Кајгана готвач vol. 157 [гласање: Тесто]

Глас за:


  • Вкупно гласачи
    33
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.970
Поени од реакции
16.265
@Goodfella
Ќесадилас. Намазот е од авокадо. Mорков, пиперка и црвен кромид пропржен со соја сос и бело вино, а кашкавалот е растителен.
IMG_20180319_113408.jpg
IMG_20180319_113549.jpg
IMG_20180319_114450.jpg

@Sungerot Bob
Пица вегетеријана. Домашно правено тесто, домашно правен кечап, тиквици, кромид, печурки/шампињони , пиперка, патлиџан, маслинки, растителен кашкавал и оригано.
Пица.png
2.PNG
1.PNG

@grande-juve
Превртена пита со јаболка. Јаболки, путер, шеќер и цимет.
20180506_144219.jpg
20180506_153605.jpg
20180506_160921.jpg
 
Член од
17 март 2015
Мислења
790
Поени од реакции
1.999
мојот глас отиде кај гранде јуве, не дека навива ѕа јуве, туку дека многу сакам пита со јаболка.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.469
Мојот глас оди кај @grande-juve, единствено благо е, а и тестово му искочило туто комплето(y)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom