја препорачал да ја почнат.
Офис се подобрува како оди понатаму. Дефинитивно не е серија за сечиј вкус, посебна лудница е серијата :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Friends, логично. :D

Пред едно месец дена, седам во дневна, пуштен тв и почнува музиката од Френдс и татко ми: Шумеча, Шумеча, ти ѕвони телефонот!
6 години немам сменето рингтон на телефонот. :LOL:
Треба да кречам во соба, ама нема шанси, ќе треба да ги тргнам самолепливите постери од Френдс и ќе се уништат. :( Човекот што ми ги лепеше, кога виде колку само им се израдував и попуст ми даде, нема шанси да ги мењам. :D



Серииве не се предложени, ме мрзеше тогаш. :icon_lol: А и искрено не ги ни памтам какви беа, не па да ги номинирам, само ме потсеќаат на убави времиња кога не се двоев од Фокс Лајф. :D
Yes, Dear
Cybill
Mike & Molly
Hope & Faith
The Exes
Melissa & Joey
Raising Hope
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.178
така да, кајгана не разочара
Ако видиме до кај догураа Two and a half men и убедливо најретардираната серија некогаш направена TBBT, морам да не се сложам со твоето мислење и да кажам дека разочара кајганава...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.369
Пред едно месец дена, седам во дневна, пуштен тв и почнува музиката од Френдс и татко ми: Шумеча, Шумеча, ти ѕвони телефонот!
Татко ти те вика Шумеча? o_O

I'm kidding, of course
:)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.369
OK, my dear jerks, шоуто некогаш мора и да заврши. Поминавме неколку месеци со изборот на најдобра серија на Кајгана форум, а потоа и со најдобар ситком на Кајгана форум, и со ова сега го заокружуваме поглавјето. И овде очекувано, на крај, победи серијата која и по предложувањето ја прогласивте за број 1. Изненадување тука беше што на второто место заврши таа што беше на место бр. 10 претходно. Подолу, пак транспарентно како и претходниот пат, ќе видите кој на кое место бил, како се нашол во дуелот со баш тој противник и сѐ останато што ве интересира. За крај, резултатот од финалето:

FRIENDS - Only Fools and Horses... 32:15
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Покренувам петиција да се направи прегласување.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Не мора да е крајот ова, може да се направи најдобра акција, најдобра комедија, драма, најдобар хорор, најдобра sci f, итн. Може до бескрај да се оди.
Верувам дека ќе има заинтересираност, само проблемот е тој што ќе го организира ова треба време да посвети.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom