(Кајгана избира) Најдобри ситкоми на сите времиња

Член од
27 април 2009
Мислења
2.013
Поени од реакции
2.008
Entourage е далеку од ситком, ама ако може таа може и Californication?

12 - Californication
10 - How I Met Your Mother
8 - It's Always Sunny in Philadelphia
7 - The Office US
6 - Two and a Half Men
5 - Friends
4 - Entourage
3 - Parks and Recreation
2 - Brooklyn 9-9
1 - Modern Family

Ако не може Californication сите серии по еден глас погоре и последна ставете ја Spin City.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.098
Поени од реакции
3.453
12 - Two and a Half Men - Сите поени идат за Чарли Шин. Откако Ештон Качер се појавува, серијата нема веќе смисла.
10 - How I Met Your Mother
8 - That 70's Show
7 - Mr.Bean
6 - Lud, Zbunjen, Normalan
5 - Alo, Alo
4 - Beavis and Butthead
3 - The Cosby Show
2 - Fawtly Towers
1 - Friends ( се сложувам со @Scirea дека е најпреценетата серија на сите времиња, ама заслужува едно поенче)

Бонус:
Everybody Loves Reymond
According to Jim
Seinfeld
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
656
Поени од реакции
1.158
Со новите правила, листата би идела вака...

12. Futurama
10. The Simpsons
8. 'Allo 'Allo!
7. Only Fools and Horses
6. South Park
5. Monty Python's Flying Circus
4. BoJack Horseman
3. Pinky and the Brain
2. Rick and Morty
1. Gravity Falls

Бонус: JoJo's Bizarre Adventure, Disenchantment, Ash vs Evil Dead, Family Guy, Friends, The Good Place, Ugly Americans, Archer, Courage The Cowardly Dog, The Critic.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.334
Поени од реакции
35.994
Секогаш кога ќе видам дека некој ги ставил HIMYM и That 70's Show пред FRIENDS еден дел од мене тивко умира... ама има време за расправање.

Моја прогноза е дека темава нема да биде ништо налик на предходната... кога се работи за комедии има секакви вкусови... во предходната тема барем 20-на серии им беа гледани на сите, а овде ќе има еден тон серии кои никој ги нема видено во живот. Постарите серии или нема да влезат во конкуренција или ќе испаднат брзо. На крајот ќе останат во главно серии што ги гледаат миленијалците и така...

Но, тоа не е причина да не се забавуваме :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.522
Може бе.
Автоматски споено мислење:


Понеделник, 19:00
Автоматски споено мислење:


Ало Ало може, тоа е clearly ситком. Shameless не може, беше во претходниот избор.
Автоматски споено мислење:


Дефинитивно. Она што недвосмислено е општопознато дека е ситком, нема ни да се мери колку трае.
Автоматски споено мислење:


Тие што не прецизирале на која мислат, не им ги сметам гласовите ни за едната, ни за другата.
Како бе може кога не е 20-30 минути? :O
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
4.964
Поени од реакции
7.880
12 - Seinfeld
10 - Frasier
8 - Cheers
7 - The office (US)
6 - Parks and Recreation
5 - Scrubs
4 - Friends
3 - Married... with Children
2 - Coupling
1 - That '70s Show

Bonus:
Community
It's Always Sunny in Philadelphia
Arrested Development
The IT Crowd
30 Rock
How I Met Your Mother
Brooklyn Nine-Nine
The Good Place
Modern Family
The Big Bang Theory
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.605
Поени од реакции
27.723
Me mrzi da mislam koja poveke me smeela, vaka od prilika, najverojatno u glasanje ke glasam razlicno od ova ama toa e :D

12. Sunny in Philadelphia
10. Office US
8. Silicon Valley
7. Friends
6. Parks and Recreation
5. Veep
4. Curb Your Enthusiasm
3. Family Guy
2. The Good Place
1. Rick and Morty

Scrubs
A Bit of Fry and Laurie
South Park
Community
Futurama
Bojack Horseman
Big Mouth
Eastbound & Down
Paradise PD
Ricky Gervias Show
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.733
Поени од реакции
73.522
Ееееј фак, морам тука да гласам чисто пошто серијава изгледа нема ни да се најде на изборот, па да ги бустирам со гласови барем да влезат :(

Битна е 12ката, другово мање више како ми текнува, сигурно ќе забораавм нешто :(

12 - Coupling
10 - Friends
8 - How I Met Your Mother
7 - Allo Allo
6 - Cheers
5 - That 70s show
4 - Lud, zbunjen, normalan
3 - Arrested Development
2 - Two and a Half Men
1 - Fawlty Towers

Штета што Only Fools and Hourses има дугачки епизоди па не може да се стави :/
Пошто гледам смеело и бонуси:
Ете Only Fools and Horses, Archer и South Park
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
501
Поени од реакции
591
12 - It's always sunny in Philadelphia
10 - Brooklyn 99
8 - Futurama
7 - Friends
6 - Lud zbunjen normalan
5 - Malcolm in the middle
4 - Rick and Morty
3 - The big bang theory
2 - Himym
1 - The Mick
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.059
Поени од реакции
17.710
Еве ме и мене, со малку рангирање, малку тактизирање... Плус, со (некои од) моите најсмешни моменти од сериите:

12. The Big Bang Theory

10. Malcolm in the Middle

8. Friends

7. Sex and the City

6. Преспав

5. Will & Grace

4. Mother and Son

3. South Park (и епизодата со Анима Мунди)

2. How I Met Your Mother

1. Lud, zbunjen, normalan


Бонус:
Roseanne
Bagdad Cafe (со Whoopi Goldberg, ја даваа на времето на МРТ, како мал ја обожував серијата. Сега гледам, на youtube нема ни клипче)
Coupling
Spin City
Frasier
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.802
Поени од реакции
9.178
Еве ме и мене, со малку рангирање, малку тактизирање... Плус, со (некои од) моите најсмешни моменти од сериите:

12. The Big Bang Theory

10. Malcolm in the Middle

8. Friends

7. Sex and the City

6. Преспав

5. Will & Grace

4. Mother and Son

3. South Park (и епизодата со Анима Мунди)

2. How I Met Your Mother

1. Lud, zbunjen, normalan


Бонус:
Roseanne
Bagdad Cafe (со Whoopi Goldberg, ја даваа на времето на МРТ, како мал ја обожував серијата. Сега гледам, на youtube нема ни клипче)
Coupling
Spin City
Frasier
Дали си ти дечко озбилен со Преспав? Па ова ти е поголем грев и од хејтот на Суси за Сајнфелд :|
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.334
Поени од реакции
35.994
Еве од мене еден намерно рандом список. Ќе им дадам повеќе поени на некои добри но поретко спомнати серии, за да помогнам да влезат во избор.

12. Spin City ( Aлоооо! Криминал е ова да не влезе) :anco:
10. Black Adder
08. Alf
07. South Park
06. 3rd Rock From The Sun
05. Allo Allo
04. The Class
03. Io и Wot (a.k.a. Rick and Morty)
02. Cheers
01. Simpsons

Бонус:

Friends
Seinfield
The Office US

@Zlatikevichius, оставам простор уште за 7, да подразмислам да не ми избега некоја.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.098
Поени од реакции
3.453
(y)

Нема многу фанови на форумов серијава.
Кој има Нетфликс обавезно да си ја пушти.
Првата епизода е врв.
А и какво ругање им удираат на Бруклин 99 низ повеќе епизоди :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
На врв Bottom