Кајгана готвач vol. 183 [гласање: Палачинки]

Гласате за?


  • Вкупно гласачи
    50
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Се мислев меѓу @Емкаа (класика, какви што ги сакам) и @chef_cook, ама декорацијата кај chef_cook ми е поинтересна.
Одлични декорации имаат другите, ама јас не би знаела како да ги јадам палачинките така сервирани?
Ќе се умацам во медот и еурокремот :D

п.с. Torchyrus и на chef_cook е солена, тие икрите не се благи :)
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485
@Torchyrus :X3: банана и малини ми се обично go-to за палачинки, башка ептен ме бендисва сликата.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
@Torchyrus :X3: банана и малини ми се обично go-to за палачинки, башка ептен ме бендисва сликата.
Гласај за мене,палачинките се со соево млеко,павлаката е lactose-free,а кавијарот е агар-агар. 100% vegan)))))))
 

EmilijaS

Cat lady
Член од
21 јануари 2016
Мислења
627
Поени од реакции
2.485

Гласај за мене,палачинките се со соево млеко,павлаката е lactose-free,а кавијарот е агар-агар. 100% vegan)))))))
ахахаха баш скролав да видам кои се твои, оти скролав дур застанав на то шо ме бендиса и само видов од кој е. :X3: Кавијар од агар- агар? Звучи интересно.
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
Дефинитивно за @chef_cook и @Емка бидејќи тие ни нудат вистински палачинки(crepes)
Нека не се навредуваат другите учесници, но american pancakes не са по мој вкус.
Среќна Нова година на сите и пред се здравје .
 
Член од
6 август 2011
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.344
Каква ти е красната икра - от кета ,нерка,горбуша или кужич?
Гледајќи ги брадавиците претпоставувам дека кета или горбуша,ама не сум целостно сигурен.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom