Кајгана готвач vol. 152 [гласање: Непечен чоколаден колач]

Глас за:


  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.284
Поени од реакции
2.780
Ептен убаво изгледа ова на сунѓерот, чоколадно, сочно и многу убаво декорирано, секоја чест, мада и јас се сомневам дали он го има правено, пред се ради декорациите :P:P
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.476
Мојот глас оди кај @shumecha.tableta. Можеби изгледа суво, но изгледа и вкусно:)


Иначе што се однесува до коментарите дали јас сум го правел, да не сум го купил........... Доста! Знам, на почетокот на натпреваров со моите учества направив грешка, но за истата се покајав и се извинив. Пред таа грешка и по таа грешка се што пријавувам е мое. Во над 50 мои учества во натпреваров се коментирало дека тоа не е мое, јас сум го купил или не знам што ти таму, па треба да докажувам, да покажувам слики од подготовката и на крајот пак се докажувало дека зготвеното е мое. Па дури и сега ако ја здогледате сликата ќе видите дека тањирот на кој се наоѓа колачето го има неколку пати на сликите со кои учествувам. Сигурно нема јас да купам готово колаче, па дома да му подготвувам чоколадна глазура, па да го украсувам или да го купам готово, па тоа со магија да се пренесува на тањирот со сите состојќи според редоследот од продавница. Згора на се веќе не сликам сликам со слаба камера како тоа што го правев порано, па нормално поинаку и попрофесионално ќе личи сликата, како што згора на се на втората слика ѕиркаат јаболките со кои декорирам при секој натпревар:D Ама не, битно е да се промрчело........
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.849
Поени од реакции
6.040
е ајде држи диета после сликиве да те видам.
ќе ја стаам на игнор темава жими се :D

се зезам, keep up the good work. :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.476
Ви благодарам на сите што сте гласале за мене:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom