Кајгана готвач vol. 164 [гласање: Рецепти со бајат леб]

Гласам за:


  • Вкупно гласачи
    28
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.002
Поени од реакции
16.507
Можете да гласате за 2ца. Бујрум. :D

@CafeDelMar
Еден дел се со песто од домати, пармезан и лук, другиот дел се класика песто со босилек и пармезан. Плус моцарела, печурки, свеж босилек, свежо оригано и свежи домати.
0C9C149B-4648-453F-87D0-9A58F710E6DF.jpeg

@Matthias
Стар леб, јајца, млеко, цимет, суво грозје, суви сливи, јаболки, путер, лимон, чоколадо, банани, портокал.
8247FD9E-3592-4982-820C-2364F2164093.jpeg BA2471D8-069C-479B-9F85-CC56984D2652.jpeg

@Емкаа
Pan con tomate
IMG-3b64ea7eed28339fc471ae179e7a066b-V.jpg IMG-342bca00707d14534cd0b3c53694294b-V.jpg

@Kasabian
Тостови
IMG_20200424_124719asdad.jpg

@bijons
Mакедонска чорба од зеленчук со коцки од „бајат“ леб
IMG_1277.JPG

@shumecha.tableta
Коцки со цимет, овесни снегулки, кокос, гриз и ванилин шеќер. Со растопено чоколадо во млеко.
IMG-20200425-173237713.jpg IMG-20200425-195419-738.jpg

@bobipp
Брускети со кашкавал, печеница и блитва
DSCN70921.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom