Кајгана избира: Најдобра најавна шпица од серија #09

Кајгана избира: Најдобра најавна шпица од серија #09


  • Вкупно гласачи
    19
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.735
Поени од реакции
33.429
Еве ја претпоследната тема во изборот. Во осмата победи Dark со убедлива предност. Тука, ги имаме сите останати предложени теми (освен ако не сум испуштил некоја). Пред тоа, уште еднаш, правилата:

-10 натпревари ќе има, по 10 серии во секој натпревар.
-Секој натпревар ќе биде според една одредена тема која ги поврзува сериите кои се вклучени во натпреварот.
-Некој од крајните натпревари можеби ќе биде second chance - за оние серии кои испаднале од претходните натпревари.
-Ќе се гласа за минимум 1 а максимум 3 најавни шпици од десетте предложени, во анкетата на почетокот од секоја од темите со натпреварите.
-Една тема ќе трае 3 дена, што значи секој вторник навечер, отвораме нов натпревар.
-Победниците од сите натпревари ќе одат во финале.
-(Доколку има интерес, може и да си поиграме екстра, и да го одложиме малку финалето).
-Во коментар предложувајте најавни шпици кои сакате да се најдат во некој од следните натпревари.

Многу едноставно. За сѐ нејасно, ќе ви објаснам подолу, во коментар. Ве молам пред да гласате, изгледајте ги уште еднаш најавните шпици на сите серии и гласајте за минимум 1, а максимум 3 кои најмногу ви се допаѓаат.
____________________________________________________________
ТЕМА БРОЈ 9: СЀ ОСТАНАТО

1. BOJACK HORSEMAN

2. CALIFORNICATION

3. DINASTY

4. DOCTOR WHO

5. DOWNTON ABBEY

6. DREAM TEAM

7. FREAKS AND GEEKS

8. KOMISSAR REX

9. LOST IN SPACE

10. MIAMI VICE
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.735
Поени од реакции
33.429
11. PEAKY BLINDERS

12. SABER RIDER AND THE STAR SHERIFFS

13. STRANGER THINGS

14. TEHRAN

15. THE DEUCE

16. THE HAUNTING OF BLY MANOR

17. THE MUPPET SHOW

18. THE TWILIGHT ZONE

19. UNBREAKABLE KIMMY SCHMIDT

20. VIKINGS

Бидејќи има 20 предлози, овојпат може да се гласа за максимум 5 шпици на серии. Гласаме до вторник, 26.01.2021, до 20:30 часот.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.735
Поени од реакции
33.429
nikoj ne ja spomnuva najavnata shpica od twin peaks?
Како не? Се гласаше за неа веќе, во седмата тема.
Автоматски споено мислење:

Се случија некои непредвидени работи, морав да ја ресетирам темата. Сите што веќе гласаа претходно ги молам одново да гласаат. :( Sorry.
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ако не знае кои се Коњаникот Сабја и ѕвездените шерифи мала е за тебе. ;) Спомени бе, сега цела вечер ќе си ја пејам песната од интрото.

Пет гласа а пак беше тешко гласањево. Peaky Blinders и Vikings дефинитивно, а Saber Rider и The Twilight Zone исто морав да ги испоштувам. За последниот глас криво ми е што морам да ги изоставам Рекс и Мапетите ама на крај отиде кај Dream Team пак ради фактор носталгија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom