Кајгана готвач vol. 171 [гласање: Појадок]

Гласам за појадоците на:


  • Вкупно гласачи
    64
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ако случајно победам ќе му дадам на Пејаа да каже наредна тема.
Нема смисла толку се има намачено човекот, а да му биде џабе...
Ај, ќе се качиме двајцата на пиедесталот, нема да има делење хахахаха
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.731
Поени од реакции
24.344
Ако, нека му порасне малку курето :ROFLMAO:
А овие шо идат прв пат да гласаат, да се надеваме дека ќе ги гледаме почесто.
Ти си добар, нема муабет тука... Ама кај Пеја се парите. Пред избори на сите ни подели пенкалца, сендвичи и сладолед. Плус види го, калапи за торти тргна да купува, се наоштри за готвење, мора мотивација на човекот за уште. Сега и мртвите ќе се дигнат од гроб да гласаат.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Заборавив да пишам, дека сите појадоци што се сликани би ги изела :D
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.700
Поени од реакции
9.539
;):P
Ти си добар, нема муабет тука... Ама кај Пеја се парите. Пред избори на сите ни подели пенкалца, сендвичи и сладолед. Плус види го, калапи за торти тргна да купува, се наоштри за готвење, мора мотивација на човекот за уште. Сега и мртвите ќе се дигнат од гроб да гласаат.
Jas tivko si glasav.
Penkalo nejkam, plus sum na dieta;):P;)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.223
Поени од реакции
22.403
Гласав за Златикевичиус зш неговата проја е секојденевен појадок.
Останативе појадоци се многу нереални. Кој би имал толку живци а и време сабајлечки да спрема таков појадок на 40мин -1 саат пред работно време ?! Освен ако не се за партнерот/партнерката.
Инаку сите би ги изел во здив од што се толку добри што од сликиве може да се помирисаат.

п.с. Дури тегличето со кока на леандра би дошол како добар аперитив пред појадоциве, после бурна вечер :icon_mrgr:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Честитки @Peja989
Нека каже наредна тема :love:
Јас подавам рака на нерешено и со оглед на тоа дека сум нов, стварно не знам што веќе имало во изборов, така да нека даде некој друг идеја а јас ветувам дека ќе бидам поактивен во катчево.
 
T

Torchyrus

Гостин
Јас подавам рака на нерешено и со оглед на тоа дека сум нов, стварно не знам што веќе имало во изборов, така да нека даде некој друг идеја а јас ветувам дека ќе бидам поактивен во катчево.
Ако не знаеш, оди во архив на теми и од предходните сезони одбери шо ти фаќа око највеќе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom