[Кајгана готвач]

Дискусија во форумот 'Кајгана готвач' започната од Ilumious, 7 април 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.612
  Допаѓања:
  13.520
  Планира да се пријави уште некој или да отворам тема за гласање? :D

  П.С. секој наслов за следна тема за готвење е добредојден. :X3:
   
 2. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.426
  Море ова излезе сите на диети и здрави храни сме:ROFLMAO:

  Брускети. Брзо, лесно, и за тие што се на диета, може со најразличен фил, не мора да се патлиџани, можат да го прават и веганите и вегетеријанците. Нема изговор за некој да не се пријави:P
   
  На shumecha.tableta му/ѝ се допаѓа ова.
 3. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.612
  Допаѓања:
  13.520
  @Agda Beata следна тема за готвење? :pipi:
   
 4. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.907
  Допаѓања:
  12.982
  Shit!

  Романтична вечера. :)
   
 5. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.612
  Допаѓања:
  13.520
  Некоја друга тема? :D
   
 6. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.907
  Допаѓања:
  12.982
  Вашето омилено јадење.
   
  На Goodfella и shumecha.tableta им се допаѓа ова.
 7. Goodfella

  Goodfella

  Член од:
  1 декември 2010
  Мислења:
  1.279
  Допаѓања:
  2.726
  IMG_20180221_110333_1519229615445.jpg
  Меѓу тоа и рижото ми беше изборот, не знам шо сакам повеќе :unsure:

  На сликата има таљатели, сосот доматно пире со повеќе видови зеленчук, шампињони, соја шницли искинати на мали парчиња, а може има и буковка, не ми текнува.
   
  grande-juve, krkac, Sungerot Bob и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.426
  Искрено планирав да ставам некоја марула салата како омилено јадење, но затоа што неколку пати по ред се пријавувам со марули и со салати:D, редно време е нешто да сменам. Може не ми е омилено, но едно од поубавите јадења ми е, но сепак исклучително ако е домашно правена. На тестото има шунка, печурки, маслинки, домашно правен кечап, млечен кашкавал, растителен кашкавал и оригано. Па сега со блиц, без блиц, што би рекла @shumecha.tableta :D вие одлучете си каде е поубава:D


  Па пријатно јадење Кајганџии.....................:)

  Пица 1.png

  Пица2.png
   
  На grande-juve, Agda Beata, Goodfella и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Goodfella

  Goodfella

  Член од:
  1 декември 2010
  Мислења:
  1.279
  Допаѓања:
  2.726
  си направив најубаво рижото денес, мора да сменам :D
  IMG_20180306_201558.jpg

  од зеленчук има брокула, грашок, морков, пченка и црвена пиперка.
   
  На grande-juve, krkac, Sungerot Bob и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.452
  Допаѓања:
  4.940
  BE55DD6C-6C57-42B4-8B77-110062F9ED61.jpeg DE2E6E40-78EC-4397-BC14-814957FB7E4C.jpeg
  Немам едно омилено јадење бре! Се ми е омилено хаха
  Ризото со коприви, пармезан, кајмак и горгонѕола
  Каква крема се направи прсти да излижеш. Не, не...и тањир и се да излижеш


  Важи уште темава или каснам?
   
  На kano, grande-juve, langelina и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.612
  Допаѓања:
  13.520
  ^ Да, да, важи, јас се заборавив. :noze:
  Еве и јас се мислам кое ми е омилено јадење и не знам уште. :ROFLMAO: Утре може сладолед ќе правам, па...
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Astrid

  Astrid

  Член од:
  20 јуни 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  40
  Бургери од соја со благ компир полнет со црвен грав и пченка во маринара сос прелиено со сос од индиски ореви и салата од зелка, морков, цвекло и брокула
  CBF390EE-5470-470F-8794-5292DBF3E9BE.jpeg
   
  На grande-juve, Goodfella, shumecha.tableta и уште 4 други им се допаѓа ова.
 13. Blondi

  Blondi

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  1.251
  Допаѓања:
  2.320
  Ова е една од моите домашни и екстракалорични пици со: доматен сос, печурки, козјо сирење, гауда кашкавал, сецкана пиперка, маслинки и свинска пршута... 28907328_1858157490885083_1249911160_n.png
   
  На Sungerot Bob, grande-juve, shumecha.tableta и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2.322
  Допаѓања:
  1.181
  Не постирај вакви јадења после 21:30
   
  На коцка и Blondi им се допаѓа ова.
 15. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.612
  Допаѓања:
  13.520
  Кога те прочитав во дк, тука те чекав, да си знаеш. :ROFLMAO:

  Јас мислам да ги измениме правилата, секоја тема да трае 2 недели, што мислите? :sramezliv:Таман до петок. Да траеше недела дена, помалку ќе имаше пријавени (бар неделава). :D

  Како и да е, јас ипак идам на сладолед. Овие се состојките, само на крај додадов плус млеко.
  [​IMG]
  IMG_20180314_160017.jpg IMG_20180314_160230.jpg
  Брза кучка, слепи кучиња раѓа, ја недомрзнат сладолед вадам. :ROFLMAO: Јбг, кој ќе чека до утре. :ROFLMAO:
  IMG_20180314_223307_081.jpg
   
  На Blondi, Sungerot Bob, Perdika I и уште 4 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: