Кајгана готвач vol. 162 [гласање: Tестенини]

Најдобри тестенини за оваа недела?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.337
Поени од реакции
13.617
Еве не со уште едно гласање. И оваа недела нека се дозволени гласови за двајца од пријавените, за да не биде монотоно. :)

@chef_cook тортелини со пастрмка.хендмеид

20190412_135047.jpg@batitit Homemade таљатели карбонара, скоро правилна, сланина место панчета.

bb9322458648d0cc2cc654f567a954a6.jpg

398015a155fbb30b29861de043408fb7.jpg@shumecha.tableta лазањи со домашни кори

IMG-20200329-200029-639-02.jpg

IMG-20200329-170535989-01-01.jpg


@Torchyrus Нудли со пилешко во бел сос

aleksandar_samandov_20200406_1.jpg

@bobipp

Capture.PNG


@Agda Beata Њоки во кремав сос од неколку видови сирења.

IMG_20200407_152025.jpg


@bijons коцки од макарони со сирење и павлака потпечени во рерна!


IMG_6489.JPG@Kasabian

2016-03-07 14.04.01.jpg@Matthias
Spaghetti (morkov, garlic, kromid, domati, pechurki, crn domat so malku drizzle oil) i pileshki steak potpechen so preliv od domashno pesto! + svez parsley za decor.

B191F4E6-9802-4E80-AD96-D4F4CD47DC7F.jpeg


@SK-92 Букатини Карбонара karb3.jpg


CafeDelMar Домашни тестенини со пржени ракчиња и грилован зеленчук.


5A57FF54-03A5-4FFE-B156-3B806436BAAA.jpeg
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
96
Поени од реакции
264
Незнам дали припаѓам јас за гласање, не прикажав финален производ :D
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
25.614
Поени од реакции
15.255
,,, :mad: ,,,ne ste tokmu so umo,,,i sega,,,:несвест:,,,
 

mr wednesday

сТреда дан за метак.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
649
Поени од реакции
1.517
shumecha ................. зошто ??? :vozbud::vozbud::vozbud: Могуѓе ли пет пути да гласам ??
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
6.071
Поени од реакции
8.721
...јас за шумеча не гласам, неа ја имам вон конкуренција, навистина нејзините гастрономски фотки се секогаш барем до сега најдобри, во секој поглед и уметнички и гурмански! (y)
 
Член од
3 март 2020
Мислења
358
Поени од реакции
507
Гласав. Не успеав со шпагетите, ама според изборот за гласање, поарно што не ги сликав :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom