Кајгана готвач vol.30 [гласање: новогодишна трпеза]

Најубава новогодишна трпеза


  • Вкупно гласачи
    75
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Форца Милан најдомаќински и највеќе буди интерес да му седнеш на софра :D Вторава слика незнам што претставува може домаќините на Нова се на диета. Кај лангелинчето ти е незгодно да им се приклучиш да не им рушиш филм. А кај бобче немало софри на Нова година седнале и си вечерале, хејтаат Нова изгледа.

Сакав Анфемица да ми слика доживљај со свекрвица, али она не исколна за Нова Година. Али сега дома кај мајче ќе исука зелник и ќе се покаже во право светло.
 
P

PewDiePie

Гостин
Најок изгледа на форца милан,ама многу глупости тресе во фан клуб и не го гласам за инат :P Башка не паѓајте на чирлидер ефектот заедно на купче изгледа јако,ако видиш дел по дел испаѓа срање.........а и не ни има конкуренција ова гласање,сите се криеле сами и бутале себично. :icon_lol:

Инаку кај тргнале овие со морскиве специјалитети и шпагети за нова година :facepalm:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Форца Милан најдомаќински и највеќе буди интерес да му седнеш на софра :D Вторава слика незнам што претставува може домаќините на Нова се на диета. Кај лангелинчето ти е незгодно да им се приклучиш да не им рушиш филм. А кај бобче немало софри на Нова година седнале и си вечерале, хејтаат Нова изгледа.

Сакав Анфемица да ми слика доживљај со свекрвица, али она не исколна за Нова Година. Али сега дома кај мајче ќе исука зелник и ќе се покаже во право светло.
Вечерта не бев дома, па кога си дојдов ми текна за натпреваров..... наредив од се по малце на масата.........., башка Нова година многу ја сакаме.... и што се буниш, не гледаш дека ова е МИНИ Новогодишна трпеза :D

А мојот глас оди кај @langelina...... романтики :)
 
A

AnFem

Гостин
Сакав Анфемица да ми слика доживљај со свекрвица, али она не исколна за Нова Година. Али сега дома кај мајче ќе исука зелник и ќе се покаже во право светло.
Имаше разни видови меса, риби, морски плодови, сирења... И од пиле - млеко. Али ништо од тоа не го направив јас и не ми беше ок да ставам.

Зелниче мислам да замесам за бадник. ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom