Кајгана готвач vol.32 [гласање: пастрмајлија]

Која пастрмајлија е најубава?


  • Вкупно гласачи
    105
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.543
Јас слики сеуште не гледам, па морав на основната страница уште еднаш да ги погледам фотографиите.
Интересно што за оваа рунда се јавиле само четворица натпреварувачи, а има огромен број набљудувачи. Впрочем се работи за многу популарен специјалитет. И мојата Сопруга понекогаш го подготвува со пилешко месо, сирење и јајца и обавезно без маст. Гледајќи ги овие фотографии, вети дека наскоро ќе подготви
Мојот избор за оваа недела @mordekaj. некако најлесна за јадење ми iзгледа
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Ќе морам од дома на компјутер да ги ѕирнам, вака на мобилен на цел екран глеам едно мевце

цревата ми кркорат :(
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Од Forza Milan многу мрсна ми изгледа. Мојот глас отиде кај leandra.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Јас имам едно прашање до Олимпија или Леандра.

Форца Милан беше победник минатиот натпревар и он го кажа овој рецепт за готвење.
Како тоа, неговите слики се ставени да се гласаат, кога тоа е против правилата на натпреваров. Се сеќавам еднаш АнФем беше дисквалификувана поради тоа.
Или правилата се менуваат зависно од победникот?

Форца, ништо лично, ама мразам кога нема фер плеј и исти правила за сите.

Гласав за Мордекај, Неготинска пита направил човекот!:love:
 
M

mordekaj

Гостин
Глас од мене за будалото (y)
Остај ги ти нив шо те кудат за кашкавалот,јас на твојта пастрмајлија и печурки би и ставил.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Јас имам едно прашање до Олимпија или Леандра.

Форца Милан беше победник минатиот натпревар и он го кажа овој рецепт за готвење.
Како тоа, неговите слики се ставени да се гласаат, кога тоа е против правилата на натпреваров. Се сеќавам еднаш АнФем беше дисквалификувана поради тоа.
Или правилата се менуваат зависно од победникот?

Форца, ништо лично, ама мразам кога нема фер плеј и исти правила за сите.

Гласав за Мордекај, Неготинска пита направил човекот!:love:
Со оглед на тоа дека Forza Milan се намачил со пастрмајлиите а и подели некоја пастрамјлија за да го стаиме за гласање, затоа напраивме "измени" :icon_lol:

Шала на страна, Милан пошто е маж и не зготви јајца туку пастрмајлија затоа е ставен за гласање. Овој пат напраивме отстапка од правилото дека тој што става рецепт не треба да учествува во натпреварот :pipi:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Со оглед на тоа дека Forza Milan се намачил со пастрмајлиите а и подели некоја пастрамјлија за да го стаиме за гласање, затоа напраивме "измени" :icon_lol:

Шала на страна, Милан пошто е маж и не зготви јајца туку пастрмајлија затоа е ставен за гласање. Овој пат напраивме отстапка од правилото дека тој што става рецепт не треба да учествува во натпреварот :pipi:
И после некој ќе ми каже мажите биле подобри готвачи од жените. Па види какви отстапки се прават за нив, само за да ги биде. :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom