Кајгана готвач vol. 156 [гласање: Посен оброк]

Глас за:


  • Вкупно гласачи
    35
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.970
Поени од реакции
16.265
Бујрум на гласање! :D

@Goodfella
Шампињони, компир, морков и ориз со спанаќ.
IMG_20180324_141124.jpg

@Sungerot Bob
Тиквици, патлиџани, печурки, млад кромид, зејтин, вода, сол, црвен пипер, кечап, бибер и магдонос.
13.png
12.png

@Agda Beata
„Митболс“ од зеленчук и наут. Сосот е од овес, со лук.
1522672741814.JPEG

@Astrid
Посна црвена леќа со кромид, морков, ким, црвена пипер и кокосово млеко. Прилогот е бел печен ориз и горе има сушени домати чувани во маслиново масло и микс од италијански зачини.
602DFAB3-3EF8-4B5F-8BC3-CB157B4C6B7B.jpeg

@Blondi
Пржени пастрмки, макало и салата од краставица, брокула, маслинки и лимон.
30120714_1886597704707728_259370481_n.png
30121073_1886597638041068_2105644268_n.png
30121255_1886597674707731_1864553494_n.png

@shumecha.tableta
Посна сарма
Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.748
Поени од реакции
7.011
Ајјјј што беше ова, од убо по убо, не знам за кого да гласам :vozbud:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.469
Сите се добри, посебно рибана на @Blondi и сармата на @shumecha.tableta .............., ма сите, да не ве набројувам:D Но последно време тргнав и јас по таа странска, а здрава храна, па мојот глас оди кај @Agda Beata :)
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
570
Поени од реакции
683
Не сум човек што сака веган ствари....
Ама затоа сарма....:cuc::ljubove:

Инаку мојот глас иде кај шумеча :icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom