Кајгана готвач vol.5 [гласање: селско месо]

Најдобро кајгана селско месо


  • Вкупно гласачи
    130
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Let 3 ако имаш намера да се жениш и да готвиш вака по дома, sign me up. A јас пак гласам за тебе.
п.с Од кај ја најде фурната жити све?:)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
О ти,
Феноменално атрактивно, недостижно eнтелигентно, убаво, бистро начитано духовито ,лепо васпитано, витко, надарено, добро ситуирано, секси, работливо, деликатесно градско дете, Let 3

Честитки за сите учесници,
Сите изгледаат доста примамливо, вкусно, убаво, ама гласот ќе оди кај Летко,
И за фурната (синоним за селско) и за домашното вино :icon_mrgr:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Имав тешка дилема помеѓу CafeDelMar и pearl, останатите ги елиминирав од причина што имаат кашкавал во селско месо. Се дури кај нас нема дете што се вика Хајди како трча по планини не признавам селско со кашкавал.

Гласав за Кафе оти ми изгледаше онака таман сочно за макање со топло лепче.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
5.117
Pearl, цели печурки, убаво мевце и салатка. Мх мх мх... :D
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Кога сме кај кафаните, немора да се мачите толку далеку да одите, Гавро ви е по блиску..
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
Дајте бе да удриме едно наддавање за женидба со Летот.
Ептен заинтересирани има :X3:
Гласав за него за да влезам во конкуренцијата,мада за вкусот малку сумЉив ми е,ама изгледа привлечно,знае да не изманипулира со фотките.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Како награда за овој натпревар треба Лет да не собере и да ни готви онака во фурна, на природа.. Не мора да се бања. Ние ќе купиме месо, зеленчук и пиење. Цигари, секој ќе си носи што пуши. :)
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
лет 3 !
кашкавалот одозгора :cuc::cuc:
--- надополнето: 14 мај 2013 во 13:07 ---
чички на гзо да ти растат!, јас сум се уште дечко бе, ми викаат “пиле“ на пазар и по шалтери
и дечко, грешно си сватил за ти за ''пиле"..
Те прашуваат дали си пиел. Пи ле ? Претпоставувам на пазарот малешевци :D
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Жени, нека не ве лаже ѓаволот за мажачка со Летот. Имам еден таков дома. После мака ќе мачите како мене со режими за исхрана. :(
Абре Стојне, мажи што знаат да готват не се бунат ако имаш килца повеќе. :) Таман на место се. Летот е да го грабнеш и да бегаш. :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
лет 3 !
кашкавалот одозгора :cuc::cuc:
--- надополнето: 14 мај 2013 во 13:07 ---

и дечко, грешно си сватил за ти за ''пиле"..
Те прашуваат дали си пиел. Пи ле ? Претпоставувам на пазарот малешевци :D
Jaс пазарвам само кај пазарџии кој можат да докажат потекло од антички македонци и имаат барем една високошколска диплома.
--- надополнето: 14 мај 2013 во 14:29 ---
Let 3 ако имаш намера да се жениш и да готвиш вака по дома, sign me up. A јас пак гласам за тебе.
п.с Од кај ја најде фурната жити све?:)
прати 3 фотографии цело тело напред од страна и одназат сликани по купаќи и список шо се носиш во чеиз.
Фурната ни е составен дел на работното место заедно со дупла зидана скара. Имаме 2 фурни (постарата веќе не ја користиме)
--- надополнето: 14 мај 2013 во 14:31 ---
О ти,
Феноменално атрактивно, недостижно eнтелигентно, убаво, бистро начитано духовито ,лепо васпитано, витко, надарено, добро ситуирано, секси, работливо, деликатесно градско дете, Let 3

Честитки за сите учесници,
Сите изгледаат доста примамливо, вкусно, убаво, ама гласот ќе оди кај Летко,
И за фурната (синоним за селско) и за домашното вино :icon_mrgr:
а тек да ставив моја слика кај шо носам тавата !
--- надополнето: 14 мај 2013 во 16:17 ---
Eве и ја да гласам и образложам,
дел Мар изгледа добро, пристојно течно густо и подпечено, на Алтернативе ми делува доста суво го нема сосот кој е многу битен во ова јадење, перл, малце претечно за мој вкус а и парчињата нестопен кашкавал не ми оставија впечаток (секако дека најдобро е чоек да ги вкуси и донесе оценка) Е сега пошто не можам да гласам за себе како паметен убав начитан духовит секси елоквантен бистар вреден ентелигентен градски тип, тогаш мислам дека Кафе дел мар би бил мојот избор.


ПС
Забелешка до трите невести... шампињони од тегла во селско месо !?
само свежи! . Да не си имаме после дека не ви реков еден ден ко ќе живееме сите заедно кај некоја од вас.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom