Кајгана готвач vol. 155 [гласање: Вашето омилено јадење]

Глас за:


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.968
Поени од реакции
16.231
Овој пат, седум кандидати.
Бујрум на гласање! :vozbud:

@Sungerot Bob
Шунка, печурки, маслинки, домашен кечап, кашкавал и оригано.
Пица 1.png
Пица2.png

@Goodfella
Рижото, брокула, грашок, морков, пченка и црвена пиперка.
IMG_20180306_201558.jpg

@коцка
Рижото, коприви, пармезан, кајмак и горгонѕола.
BE55DD6C-6C57-42B4-8B77-110062F9ED61.jpeg
DE2E6E40-78EC-4397-BC14-814957FB7E4C.jpeg

@Astrid
Бургери од соја со благ компир, полнет со црвен грав и пченка, во маринара сос прелиено со сос од индиски ореви и салата од зелка, морков, цвекло и брокула.
DE2E6E40-78EC-4397-BC14-814957FB7E4C.jpeg

@Blondi
Dоматен сос, печурки, козјо сирење, гауда кашкавал, сецкана пиперка, маслинки и свинска пршута.
28907328_1858157490885083_1249911160_n.png

@shumecha.tableta
Домашен страчатела сладолед со орео и чоколаден прелив.
IMG_20180314_223307_081.jpg

@grande-juve
Спанаќ пире во комбинација со пржени јајца.
Screenshot_1.jpg
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.329
Поени од реакции
6.605
Гласав за @коцка .
Според мене,на горгонзолата не и е местото во ризотово,али сепак од професионална гледна точка Одлична идеја.Оргинален рецепт. Доколку е твоја идејава,би сакал да ти ги откупам правата на рецептов,да го преработам малце и да се најде во книгата штој а спремам New Concept of Macedonian cusine. ??
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.469
Се мислев помеѓу @Blondi и @Astrid и мојот глас отиде кај @Astrid. Здраво, квалитетно, а верувам и доста вкусно(y)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.767
Поени од реакции
8.339
Гласав за @коцка .
Според мене,на горгонзолата не и е местото во ризотово,али сепак од професионална гледна точка Одлична идеја.Оргинален рецепт. Доколку е твоја идејава,би сакал да ти ги откупам правата на рецептов,да го преработам малце и да се најде во книгата штој а спремам New Concept of Macedonian cusine. ??
Рецептот не е мој, на маж ми е. Правата сеуште може да се откупат, со име од страна, чив е рецептот :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom