Кајгана избира: Најдобра најавна шпица од серија #08

Кои се трите најдобри најавни шпици од следните десет серии:


  • Вкупно гласачи
    17
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.125
Поени од реакции
20.501
Еве не назад, со осмиот натпревар, како што ветив. Осмата тема ќе биде микс од сериите на HBO и Netflix кои не влегоа во претходните 3 теми за овие продукции, а беа ваши предлози. Пред тоа да се потсетиме на правилата:

-10 натпревари ќе има, по 10 серии во секој натпревар.
-Секој натпревар ќе биде според една одредена тема која ги поврзува сериите кои се вклучени во натпреварот.
-Некој од крајните натпревари можеби ќе биде second chance - за оние серии кои испаднале од претходните натпревари.
-Ќе се гласа за минимум 1 а максимум 3 најавни шпици од десетте предложени, во анкетата на почетокот од секоја од темите со натпреварите.
-Една тема ќе трае 3 дена, што значи секој вторник навечер, отвораме нов натпревар.
-Победниците од сите натпревари ќе одат во финале.
-(Доколку има интерес, може и да си поиграме екстра, и да го одложиме малку финалето).
-Во коментар предложувајте најавни шпици кои сакате да се најдат во некој од следните натпревари.

Многу едноставно. За сѐ нејасно, ќе ви објаснам подолу, во коментар. Ве молам пред да гласате, изгледајте ги уште еднаш најавните шпици на сите серии и гласајте за минимум 1, а максимум 3 кои најмногу ви се допаѓаат.
____________________________________________________________
ТЕМА БРОЈ 8: ВАШИ ПРЕДЛОЗИ ОД HBO И NETFLIX

1. 30 COINS

2. DARK

3. DOOM PATROL

4. IRON FIST

5. JESSICA JONES

6. LUKE CAGE

7. STAR TREK: DISCOVERY

8. THE NEW POPE

9. THE YOUNG POPE

10. ORANGE IS THE NEW BLACK

Гласаме до сабота, 23.01.2021, до 19:50 часот.

Деветтата тема ќе биде исклучиво само со ваши предлози, од сѐ што остана, и ќе има повеќе од 10 шпици па така, ако има некоја која не ја видовте во натпреварите, а сакате да ја видите (со исклучок на тие кои некој веќе ги предложил), можете слободно да ги пишете вашите предлози. Предлозите во оваа тема ќе бидат лимитирани на по 1 најавна шпица по член, за да немаме 100 кандидати во деветтата тема. Па така, ве чекам! Немој после да речете: зошто оваа ја немаше, или зошто онаа ја немаше.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.084
Поени од реакции
6.361
Интрото на Dark е чиста уметност. Капак на се е песната што е одбрана. Никогаш го немав премотано додека ја гледав серијата. Што се вика It sends chills down my spine...
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.136
Поени од реакции
13.327
Мислев дека The new pope ќе има втора сезона, али гледам дека и таа е ко минисерија. Леле ќефови, може да се симнат и двете, одамна се спремам на папиве. :kruna:
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
207
Поени од реакции
291
Дарк е серија со најдобро интро според мене. Освен музиката гледајте внимателно и во сликите. Уствари цело време имаме спојлери за кои не сме знаеле. Со секоја сезона и откривање на нов свет имаме додавање на нови огледални слики во интрото. Перфектно и до детал смислено!
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.921
Злате... Д Нју Поуп требаше да ја ставиш оваа... цела философија на "новото" христијанство во 3 минути...


.. иако и приложената е прекрасна, нормално глас. :love:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.125
Поени од реакции
20.501
Злате... Д Нју Поуп требаше да ја ставиш оваа... цела философија на "новото" христијанство во 3 минути...


.. иако и приложената е прекрасна, нормално глас. :love:
Ја имам гледано оваа, ама мислам дека ова не е најавната шпица за серијата, туку некаков клип од серијата. Се сеќавам дека го пуштаа како тизер пред да почне серијата со емитување.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.921
Ја имам гледано оваа, ама мислам дека ова не е најавната шпица за серијата, туку некаков клип од серијата. Се сеќавам дека го пуштаа како тизер пред да почне серијата со емитување.
Оваа сезона има повеќе најавни, оваа беше за 7-ма епизода.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom