Кајгана готвач vol. 167 [гласање: Пудинг]

Чив пудинг е најдобар?


  • Вкупно гласачи
    37
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.416
Поени од реакции
14.235
Пријавените со пудинг, за оваа недела, а вие може да гласате за двајца.

@Zlatikevichius
hommade пудинг: турски специјалитет, мухалебије 20200424_164332.jpg


@chef_cook
Чоколадо-Капучино-солена карарамел.

20200520_204913.jpg 20200520_204920.jpg@Torchyrus
со банани и бисквити IMAG3037_2.jpg

@Crazy.M.Girl

IMG-a71faec61b5e2e63db723caddf833d67-V_2.jpg Screenshot_20200520-210427_2.png


@Matthias
F45250C8-B55C-4AF2-90A7-386DC3BAAC93.jpeg


CafeDelMar
Топено чоколадо, авокадо и ореви.
F7EC682D-179B-43EA-B5CF-03A301B9E7DD.jpeg
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.416
Поени од реакции
14.235
Немаше ни потреба да се гласа овој натпревар... Можеше само @chef_cook да си каже следна тема :ROFLMAO:

Затоа и само еден ден е гласањето, очекувано и заслужено. Конечно да победи. :)))

@chef_cook мисли следна тема за готвење од утре.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.416
Поени од реакции
14.235
Во детството се заборавав од јадење пудинг од ванила, банана и бисквити. :love:
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.338
Поени од реакции
6.637
Фала на сите!
Ок,наредна тема нека биде "ориз".Во било каков стил. Во било каква форма.Ориз како основен компонент.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom