Кајгана готвач vol. 188 [гласање:Мексиканска храна]

За кого ќе гласате?


  • Вкупно гласачи
    42
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 февруари 2014
Мислења
6.060
Поени од реакции
18.522
Гласаме за еден натпреварувач, гласањето трае три дена.

@chef_cook
Телешки образи (beef cheeks),во моле поблано сос,на гваламоле,со алфа-алфа салата
20210224_142801.jpg

@kano
Негова верзија на мексиканска пајела
20210224_001538.jpg

@Емкаа
Ваљда бурито со ракчиња, гвакамоле и пико де гаљо
received_174585853638069.jpeg

@KEEF
Бурито
IMG_20210224_062609.jpg

@Dani
Фудбалкса тортиља :)
20201126_163059_FullSizeRender.jpg


@Invader
Quesadilla со јајца, сланина, пршут, моцарела, начо и рукола.
155255870_474543520576774_5577026068152004253_n.jpg

@shutrak
Тортиљи со гвакамоле сос
IMG-b4734665feb919574d8dd6800af0c901-V.jpg
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.770
Поени од реакции
11.949
Како тоа од Дани-БОТ е ставено за гласање?
Не се за спрдња темиве. Па и оваа BDSM иселеничкава ставила Фудбалкса тортиља :) како објаснување, пу.

Победникот нека одбере бурито за наредно гласање и некој нека се исере внатре.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.893
Поени од реакции
47.816
Како тоа од Дани-БОТ е ставено за гласање?
Не се за спрдња темиве. Па и оваа BDSM иселеничкава ставила :) како објаснување, пу.

Победникот нека одбере бурито за наредно гласање и некој нека се исере внатре.
Исто како што печено прасе беше ставено за појадок.
Секако намерата не ми беше да се натпреварувам за победа со тоа.

И дај те молам пиши еден пост без да го покажеш селското во тебе :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.770
Поени од реакции
11.949
Исто како што печено прасе беше ставено за појадок.
Секако намерата не ми беше да се натпреварувам за победа со тоа.

И дај те молам пиши еден пост без да го покажеш селското во тебе :)
Не е поентата дали ти си сакал да се натпреваруваш за победа, пораз или за најглупа слика за 2021-ва.
Поентата е дека на такви фотографии за спрдња не им е местото во вакви теми.
Ти си сликал глупа слика, тоа е неспорно. Спорно е што воопшто е ставена за гласање.

П.С А како тоа печено прасе НЕ е појадок? Што е, летна гума за кола?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
6.060
Поени од реакции
18.522
Како тоа од Дани-БОТ е ставено за гласање?
Не се за спрдња темиве. Па и оваа BDSM иселеничкава ставила Фудбалкса тортиља :) како објаснување, пу.

Победникот нека одбере бурито за наредно гласање и некој нека се исере внатре.
Малку хумор не е на одмет. :)
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
31.683
Поени од реакции
19.656
@shutrak брату кажи тема :love:
,,, (y) ,,,fala brat,,,
,,,imalo ili nemalo takva tema ama vaka od tepka prvo shto se setiv a da ne e komplicirano,,_JUFKI NA SVOJ NAChIN_,,,dali vareni pa so sosovi didatoci ili bilo shto , dali pecheni vo rerna , možnosti za priprema mal milion,,,
,,,ajde narode forumski gurmanski , tajming i tehnikal suport , @KEEF,,,(y):icon_mrgr:,,,,a @Corvus zadolzhena da go stokmi glasanjeto,,,:P:icon_mrgr:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
8.171
,,, (y) ,,,fala brat,,,
,,,imalo ili nemalo takva tema ama vaka od tepka prvo shto se setiv a da ne e komplicirano,,_JUFKI NA SVOJ NAChIN_,,,dali vareni pa so sosovi didatoci ili bilo shto , dali pecheni vo rerna , možnosti za priprema mal milion,,,
,,,ajde narode forumski gurmanski , tajming i tehnikal suport , @KEEF,,,(y):icon_mrgr:,,,,a @Corvus zadolzhena da go stokmi glasanjeto,,,:P:icon_mrgr:
Ја утепа дијаспората...
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
6.060
Поени од реакции
18.522
Гласањето трае до утре, ама штом имате толку мерак, ќе готвиме јуфки. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom