Кајгана готвач vol. 154 [гласање: Оброк подготвен за помалку од половина час]

Дискусија во форумот 'Кајгана готвач' започната од shumecha.tableta, 13 февруари 2018.

?

Глас за:

Анкетата е затворена 20 февруари 2018.
 1. Kasabian

  22,9%
 2. Agda Beata

  34,3%
 3. shumecha.tableta

  14,3%
 4. Sungerot Bob

  8,6%
 5. Goodfella

  20,0%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.611
  Допаѓања:
  13.502
  Овојпат сме повеќе пријавени, изволте на гласање. :D
  Сликите се ископирани само, ако нешто не се отвораат пишете.

  @Kasabian
  Пропржени печурки, морков и брокула со свежо цеден сок од портокал и цитрон.
  [​IMG]

  @Agda Beata
  [​IMG]

  @shumecha.tableta
  Кајгана без масло, оризов чипс со вкус на скара и тостиран 'ржан леб со павлака и пармезан.
  [​IMG]

  @Sungerot Bob
  Брокула, авокадо, морков, лимон, магдонос, зденка, масло/зејтин, малку оцет, малку сок од лимон, сол и бибер.
  [​IMG]
  [​IMG]

  @Goodfella
  Соја шницли со интегрален ориз со шампињони и брокула.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.419
  Мојот глас оди кај @Goodfella. Соја шницли обожавам, исто и брокула, а и оризов ме потсети на тава спанаќ:D
   
  На Goodfella му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  16.869
  Допаѓања:
  18.452
 4. shumecha.tableta

  shumecha.tableta Модератор

  Член од:
  26 декември 2013
  Мислења:
  2.611
  Допаѓања:
  13.502
  Пријави се и ти, неаме ништо против. :D
   
  На Invader му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.419
  Со уживање:cool:

  [​IMG]
   
 6. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  3.303
  Допаѓања:
  9.897
  Овојпат гласав за @Goodfella , мал плус е тоа што стави во темана уште 10 слики од јадења и сите беа супер. (y)
  Жени, бидете паметни во случајов. ;) :D
   
  На Goodfella му/ѝ се допаѓа ова.
 7. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.738
  Допаѓања:
  1.126
  Сликата на касабиан не се отвара :)
   
  На shumecha.tableta му/ѝ се допаѓа ова.
 8. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  2.547
  Допаѓања:
  2.557
  ...минијатурите секогаш се потешки за приготвување, а и амбиентот ми е кул општ дојам оди кај @Agda Beata!
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.875
  Допаѓања:
  12.872
  Пак бев сама. :icon_lol:
   
 10. Newton'

  Newton' Fapstronaut

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  107
  Во последниве 14 дена , 7 дена печурки од 500гр правев за ручек/вечера , за кога мислите дека гласав (y)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: