Кајгана готвач vol.27 [гласање: цезар салата]

Чија Цезар салата е најдобра?


  • Вкупно гласачи
    152
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727

Хм, со задоволство би се загњурила во секоја...нема што, одлични се сите!

Сепак, мојот глас отиде кај AnFem (иако мислам дека малку мајонез не би влијаел лошо, хе?), највеќе заради тоа што внела уметност во својата мала салата-прекрасен шарен тањир, па не знаеш дали тањирот ја краси салатата или салатата е украс на тањирот; мешавина од бои и форми...салата, лежерно (но, се гледа, со големо внимание) поставена во своето мало шарено гнездо-па, не знам колку пати и фрлив поглед у само 2 минути :love: Мислам дека би уживала во оваа салата, со малку (ми паѓа на памет бело) вино...мммммммм! Женчево обрнало внимание и како слика и каква слика става, поштуем ваков пристап, честитки од мене, царице на цезар салатата!

Исто така добар пристап има AlternativeF-повторно, тањирот што го земала за сервирање е просто извопнреден избор-салатата изгледа богато и вкусно, а тоа е главно! Моја единствена забелешка се однесува на листовите кашкавал-некако ми го расипуваат впечатокот, можеби би изгледало подобро ако кашкавалот се изренда или исече на помали коцкички? Небитно! Со задоволство би го уништила и ова дело, њам...

Леандра...се гледа дека имаш фат, кога ја гледам твојава салата, баш и не ми е
гајле колку килца би ми се залепиле за га*от, кога би ја каснала-масно, богато, баш ко што би ја направила јас...ми се плаче, вака касно што гледам вакво нешто! Само те молим, за друК пат, сликај бре, од друг агол (ко двене девојчиња што ги спомнав претходно) и поуба слика стај, вака ко што можам да ѕирнам од страна имаш осет за сервирање, па покажи го, не се срами...;)


Ете тоа беше моето гледање (и гласање) на оваа вкусна тема...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom